Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

mba 09-07-08 21:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
dai turbosmooth/ mesh smooth dar nu mai mult de 2 la itineration... si vezi tu atunci ce iese....

shock-down 09-07-08 21:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by alexcump (Post 1637472)
Am rezolvat, i-am dat rotate. Dati-mi si mie link-u cu a3-u
Uitati ce am lucrat
*dupa ce am facut de vreo trei ori dupa tut m-am apucat sa fac ceva asemanator.

tut cu a3 il gasesti pe 3d-palace

mba 10-07-08 11:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
poate cineva sa ma ajute si pe mine...cu niste setari bune pentru o scena faina... si daca are cineva un hdri bun....pls...

daca vreti vb aici pe mess: alexmaris91

frost_dani 10-07-08 22:12

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
haideti mai baieti...dam drumu la vreo ceva?? sau stam si asteptam sa treaca vara asta aiurea?!

Dan_bro 13-07-08 03:10

Re: Lucrarile Mele Ruver
 
salz all ..am si eu o mare rugaminte de unde fac si eu rost de programele astea [-o<?ca u le gasesc nicaieri pls ...ma gasiti la id calin_danut4you va rog eu mult de tot ca il caut de un an de zile si nul gasesc:((:((:((

Pion33r 13-07-08 23:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
re alz am o problema , nu ma lasa sa adaug bitmapuri :???:
cine ma poate ajuta :???:

ruver 13-07-08 23:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai nici nu ai cum sa adaugi un bitmap pe un mash... ia incearca si pune textura le difuse la un material si adauga materialu poate merge asa ;)

Pion33r 13-07-08 23:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ruver (Post 1643569)
pai nici nu ai cum sa adaugi un bitmap pe un mash... ia incearca si pune textura le difuse la un material si adauga materialu poate merge asa ;)

ai dreptate :joy: ms;)

Dan_bro 14-07-08 18:59

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
va rog eu spunetimi si mie de unde iau programele pls pls pls pls pls pls plspl pls calin_danut4you idul meu [-o<[-o<[-o<

GRIGO 15-07-08 22:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
de aici

Blondu15 22-07-08 10:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Buna sunt nou p aicea nu am experienta in 3dsmax 7 dar imi palce si stiu sa fak cate ceva in el cine ma poate ajuta in legatura cu genta de masina (este un tutotrial) numi iese ceva cn vrea sa ma ajute sami scrie la ro_do_cri(id mess):twisted: thx :)

2. dak ar vrea cnv sami arate si cum sa lucrez cu "Blueprints"

Cobra2007 22-07-08 13:43

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
http://www.3dm3.com/tutorials/wheels/

Blondu15 22-07-08 18:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms cobra si dak ati avea un video cum faceti masini 3d cu blueprints........ms

frost_dani 22-07-08 20:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
intra pe click aici si vezi ca ai cateva tutoriale folositoare;)...

p.s: sper sa nu te superi grigo :)

Mitza_pk 25-07-08 00:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
care ma ajuta si pe mine cu un Vray:oops:

Cobra2007 01-08-08 15:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Poftim vray.
Baieti am si eu o problema cu care ma confrunt de cateva zile numai pot de nervi :evil: am luat o lucrare dupa net si am vrut sa fac si eu una la fel ca sa vad daca pot ajunge la acelasi efect de lumina si am 2 probleme pe care nu stiu ce draq sa le mai fac.
1. Nu reusesc sa fac efectu de bump de pe cladire sa apara mai bine (mentionez ca daca maresc intensitatea soarelui nu se mai vede nimik).
2. Nu stiu cum sa fac sa maresc intensitatea de umbra.
Daca stie cineva cu ce as putea sa rezolv astea si cum sa ma invete si p mine va rog.
P.s : stiu k nu e reusita a mea, nu ma intereseaza sa o copiez 100%, ma intereseaza doar acele chestii.

D_DooM 01-08-08 16:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
daca umblii la lumini la shadow bias acolo ... q cat e mai mare biasu q atat umbra e mai deasa si mai restransa in juru obiectului

Cobra2007 01-08-08 17:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
no changes :???:

frost_dani 01-08-08 17:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eu nu cred ca acela de pe cladire este bump....mai degraba e modelat.;)

Cobra2007 01-08-08 18:34

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ok sa zicem k e asa cum spui tu...dar textura ? totusi se vede chiar daca intensitatea soarelui este mai mare...

@deci nu stie nimeni nu ? :)) pfoai...

Spookie 02-08-08 09:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Unde gasesc optiunea "cap" in 3ds max 7? :| Sau cum mai pot umple golul din mijlocu' jantelor?

D_DooM 02-08-08 09:56

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa p border si uitate putin mai jos si ai cap

Spookie 02-08-08 10:00

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Asa , ms , il caut de 30 minute mama lui de cap..

Mitza_pk 02-08-08 14:03

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mersi pentru Vray:D

Cobra2007 03-08-08 03:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eh asta e pana la urma ma las batut daca nu stie nimeni...am sa mai incerc eu p draq in patru :D k nah...pana la urma (k'ntodeauna) toti o scoatem singuri la capat :D

Pion33r 03-08-08 12:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sal....


ia uitate peste tutorialu asta,
poate te ajuta cu ceva ;)

http://www.3dm3.com/tutorials/mental_ray_exterior/

Cobra2007 03-08-08 14:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ms frumos, as fi preferat totusi pentru vray k sunt obijnuit cu el dar o dau si p mental daca e nevoie :D

Mitza_pk 04-08-08 17:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
am si eu o problema care stie un tutorial cum sa fac faruri plz help me. am cautat de mi-a venit rau am gasit unele dar nu explica deloc:cry:

Pion33r 04-08-08 22:18

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
tutorialu cu audi A3 8)

http://www.3d-palace.com/forum/tutor...x-the-audi-a3/

Mitza_pk 05-08-08 17:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mersi mult chear lam cautat da nu lam gasit ala de pe situ lui grigo mie nu imi mere oricum mersi

Mitza_pk 05-08-08 20:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
din nou am o problema:D:oops: mi au disparit sagesile (in imaginea de mai jos) stie careva problema:cry:

D_DooM 05-08-08 23:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa p X

Pion33r 06-08-08 19:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
sal alz ...

cine are un blueprint cu opel omega ca cel din poza?

Spookie 11-08-08 18:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Am o problema.. am invatat cum se aseaza blueprinturile dar se vad la rezolutie foarte mica.. se vad pozele in patratele , are cineva idee de ce ? :D

Cobra2007 11-08-08 19:59

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
:???: da un print

ruver 11-08-08 20:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Spookie (Post 1690782)
Am o problema..

Uite aici

Spookie 12-08-08 12:32

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mersi , acum am alta problema , cred ca e de la placa video , cand mut obiectele sau pun mousul pe sagetile alea 3 "x,y,z" imi dispar blueprinturile , am placa video 7600GS 512. Pe open gl nu facea asa figuri dar se vedeau blueprinturile la rezolutie foarte mica..

Cobra2007 12-08-08 12:46

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
apasa pe "o"....cred :???:

Spookie 12-08-08 16:30

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Mersi , nu stiu ce am facut cand am apasat pe o dar e bine ca nu mai face ca inainte.. :D

Cobra2007 15-08-08 00:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
baieti e vreo diferenta mare dintre bump si displace ? stiu k displace'u scoate in evidenta mai bine textura si are un efect mai bun dar nu prea stiu sa-l folosesc pare complikt, aveti tutoriale pt displace ? sau vreun efect bun cu bumpu ? Ideea e k vreau sa scot in evidenta niste piatra de munte k sa dea kt mai real.


All times are GMT +2. The time now is 21:14.

- Copyright 2026 4Tuning