![]() |
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
4 Attachment(s)
Dupa parerea mea....dodge charger merita un loc cat mai sus in topul acestor masini. Pe cand marcile de azi nici nu existau...aceste masini scriau istorie:D
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.
De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D . Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :) http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg |
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
Quote:
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
1 Attachment(s)
Quote:
http://www.fastestlaps.com/index.php...=46f221c68c759 Si asta e mai masina decat Viper: Corvette ZR1 6.2 liters - V-8 supercharged 476 kw (638hp / 647 ps) 819 Nm (604 Lb-Ft) http://www.fastestlaps.com/index.php...=4769c1746c636 |
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
Sa fiu sincer...eu cand aud de un ,,american muscle" ma gandesc la cele din anii 70(camaro, charger, challenger, mustang 70`,shelby, etc) nu la cele din zilele noastre(viper srt, charger srt, mustang) care au deviat de la ,,regula" si duc mai mult a masini sport.:D
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
2 Attachment(s)
1973 mustang match 1 :X sooper tare masinutza ... si sunt si cam rare din cate stiu..... Si totusi haideti sa lasam discutzia in sfera masinilor din anii '60 '70 pentru ca alea reprezinta adevaratele muscle car....
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
dupa cum s-a tot lungit de la un post la altul cam cel mai bine cautat este camaro si apreciat...pentru ca are deisgnul respectiv...pentru ca motorul lui pe langa faptul ca rupe aproape tot este si fiabil...pentru ca are un design interior superb...pentru ca multe...
un camaro as dori si eu...dar poeste vreo 20 de ani asa...sa ma mut prin state si poate 'oi castiga la loto :))) |
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
Quote:
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
Quote:
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
referitor la Titlu a fost recent intr-o revista un VS cu noile modele ce sunt in top in america . Ford Mustang 2009 . Camaro SS 2009 , Dodge Challenger 2009 . sau spus multe lucruri bune despre Camaro SS care ar fi No.1 deci si eu zic ca , SS este cel mai cel si din testele ce le-au efectuat cu masinile
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
Adevarat. Fiindca SS-ul este mai usor decat un Challenger si are suspensii mai bune decat un Mustang + ca motorul V6 de pe Camaro este ceva mai puternic decat V6-ele de pe Challenger/Mustang.
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
2 Attachment(s)
HEMI este un MOTOR, nu masina.Probabil ca va refereati la Plymouth Barracuda.Un al muscle car foarte frumos mai este si Chevy Nova
si Chevy Chevvelle SS |
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
blubear citeste te rog regulamentul
13. Referirile la alte site-uri, forumuri, jocuri şi concursuri nu sunt acceptate. |
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
1 Attachment(s)
Fara indoiala, Dodge Charger model 1969, este pe primul loc in topul preferintelor mele. Se spune ca una dintre cele mai tari scene de urmarire cu masini , ar fi in filmul Bullitt din 1968, cu Steve McQueen.
|
Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
Iata topul meu:
1.Plymouth HEMI Cuda 1970 2.Dodge Charger 1969 3.Camaro SS 1970 4.Pontiac GTO 1970 5.Plymouth GTX 1970 Imi place foarte mult zr1 viper mai putin da nu le-am bagat in top pentru ca sunt masini noi iar pe vremea aceia nu se stia de: abs, tcs :blahblah: aveai un pneu XLL pe spate si atat. |
| All times are GMT +2. The time now is 20:51. |
- Copyright 2026 4Tuning