Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Chevrolet Matiz cu motor V8 (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/106886-chevrolet-matiz-motor-v8.html)

montero 30-01-09 16:22

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
mai multe imagini aici.comenzi chiar :)))


https://www.youtube.com/watch?v=TiUnV...eature=related

bibi_x 30-01-09 16:30

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
ce matiz ma? asta e spark ! oricum e tare :))

golidix 30-01-09 16:32

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
asa ceva.....

tiby120 30-01-09 16:40

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
mama va dati seama...sa fie la semafor cu un ferrari si sa-l provoace la liniuta. ca s-ar caca pe el de ras ala cu ferrari:)) si pe urma....tinete tata:)) =)) mi-ar placea unu dasta:))

AndreiKai 30-01-09 17:21

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
asta e un mini muscle car :))))....motor de 7 l pe asa conserva :))))

m'ar uimi un v10 sau v12 pe trabant =)))))

laur_nsl 30-01-09 17:21

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
presupun k motorl e in spate pt k in fata nu are loc deci masina subvireaza k dracu' deci e praf, si mai e si urata. mai bine baga banii in altceva

slayersland 30-01-09 17:27

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
Arata.. urat, nu foarte urat, dar... urat. Pe circuit nu cred ca face nici un porsche de 260 Cp, puterea nu e totul. Foarte ne-practica, chiar si pentru un "supercar". Tot ce ramane bun din ea e unicitatea, in rest... worthless!

Mustang 30-01-09 17:29

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
Quote:

Originally Posted by laur_nsl (Post 2023811)
presupun k motorl e in spate pt k in fata nu are loc deci masina subvireaza k dracu' deci e praf, si mai e si urata. mai bine baga banii in altceva

Motorul este in fata. S-a redesenat si refacut TOT interiorul. Scaunele (daca te-ai fi uitat mai atent) sunt dupa stalpul spate, iar bordul ajunge pana la jumatatea usii. Motorul este in fata. Uita-te peste inregistrarile de pe youtube sa te convingi.
Stai linistit ca nu subvireaza..
Cauta pe youtube si o sa il vezi si la Monza. ;)

Quote:

Originally Posted by bibi_x (Post 2023696)
ce matiz ma? asta e spark ! oricum e tare :))

Spark e la noi in tara pentru ca exista deja conceptul de Daewoo Matiz.
In alte tari se numeste Chevrolet Matiz, pentru ca a fost produs (in tara respectiva) dupa ce Chevrolet a cumparat concernul Daewoo.

Quote:

Originally Posted by slayersland (Post 2023833)
Arata.. urat, nu foarte urat, dar... urat. Pe circuit nu cred ca face nici un porsche de 260 Cp, puterea nu e totul. Foarte ne-practica, chiar si pentru un "supercar". Tot ce ramane bun din ea e unicitatea, in rest... worthless!

Nu cred ca masina a fost conceputa pentru traseu, cat pentru a demonstra ca s-a putut face transplant de motor.
In plus, s-a facut test pe traseul de la Monza.
Bodykitul nu cred ca a fost facut doar pentru aspect, ci cred ca isi are rol important in aerodinamica.

Chucky bmw 30-01-09 17:41

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
incredibil dar adevarat :X........nici mie nu imi vine sa cred unde incape un motor v8 in cutia aia :))

MariusTm29 30-01-09 17:50

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
cea mai tembela investitie , cautati pe youtube smart cu motor de motocicleta suzuki hayabusa , il manca Smartu pe Matiz de-i merg fulgii , ce rost are v8 greu masiv n-are rost , uitati-va pe youtube la Smart cu motor de hayabusa :P

topser 30-01-09 17:53

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
N E B U N I E.

Mustang 30-01-09 18:00

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
Quote:

Originally Posted by MariusTm29 (Post 2023912)
cea mai tembela investitie , cautati pe youtube smart cu motor de motocicleta suzuki hayabusa , il manca Smartu pe Matiz de-i merg fulgii , ce rost are v8 greu masiv n-are rost , uitati-va pe youtube la Smart cu motor de hayabusa :P

Fa-o dumneata si atunci vei spune ca e investitie tembela.
Daca Matizul e investitie tembela, inseamna ca si Smartul este o investitie la fel de tembela.

Apreciati munca oameni buni!

George_P. 30-01-09 18:05

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
hai mai ziceti ceva...

danelu 30-01-09 18:12

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
chiar e super tare.....e facut cu gust

danelu 30-01-09 18:13

Re: Chevrolet Matiz cu motor V8
 
dar unde a intrat motorul? sta pe el sau e cu telecomanda?.....e ca smartul ala cu motor de haiabuza?


All times are GMT +2. The time now is 06:41.

- Copyright 2024 4Tuning