![]() |
Re: r5 (proiect)
"Another monster is about to be born"... Mult efort, mult suflet, multi bani... Daca le ai pe toate... apuca-te de treaba... mult spor si sa speram ca vei reinvia si tu spiritul "GTT" :lol:
|
Re: r5 (proiect)
hehe indraznet proiectul, felicitari pentru vointa ... am trecut si eu prin asta , dar la final satisfactia le intrece pe toate :-)
esti student in tm sau stai pe aici , in calitate de "vecin"? :-P |
Re: r5 (proiect)
Quote:
daca nu sti iti spun eu : GOOGLE IT !!!! eu asa gasesc tot ce am nevoie !!!! |
Re: r5 (proiect)
Quote:
la faza cu banii stau cam rau... dar usor, usor se fac si aia.... Quote:
nu sunt din timisoara, si nici nu invat acolo... eu sunt din pitesti dar sunt la facultate in arad... Quote:
m-am uitat aseara, dar au astia niste preturi de park mi-ar duce masina de la timisoara la constanta :)) ... nu de la tim la arad (70 de km) |
Re: r5 (proiect)
felicitari din partea mea pt ce vrei sa faci, o sa fie greu dar sunt sigur ca o termini si mai apare inca o turbata pe strazi, pt diferite info despre GTT in general da un add pe mess si vorbim (eu inca am motorul de 1.4 si sunt ff multumit de el si din cauza asta nu il dau jos ba chiar mai storc din el putere ca mai poate) acum fiecare isi pune ce doreste pe masina este optiunea lui..inca odata respect!!!!
|
Re: r5 (proiect)
Quote:
ms mult ferny !!! |
Re: r5 (proiect)
Salutare,indraznet proiectul si interesant iti urez succes si bafta (crede'ma o sa ai nevoie ),dar,nu te'ai gandit sa cumperi un GTT nascut in loc sa il faci ...era mai usor si scapai de foarte multa bataie de cap,oricum...spor la treaba,abia astept sa vedem ce iese!
|
Re: r5 (proiect)
Quote:
|
Re: r5 (proiect)
sunt in cautare de:
-cineva care sa-mi asigure transportul masinii de la timisoara la arad; -o prelata auto de r5.... stiti pe cineva?? |
Re: r5 (proiect)
Quote:
|
Re: r5 (proiect)
cam asta ziceam si eu..tre' sa te apuci sa iei : pompe,punte,frane calumea, etc. etc....dar...avantajul e ca stii exact ce ai in pus "pe" masina,nu o sa iti "cada" asa repede si te poti baza pe ea stiind ca nu e statuta si ca are piese noi sau cel putin bune.Asta in cazul unei reconditionari...care nu e tocmai un lucru ieftin ,dar,sa zicem posibil
|
Re: r5 (proiect)
TOTAL de acord cu baietii, mai bine luai un GTT si-l refaceai , vezi proiectul lui Miez, Ferny si altii, inteleg k ai bugetul mic .....dar cateodata daca pornesti pe buget mic e posibil ca la final costul total sa se dubleze poate chiar tripleze daca nu incepi cum trebuie. Eu am un R5 cu motor de 1,1 si am incercat sa schimb cate cva pe la el, cat de cat a mers, dar dintr-un diesel sa faci turbo cam greu, gandeste la frane, suspensii, futune si tot ce au zis si ceilalti mai sus.
Nu vreau sa descureajez sau sa fiu carcotas .....dar ma uit la baietii care deja au GTT-uri cate modificari fac si tot mereu mai pica una alta de pe masina, motor si masina fff pretentioase dar cu satisfactie maxima. Multa bafta cu proiectul, sa iasa ce-ti doreste ..;) |
Re: r5 (proiect)
Quote:
stiam dinainte ca o sa ma duca mult mai mult, si ca o sa gasesc f. greu piese... dar daca tot am inceput un proiect pe termen lung, o sa se iveasca f. multe ocazii cu tot felul de piese... stai linistit ca nu ai cum sa ma descurajezi... masina asta care o sa iasa la sfarsit va fi o masina ''de duminica'' pe care nu o s-o dau niciodata... eu am alta masina de mers zi de zi, si credeti'ma ca proiectul asta a fost conceput de mine, banii pt el tot eu ii strang (nu imi da nimeni in + , cel putin ai mei nici nu vor sa auda de asa ceva, si nici nu o sa le spun niciodata) cat timp sunt in facultate (cel putin 6 ani) o sa ma ocup cat pot eu de mult si de bine de acesta masina.... la faza cu ''cazutul pieselor'' eu zic ca e ceva normal, avand in vedere ca aceste masini au ceva ani (cel putin r5-u asta e din 86')... am un 206 care de abia a facut 3 ani si tot a cazut ceva dupa el... nu cred ca exista vreo masina care sa nu fi patit cate ceva |
Re: r5 (proiect)
momentan sunt in bucuresti si astept cu mare nerabdare ziua de maine cand ma duc sa iau masina din timisoara :D ... tot maine voi cauta si o prelata (am auzit ca sunt in supermarketrurile mai mari)
de maine o sa iasa la vanzare ceva piese dupa ea... daca va intereseaza ceva, sa anuntati... |
Re: r5 (proiect)
vreau eu ceva
:d suportul de motor de sub alternator. fix piesa asta... (de pe motorul de 1,6 dizel) https://i257.photobucket.com/albums/h...p/PICT4601.jpg |
| All times are GMT +2. The time now is 15:52. |
- Copyright 2026 4Tuning