Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Coltul incepatorului (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului.html)
-   -   Model incinta (https://forum.4tuning.ro/382-coltul-incepatorului/106036-model-incinta.html)

iviTe 25-01-09 16:35

Re: Model incinta
 
nu este deocamdata nimic in interior izolatie... dar trebe sa ii bag si despre latereale nu intelegla ce te referi ..

TheADX 25-01-09 16:37

Re: Model incinta
 
pai in poza originala am observat ca are iesire de reflex si pe laterale cate o gaura pe fiecare parte jos uitete la primul meu post

iviTe 25-01-09 16:42

Re: Model incinta
 
cum vezi poza aia asa exact este si interiorul incentei mele ...

TheADX 25-01-09 16:44

Re: Model incinta
 
aha am inteles... ma gandesc sa imi cumpar si un amplificator dar nu am idee de unde sa incep si ce sa caut :)) si ieftin si bun... nuprea gasesc :D

iviTe 25-01-09 16:47

Re: Model incinta
 
daca chiar vrei vezi ca sunt Kituri ... cu tot cu kit cabluri+subwoofer+statie si gasesti pe siteuri audio... la promotie destul de ieftine ... depinde de firma pachetului :)

TheADX 25-01-09 16:48

Re: Model incinta
 
dami exemplu de cateva siteuri cunoscute de tine poate gasesc ceva interesant

iviTe 25-01-09 17:01

Re: Model incinta
 
ai la pm

TheADX 25-01-09 17:03

Re: Model incinta
 
multumesc frumos am sa ma documentez

tonino22 25-01-09 17:13

Re: Model incinta
 
apropo de dif-urile tale...am gasit ceva,poate te ajuta http://buy.mikado.ro/product_info.ph...oducts_id=2397

TheADX 25-01-09 17:41

Re: Model incinta
 
da din pacate sunt doar o imitatie de BM si nu au datele care imi trebuiesc... oricum am auzit lucruri bune despre ele ca sunt rezistente etc

TheADX 28-01-09 16:05

Re: Model incinta
 
am gasit o filmare cu un difuzor ca al meu... acum nu sunt sigur ce lasa de dorit difuzorul sau incinta aia ciudata dar mai mult ca sigur nu este amplificat... ale mele si pe normal fara amp se misca mai cu viatza :D

https://www.youtube.com/watch?v=rNg-iJSD7mI

later edit: montat invers in incinta

https://www.youtube.com/watch?v=kvZVa1r8xa8

ce parere avetzi de difuzoare? va zic io ca sunt mai vioaie decat in filmarile alea... daca o sa am ocazia am sa le filmez si eu neamplificate :D

iviTe 29-01-09 15:14

Re: Model incinta
 
parerea mea e sa le schimbi :| daca ai un buget cat decat schimbale...

TheADX 29-01-09 16:13

Re: Model incinta
 
Daca aveam buget le schimbam dar tinand cont ca nu am ma multumesc cu astea... nu fac io SPL cu ele dar macar sa se auda cat de cat :D o sa le pun si un amp de 100W sa le chinui.

TheADX 30-01-09 18:21

Re: Model incinta
 
4 Attachment(s)
Update:

Am inceput munca la incinta....

Primele poze si primele concluzii:

-multa munca sa tai cu soricelu si mult rumegus
-toata cutia devine foarte grea

Astept pareri.

iviTe 30-01-09 20:50

Re: Model incinta
 
Pai deocamdata e bine :) dar mai ai de lucru la ea dupa cum se vade ... bafta in continuare :-P


All times are GMT +2. The time now is 18:58.

- Copyright 2026 4Tuning