Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985 (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/106978-renault-fuego-1-6-gts-1985-a.html)

nospherat 03-02-09 06:59

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
si la renault 5 sunt la fel scaunele...cel putin pe interior cu aripioarele laterale oarecum regabile...ma rog.."indoibile" :) poate te intereseaza niste jante pe 14...;)

vandomankan 03-02-09 12:55

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
ma intereseaza nu zic nu....insa raman cu interesul...k nu e banu'.
Ce J au ? K asa am si eu jante de aluminiu(din alea vechi ce e drept) ,insa sunt J 5.5 si nu se aseaza bine cauciucuri late

nospherat 03-02-09 18:20

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
Nu cunosc J dar nu sunt ceva exagerat,adica sunt stock le poti vedea in link'ul de mai jos! :)

vandomankan 04-02-09 14:07

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
4 Attachment(s)
in continuare...vreme urata....
am schimbat becurile de la bord cu led-uri.
am pus leduri albastre,fara focalizare,impreuna cu cate o rezistenta la fiekre.

Si in ciuda vremii,nu m-am putut abtine sa nu o pornesc nitzel sa fac vreo 2 ture (prin curte ).in plus i-am vopsit nitzel etrierii.
pozele vorbesc.....

nospherat 04-02-09 14:14

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
Bun ajea...pimpin' :D

TzuTzu77 04-02-09 23:18

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
Tot respectul pt ceea ce faci, sper ca intr-o zi sa am timp si bani s-o fac si eu pe a mea cap-coada. Abia astept sa vad cum iese, spor la treaba!

mikai 05-02-09 02:23

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
vezi k te supraveghez de la distantza...ai grija,k stii k sunt cel mai sincer sh mai aprig critic al tau...pune mototul ala de 2ooo mai repede,,,

cristzy2006 07-02-09 00:02

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
foarte frumos proiectul...spor la treaba in continuare, multa putere de munca, si finante cat cuprinde sa iasa o treaba cat mai buna:D

vandomankan 28-02-09 23:12

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
pauza...pauza...
mikai imi zicea sa nu ii mai pun bordul k ar arata belea fara.
evident ,cu volanul,comenzile cruciale si niste indicatoare clasice cat mai putine(probabil turometrul,apa,uleiul).recunosc k m-a trecut prin cap sa fac asta,dar m-am razgandit.
am reusit sa reconditionez bordul si sa il montez(fara toate comenzile deocamdata)
mi-au trebuit 2 sprayuri de vopsea neagra semilucioasa si unul de lac,smirgel de 220 si de 500.rabdare si tutun.(si tot nu a iesit cum ma astepatm,insa evident mai bine).
poze...

vandomankan 28-02-09 23:16

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
4 Attachment(s)
inainte.....

vandomankan 28-02-09 23:19

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
6 Attachment(s)
dupa.....

vandomankan 28-02-09 23:21

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
pozele de dupa nu sunt reusite ...incerc sa mai fac cateva sa evidentiez reusita.
repet k am incercat sa reconditionez cu ce s-a putut de la ea,asa k sa nu aud k n-a iesit satisfacator...

dog99 03-03-09 22:34

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
frumos,o readuci la viata.bafta la restaurat si bani cati va trebui.

TZG@ 04-03-09 01:37

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
succes cu proiectul... chiar arata mai bine interiorul... si culoarea masinii eu zic ca e frumoasa... bafta.

dmo.mihai 04-03-09 13:54

Re: RENAULT FUEGO 1.6 GTS 1985
 
spor la treaba


All times are GMT +2. The time now is 20:32.

- Copyright 2026 4Tuning