Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   O nubira2!!! (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/11346-nubira2.html)

NSL_Steffy 31-01-06 17:13

ale mele aveau bataie amortizoarele, adica pe denivelari mici la viteza mica se auzeau niste zgamote urate!!! sau eventual sa o pui pe un test de amortizoare dar ele de obicei sunt inca bune, numai ca apar batai la ele!!

si yo astept pret pt fk, puteau sa-mi dea pt nubira 1 dar nu stiu daca au aceeasi suspensie!!

co-k 03-02-06 11:39

Da, frumoasa.Era si cazul sa o pui si tu pe net ca ai inceput sa bagi bani in ea.Asteptam sa vedem in continuare evolutia masinii. Si eu sunt de parere ca ar trebui sa o mai lasi putin ca e prea inalta. Poate reusesti sa iti gasesti arcuri la FK :D :D :D

wlady 07-02-06 14:06

parerea mea : pune un kit destul de agresiv , lat si jos , si lasa eleronu' ca arata mai bine fara :wink:

wlady 07-02-06 14:06

parerea mea : pune un kit destul de agresiv , lat si jos , niste suspensii bune , mai joasa , si lasa eleronu' ca arata mai bine fara :wink:

NSL_Steffy 07-02-06 15:16

deja mi-am comandat!
sunt 6mil arcurile, coboara spatele cu 40mm si fatza cu 35mm

dinoc 21-02-06 10:09

Misto, de unde le-ai luat la 6 mil ? Eu Eibach n-am gasit in RO decat in jurul a 300 Euro (ce banditi - afara le gasesti pana in 200 USD) .

Vream poze - vreau sa vad masina cum arata cu noile arcuri. Si sa ne impartasesti impresii.

NSL_Steffy 21-02-06 17:18

Si yo abia astept!
Sa vedem cand vin, cand le montez cu siguranta le pun pozele!

NSL_Steffy 09-03-06 07:23

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by dinoc
Misto, de unde le-ai luat la 6 mil ? Eu Eibach n-am gasit in RO decat in jurul a 300 Euro (ce banditi - afara le gasesti pana in 200 USD) .

Vream poze - vreau sa vad masina cum arata cu noile arcuri. Si sa ne impartasesti impresii.


Da-mi id de mess sau tel ceva!

GRIGO 16-03-06 01:14

Re: O nubira2!!!
 
nubira nu prea e masina de tunat nu prea vezi pe strazi nubira tunata ...da oricum spor la treaba

Danny-future STN 16-03-06 10:58

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2
nubira nu prea e masina de tunat nu prea vezi pe strazi nubira tunata ...da oricum spor la treaba

Asta e si ideea ... sa faci o masina originala dintr-o masina banala de care nu prea se apuca toata lumea ....

gamerul 23-03-06 22:13

Re: O nubira2!!!
 
Salut. De unde ti-ai luat jantele ?

Michael_1st 26-04-06 19:39

Re: O nubira2!!!
 
frate ce ai pus sub masina neoane sau tuburi cu leduri din alea cu 7 culori........cat te-a costat si de unde le-ai luat? bafta in continuare

Danny-future STN 02-05-06 18:05

Re: O nubira2!!!
 
Quote:

Originally Posted by Michael_1st
frate ce ai pus sub masina neoane sau tuburi cu leduri din alea cu 7 culori........cat te-a costat si de unde le-ai luat? bafta in continuare

Sub masina sunt neoane normale, o singura culoare, pulsatile cu reglaj al vitezei pulsatiilor, pretul nu-l stiu ....

R.I.C. 09-05-06 19:27

Re: O nubira2!!!
 
salut cu cat ai luat jantele si de unde ??? si apropo bafta in continuare pt. masina k este cea mai tare nubira 2 din craiova (in fiecare dimineatza o vad) si stii cumva daca wagon are frane pe disc pe spate sau daca potzi sa itzi pui optional . bye .peace

Danny-future STN 24-05-06 18:05

Re: O nubira2!!!
 
Franele pe disc sunt optionale, vin pe echiparea CDX


All times are GMT +2. The time now is 16:54.

- Copyright 2026 4Tuning