![]() |
Re: probleme turatie
Si eu am avut asa la Vento, am curatat senzorul ala din dreapta carburatorului. Incearca cu spray de contacte ca cica ala de carburatoru nu stiu ce face la contacte :P asa am auzit ! :)
|
Re: probleme turatie
E posibil sa fie si din motorasul de relanti?
|
Re: probleme turatie
merci mult dar am rezolvat problema am cumparat un spray crc de carburator si sa curatat instant , merge bine acum , am scos furtunul ala gros de la clapeta de aceleratie si am dat cu spray acolo ,se curata instant ok merci mult ...
|
Re: probleme turatie
nu faceti asta cu motorul pornit , pentru ca se opreste :)
|
Re: probleme turatie
am reusit cu succes , merci mult :)
|
Re: probleme turatie
salut am si io o pb cu turatia cand pornesc cateodata se tureaza singura pana in 1700 si sta cateva secunde (vro 2) si apoi scade pana la normal la 800 .am ceva pb are ceva?help pliss!!!!!!
|
Re: probleme turatie
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 17:41. |
- Copyright 2026 4Tuning