![]() |
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
pana la urma s-a publicat decizia in monitorul oficial?
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Nu s-a votat inca noua lege ,asa ca nu avea cum sa se publice in MO .Poate de la 1 ianuarie 2012.
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
ce treaba are cu noua lege? deja este o lege(ordonata,aia 50/2008) in vigoare(adica nu e suspendata/anulata ) si hotararea respectiva se refera la ea. deci cat dureaza pana se publica in m.o hotararea aia de pe 14.11.2011?
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Cea de pe 14 nu se va publica in MO si nu are nici o legatura cu aprobarea unei legi sau ordonante.
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
auzit... daca ai ceva de spus si spune. daca nu te rog sa taci si sa iti vezi de treaba ta.
poate justifici si tu de ce nu se publica hotararea aia in m.o? si poate reusesti sa explici si asta: După redactarea considerentelor şi semnarea deciziilor, acestea se vor publica în Monitorul Oficial al României, Partea I. Purtător de cuvânt al Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie judecător Georgeta Barbălată http://www.scj.ro/comunicate2011%5Cc...nov%202011.htm |
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Buna seara, am si eu o intrebare...
Pot si se merita sa recuperez o taxa in valoare de 600E, cam cat ar fi onorariul avocatului si alte cheltuiei? Multumesc |
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Cheltuielile de judecata + dobanda + taxa iei inapoi, deci clar se merita.
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
Casa de avocatura Coltuc este lider in Romania pe recuperarea /evitarea taxei de poluare administrand si rezolvand peste 5000 dosare. (...) VRETI SA VA RECUPERATI BANII RAPID SI SIMPLU SAU SA EVITATI PLATA TAXEI DE POLUARE? Cat costa? Pentru reprezentarea Dvs. si recuperarea efectiva sau evitarea taxei auto, percepem un onorariu fix de reprezentare de 500 RON.Se va mai plati o taxa de timbru catre statul roman de 43 lei. Sursa: https://forum.4tuning.ro/221-colt-leg...comentati.html |
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
aici este reducere pentru membrii forumului.
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
http://0-100.hotnews.ro/2011/12/15/n...ea-in-vigoare/
PS: am apelat si eu la casa de avocatura Coltuc, o sa va tin la curent cum merge treaba si mai ales daca merge. :D Wish me luck. |
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
da, dar pana se termina judecata nu poti sa circuli cu masina.
|
Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 21:40. |
- Copyright 2026 4Tuning