Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Spoiler fata spate, praguri, prelungiri 1300 (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/10277-spoiler-spate-praguri-prelungiri-1300-a.html)

Manniack 29-12-05 18:07

cupydonnn
 
Referitor la umflaturile de pe spate: le-am umflat singur:),am cumparat din targul Vitan niste umflaturi (in alta parte nu am gasit),am TAIAT din aripile de pe spate in asa fel incat sa-mi las loc de prindere decat,le-am facut niste cleme de prindere si le-am prins in nituri,apoi am lipit cu fibra de caroserie,dupa care cand am dus-o la vopsitor mi-a chituito cu chit de fibra si a aduso in starea in care o vezi! Umflaturile normal vin ceva mai\"abrupte\" fata de caroserie iar eu i-am spus sa mi le faca \"pierdute\". :D

Manniack 29-12-05 18:14

axxro
 
Ce zici tu la praguri nu mi se pare chiar o idee stralucita, am vazut la un prieten ca si-a decupat unde scrie GTI si a pus plasa pe interior, arata super, asa am sa fac si io,iar faza cu stopurile sa stii ca asa am luat masina si crede-ma ca si mie mi-ar fi placut mai mult cu stopurile alea inguste,e belea rau cu alea! 8)

Manniack 29-12-05 18:21

claudiu lucian
 
Man culoarea mi-as fi dorit sa fie ori rosie ori un albastru golf dar din cauza ca nu am mai vrut sa mai umblu sa fac acte si alte nebunii am lasat masina pe numele lu' socra'miu si nu am vrut sa-l mai pun pe el pe drumuri pe la RAR + ca nu cred ca as fi trecut RAR-ul cu asemenea modificari!Aia de la RAR o baga p'aia ca \"ai adus modificari\",io nu mai am bari de dacie,nu am decat toba finala cu 4 eliminari active,roti pe 14\",umflaturile,si sa nu mai vb de interior ca inca nu e gata, nici la interior nu va mai avea decat fetele de usi de Dacie.

Manniack 29-12-05 18:51

vreau s-o mai cobor
 
Daca vreti sa ma mai ajutati cu ceva va rog dati-mi idei cum as putea s-o mai las de fata jos fara sa tai din arcuri ca e chinu draku'.
Pe fata e mai ridicata cu 4cm decat pe spate.Toata lumea ma intreaba daca am motoru pe ea cand o vede! :lol:

Axll 30-12-05 12:41

1 Attachment(s)
pai pune-i arcuri de nova si ai sa obtii o garda la sol de toata frumusetea , si nici nu trebuiesc modificari nici la amortizor si nici la oala arcului.

Manniack 30-12-05 17:45

am sa incerc varianta ta, merci de sfat!Intr-adevar e destul de joasa cu arcurile astea.Daca te-ai uitat la pozele mele, a mea zici ca e carutza pe fata.

Axll 31-12-05 09:42

sa stii ca odata cu micsorarea garzii la sol vei obtine si o \"rigiditate\" mai mare a masinii doarece arcurila de nova sustin 1 motor si o cutie de viteze. avantajul e acela ca nu o sa se mai incline pe curbe(de fata cel putin) si mai sunt si alte avantaje legate de planetare si altele.

axxro 07-01-06 22:41

Axll, numa ai schimbat arcurile de berlina cu arcuri de nova si ai obtinut garda aia la sol, sau ai mai schimbat si alte chestii si ai mai facut ceva modificari? macar daca ai coborato, ii si mai sport, adica mai fixa pe drum?

cata_tm 10-01-06 20:07

2 Attachment(s)
daca zici ca nu esti adeptul stilului chel, ce zici de ceva intre chel si pletos???

Axll 10-01-06 20:36

am schimbat doar arcurile de berlina cu cele de nova. masina e mult mai stabila pe viraje si se aseaza mult mai bine pe sosea. avatajul e si acela ca planetarele stau aproape in linie si asta te ajuta si la transmiia ami buna a puterii motorului la roata si la o uzura mai greoaie.
ATENTIE e bine ca amortizoarele sa fie inca bune ( nu noi dar bune).

Most_Wanted 10-01-06 22:19

e belea aia portocalie ...imi place mult ......cam cat ai bagt in ea .... :?:

axxro 11-01-06 21:02

beton ideea cu arcurile de nova pe berlina. si pt look si pt eficienta.

ionut17 14-01-06 13:04

Axll ai schimbat si pe spate arcurile standard cu arcuri de nova?

ICE-M@N 14-01-06 15:18

super tare aia portocalie e belea cum arata tine-o tot asa , bafta

Axll 15-01-06 03:09

nu, nu inca, dar se poate


All times are GMT +2. The time now is 05:23.

- Copyright 2026 4Tuning