Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   Muzeu BMW (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/104572-muzeu-bmw.html)

xxdadixx 30-04-09 09:31

Re: Muzeu BMW
 
Poti sa dai mai mutle detalii, cat e de mare muzeul, cat iti ia sa-l vizitezi?
Multumim de poze

MirceaC20 01-05-09 20:55

Re: Muzeu BMW
 
1 Attachment(s)
pai ca marime...e destul de mare, e un fel de labirint, urci si cobori de mai multe ori, fiecare etaj insemnand o etapa din era BMW. Au multe chestii interesante, de ex: la prototipurin, in dreptul masinii, pe podea ai o "pata" pe care scrie "E" sau "D" si daca pui piciorul pe "E" se aude o voce in engleza care iti vorbeste despre prototic...e destul de bizar dar si surprinzator in aceelasi timp, alta chestie interesanta, o camera, care o data la 2-3 minute isi schimba peretii, pur si simplu nu iti dai seama ca ai vizitat-o, o data pe pereti sunt tot felut de postere cu BMW, o data articole din ziar, o data nuj ce poze si istoric cu uzina bmw... Acum k m-ati pornit, nu imi vine sa mai tac :P inca o faza tare, intr-o camera de istoric, sunt cateva carti mari, in momentul in care dai pagina se aude iar o voce care iti spune ce este pe pagina respectiva si tot asa :D
Clipul cu sferele spune multe despre muzeu, daca nu l-am postat, il postez iar acum

RoByNeT 12-06-09 09:51

Re: Muzeu BMW
 
deci frate e criminal :| multumesc mult de tot pentru poze si filme si pentru o idee de vacanta :shock: e genial :X te salut



PS: CUM E AIA CU SFERELE :shock::shock::shock::shock:

Pieton 17-06-09 00:16

Re: Muzeu BMW
 
21 Attachment(s)
Intradevar este raiul pe pamant pentru orice simpatizant al marcii, chiar si pentru un necunoscator datorita arhitecturii, etc. Eu l-am vizitat asta vara in august. Nu poate fi descris in cuvinte... :shock: Sunt fel si fel de chestii si efecte interesante de genu: stateam si studiam camera cu masinile care au participat la DTM si de-odata s-au inchis caile de acces si s-au stins luminile si au inceput sa proiecteze pe perete imagini din timpul curselor impreuna cu o sonorizare de exceptie, si fel si fel de faze... Nu mai vorbesc de sonorizarea care e sus in "palnia" care se vede si din exterior, unde se afla expus Gina.. am ridicat din intamplare capul si m-am uitat pe tavan... :shock:

Pun si eu cateva fotografii din pacate facute cu telefonul, dar asa ca sa va faceti o idee, probabil unele vor fi aceleasi ca ale colegului MirceaC20 dar asta e. Sper ca vara asta sa revin cu unele profi :-)


All times are GMT +2. The time now is 07:33.

- Copyright 2026 4Tuning