Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tot ceea ce nu poate fi incadrat (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat.html)
-   -   Care este "cel mai cel" American muscle? (https://forum.4tuning.ro/32-poate-incadrat/109370-american-muscle.html)

fe_billy92 11-07-09 10:21

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
4 Attachment(s)
Dupa parerea mea....dodge charger merita un loc cat mai sus in topul acestor masini. Pe cand marcile de azi nici nu existau...aceste masini scriau istorie:D

a3ds 12-07-09 17:30

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.

De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D .

Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :)


http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg

laur_nsl 12-07-09 18:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 2480492)
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.

De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D .

Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :)


http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg

sunt de acord cu tine dar parca nu are carisma mustangului si a celorlalte. pacat ca nu e v8

GTR 12-07-09 20:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 2480492)
2008 Dodge Viper SRT10 , in ultima vreme americanii au scos niste super masini chit ca e criza.

De ce e cel mai tare american muscle car? Pai e V 10 de 8.4litri, are 600 de cai aspirati,sub 4 secunde suta, este foarte rapid si pe circuit datorita unui sasiu extraordinar, suspensii, frane de top si nu e plin de electronica ca orezariile, e o masina pentru soferi, un widow maker :D .

Ah, si arata intr-un mare fel, am uitat sa specific :)


http://cdn-www.rsportscars.com/image...21600_w800.jpg

Asta asa ca tot te legi de "orezarii"
http://www.fastestlaps.com/index.php...=46f221c68c759

Si asta e mai masina decat Viper:

Corvette ZR1
6.2 liters - V-8 supercharged
476 kw (638hp / 647 ps)
819 Nm (604 Lb-Ft)

http://www.fastestlaps.com/index.php...=4769c1746c636

fe_billy92 13-07-09 01:20

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Sa fiu sincer...eu cand aud de un ,,american muscle" ma gandesc la cele din anii 70(camaro, charger, challenger, mustang 70`,shelby, etc) nu la cele din zilele noastre(viper srt, charger srt, mustang) care au deviat de la ,,regula" si duc mai mult a masini sport.:D

kostello22 17-07-09 13:04

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
2 Attachment(s)
1973 mustang match 1 :X sooper tare masinutza ... si sunt si cam rare din cate stiu..... Si totusi haideti sa lasam discutzia in sfera masinilor din anii '60 '70 pentru ca alea reprezinta adevaratele muscle car....

Hyperyon 22-07-09 10:47

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
dupa cum s-a tot lungit de la un post la altul cam cel mai bine cautat este camaro si apreciat...pentru ca are deisgnul respectiv...pentru ca motorul lui pe langa faptul ca rupe aproape tot este si fiabil...pentru ca are un design interior superb...pentru ca multe...
un camaro as dori si eu...dar poeste vreo 20 de ani asa...sa ma mut prin state si poate 'oi castiga la loto :)))

a3ds 09-08-09 19:18

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by GTR (Post 2480926)
Asta asa ca tot te legi de "orezarii"
http://www.fastestlaps.com/index.php...=46f221c68c759

Si asta e mai masina decat Viper:

Corvette ZR1
6.2 liters - V-8 supercharged
476 kw (638hp / 647 ps)
819 Nm (604 Lb-Ft)

http://www.fastestlaps.com/index.php...=4769c1746c636

Un american muscle prin traditie este aspirat.

GTR 09-08-09 20:37

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Quote:

Originally Posted by a3ds (Post 2545799)
Un american muscle prin traditie este aspirat.

Cu mici exceptii asa este.

Capone_street 09-08-09 21:10

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
referitor la Titlu a fost recent intr-o revista un VS cu noile modele ce sunt in top in america . Ford Mustang 2009 . Camaro SS 2009 , Dodge Challenger 2009 . sau spus multe lucruri bune despre Camaro SS care ar fi No.1 deci si eu zic ca , SS este cel mai cel si din testele ce le-au efectuat cu masinile

Gorby 10-08-09 20:19

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Adevarat. Fiindca SS-ul este mai usor decat un Challenger si are suspensii mai bune decat un Mustang + ca motorul V6 de pe Camaro este ceva mai puternic decat V6-ele de pe Challenger/Mustang.

BluBear 18-08-09 14:56

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
2 Attachment(s)
HEMI este un MOTOR, nu masina.Probabil ca va refereati la Plymouth Barracuda.Un al muscle car foarte frumos mai este si Chevy Nova

si Chevy Chevvelle SS

SirNenea 18-08-09 15:39

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
blubear citeste te rog regulamentul
13. Referirile la alte site-uri, forumuri, jocuri şi concursuri nu sunt acceptate.

AMG style 21-08-09 21:59

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
1 Attachment(s)
Fara indoiala, Dodge Charger model 1969, este pe primul loc in topul preferintelor mele. Se spune ca una dintre cele mai tari scene de urmarire cu masini , ar fi in filmul Bullitt din 1968, cu Steve McQueen.

X3M_5P33D3R 22-08-09 01:17

Re: Care este "cel mai cel" American muscle?
 
Iata topul meu:
1.Plymouth HEMI Cuda 1970
2.Dodge Charger 1969
3.Camaro SS 1970
4.Pontiac GTO 1970
5.Plymouth GTX 1970

Imi place foarte mult zr1 viper mai putin da nu le-am bagat in top pentru ca sunt masini noi iar pe vremea aceia nu se stia de: abs, tcs :blahblah: aveai un pneu XLL pe spate si atat.


All times are GMT +2. The time now is 20:51.

- Copyright 2026 4Tuning