Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   probleme turatie (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/108690-probleme-turatie.html)

devil969 29-04-09 13:47

Re: probleme turatie
 
Si eu am avut asa la Vento, am curatat senzorul ala din dreapta carburatorului. Incearca cu spray de contacte ca cica ala de carburatoru nu stiu ce face la contacte :P asa am auzit ! :)

alexbadea12 29-04-09 19:20

Re: probleme turatie
 
E posibil sa fie si din motorasul de relanti?

bubuuchina 29-04-09 20:42

Re: probleme turatie
 
merci mult dar am rezolvat problema am cumparat un spray crc de carburator si sa curatat instant , merge bine acum , am scos furtunul ala gros de la clapeta de aceleratie si am dat cu spray acolo ,se curata instant ok merci mult ...

bubuuchina 29-04-09 20:44

Re: probleme turatie
 
nu faceti asta cu motorul pornit , pentru ca se opreste :)

bubuuchina 29-04-09 21:05

Re: probleme turatie
 
am reusit cu succes , merci mult :)

paulgolf3 12-06-09 22:57

Re: probleme turatie
 
salut am si io o pb cu turatia cand pornesc cateodata se tureaza singura pana in 1700 si sta cateva secunde (vro 2) si apoi scade pana la normal la 800 .am ceva pb are ceva?help pliss!!!!!!

fe_billy92 05-07-09 19:44

Re: probleme turatie
 
Quote:

Originally Posted by Afheni (Post 2169690)
poate fi din cauza la debimetru sau spart furtuna care duce de la filtru de aer la debimetru

Scz ca te corectez....facea asa daca era spart furtunul de la debitmetru spre admisie(nu mai masoara cantitatea corecta).....nu de la filtru spre debitmetru(masoara aceeasi cantitate)


All times are GMT +2. The time now is 17:41.

- Copyright 2026 4Tuning