![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
toata lumea asteapta!!!
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Am fost sambata pe autostrada cu un porsche 996 usor modificat (507 cai) sa vedem care e diferenta intre el si masina lui Maftei si vrea sa zic ca diferenta e incredibila, sincer ma asteptam sa fie diferenta dar nu asa IMENSA, masina e intr-adevar Ghiulea pe roti, dupa ce am facut cateva "curse" m-a plimbat si pe mine si intr-adevar NO COMMENT senzatie incredibila care nu se poate descrie in cuvinte.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
k o fi asa sau nu ramane de vazut....ashteptam k Maff sa confirme shi dupa aia sa vedem dak va reusi ceea ce foarte multa ashteapta shi doreshte shi anume sa-l invinga pe Sebastian....
sa speram k preparatorii lui Sebastian ishi vor face iar treaba cum trebuie...dak nu cumva au terminat deja...:?: |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu contest nici una dintre masini, eu spun doar ce am vazut si ce am simtit, nu pot face comparatii ca nu sunt in masura deoarece nu am vazut masina lui Sebastian, in orice caz o sa fie cel putin cursa anului.Multa bafta ambelor masini.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Asta in caz ca va exista vre-o cursa
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Inca mecanici mei nu si-au facut timp si pt mine.
Probabil saptamana asta incepe lucrul dar spre sfarsit. O sa dureze cca doua luni. Cu siguranta o sa ma dau cu Maftei daca confirma si-i bate pe toti. Trebuie doar sa vad ca este bun si atunci o sa fie spectacol. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
am shi eu o intrebare...se poate k o mashina preparata ptr un client de un tuner, in spetza 9ff sa fie mai puternik decat mashina cu care acest tuner incearca sa surclaseze la topspeed veyron'u ?...spun asta ptr k am citit acum cateva ore pe www.worldcarfans.com un articol interesant despre un porsche cu care ei incearca sa doboare recordul de viteza shi anume '' 911 gt9''...intreb ptr k nu mi-se pare normal k sa incerce doborarea recordului cu o mashina la prima vedere mai putzin puternik decat se aude k ar fi mashina lui maff...nu ar fi normal sa incerce cu una k a lui sau chiar cu a lui dak tot e cel mai puternic porsche ?...sau probabil k mashina lui nu e chiar atat de puternik pe cat se auzea...cine shtie...poate da poate nu...sau poate mashinutza lui maff este setata ptr o acceleratzie fffoarte rapida nu ptr topspeed ...scuze de offtopic...numai bine...respect
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Eu cred ca se poate face una mai rapida pt client.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Si plus de asta eu nu cred ca e facuta ptr. top speed ci pentru 400 m!
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Cred ca e facuta pentru toate.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
am vazut masina la salon....imi place sa o admir....mai ales motorul...motorul nu este zgomtos...dar suna puternic...succes in continuare;)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Zgomot face infernal doar in sarcina altfel nu !
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
cred k este muzik nu zgomot...asa ceva produce muzik de cea mai buna calitate...zgomot fac pocnitorile alea de aprilia de 125...dar sti'ul tau produce hrana ptr suflet...este ptr cine are ochi sa vada ceva formidabil shi ieshit din comun...doar ptr cine are ochi ptr cine nu...e doar un subaru gri
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Spunea cineva pe aici si bine spunea.Becul de centura tradeaza.Oricum tare masina.Pare bord de Subaru si tind sa cred ca multi altii ca e vorba de Sebastian.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
o alta intrebare ...daca nu deranjez....la partea motorului ce a ramas de fabrica?(bloc motor...baie etc..) si ce parere ai de componentele interioare din titan.merci
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
am vazut si eu in sfarsit mashina pe live :) si proprietaru .. sa inteleg ca are +750 hp acum? oricum e superba
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Apropo...fii atent aici |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Cat despre calitatea soferului... se vede aproape exclusiv la probele de indemanare. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu sunt de acord cu doua din ideile de mai sus:
-prima cea cu banii, sunt multi care au bani si nu stiu sa-i foloseasca, nu e simplu sa ai idee ce face fiecare piesa care cu care merge si ce rezultate poti sa obti, totul e un lant in care o zala lipsa strica totul si atentie nu e un simplu lant ci unul impletit cu multe f multe noduri, majoritatea gordiene. -nici cu indemnarea nu sunt de acor desi imi convine pt ca cu Dacia 1310 a surclasat sti pe un traseu care printre altele avea si o linie dreapta de 150m. Sa sti sa conduci nu se rezuma la putin ci la tot si e f complex, sunt multi care merg repede sau altii care au curaj pe metru patrat intr-o parcare, sau altul incearca doua viraje si unuia ii e frica de viteza , atuia sa nu ia borduri altul are rau de viraje tari. Un bun sofer ca pilot e doar chestie de licenta trebuie sa impleteasca astea si sa stie sa mearga la maxim cu presiune pe el cum ar fi si o masina de politie care te preseaza sau ... |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
:)
1. Eu, daca am bani, ma duc la o firma de tuning si spun ca vreau 2000 de cp (evident, exagerez... sau poate nu, dar e vorba de idee), iar ei se dau peste cap si fac lucrul asta... nu trebuie sa stiu eu cine stie ce detalii tehnice pe care ei nu ar avea cum sa le afle decat de la mine pentru ca in cazul asta o fac eu cu mana mea si nu se mai justifica angajarea profesionistilor. Nu zic ca nu pot sa vin cu idei, mai mult sau mai putin bune, dar ei iau deciziile, ei fac munca, ei iau banii. 2. Tot ce ai spus tu, referitor la curaj pe metrul patrat, curaj la doua viraje si altele fac parte din ceea ce se numeste raliu (indemanare si... viteza). |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
e super ca gandesti asa!! pt oameni ca tine mi-as deschide un atelier de tuning si nu as muri de foame 8)
ar fi simplu: "pune 7 tobe pe masina ca iti da fiecare 60 de cp, 6 filtre sport care iti mai dau 60 de cai, BOV (chiar daca nu ai masina turbo ;) ) atmosferic, inca 150 cp, triple cu leduri ce dau si alea 50 de cp :D , intercooler mai mare cu un plus de minim 400 cp si toate astea la un pretz modic de doar 25 000 euro" :lol: :lol: si tu ma crezi si cumperi, k doar nu sunt specialist degeaba ;) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Radule, desi esti tizul meu, se pare ca vorbesti doar de dragul de a-ti etala talentul ironic... ei bine n-ai reusit si nici nu ma obosesc sa-ti demonstrez ca esti pe o pista (total) gresita.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
oricum, postul meu anterior, desi a fost la persoana a II-a, nu era unul personal. sebastian este un exemplu de eficienta in folosirea fondurilor pt tuning.nu cred ca a investit in lucruri nefolositoare, sau f putin folositoare, sume astronomice, acestea fiind directionate in unele pct esentiale, cheie ;) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
cand ai un scop shi anume acela de a face performantza la cel mai inalt nivel nu e indeajuns doar sa shtii la pedale shi sa invartzi colacul...mai tre sa comunici shi cu mashina sa-i cunoshti reactziile sih ce anume nutzi place la ea shi ce anume nu merge shi unde e loc de mai bine,,,asa k tre sa ai idee in linii mari ce shi cum functzioneaza pe la ea ...iar dak , ma repet vrei performantze atunci tre sa shtii ff bine ce face fiecare partaicica la mashina ta k sa faci sa fii shi sa functzioneze mai bine, mai eficient...iar cand ajungi sa schimbi mai tot ce se poate schimba la mashina cu piese after-market de inalta performantza atunci shi costurile sar n aer...shi e pacat sa dai bani cu nemiluita doar pe nishte vorbe sau pe cifre pe care asa zisii specialishti tziele spun cu atata nonsalantza...potzi s ainvesteshi super multzi bani intrun produs mediocru shi cu o suma considerbil mai mik potzi reliza ceva mult mai bun...idee a sa shtii ce vrei shi unde sa cautzi...sunt fffmulte de spus...dar ideea e k dak ai bani nu e obligatoriu k shi shtii sa conduci chiar dak ai sub tine 700 de calutzi sau la fel nu e neaparat k te pricepi la mecanik sau alte inginerii...cum nu e neaparat dak conduci un bmw spre exemplu nu inseamna k eshti expert la marca asta sau la mashina pe care o conduci in special...ar trebui o lege a tuningului in lume...sa nu fie ptr totzi pelicanii...e mare pacat k sunt multzi priceputzi care nushi pot permite sa-si puna ideile in parctik shi altzii care au bani shi nu shtiu pe ce fitze sai mai cheltuie...asta e...poate data viitoare avem shi noi noroc...numai bine la toata lumea...respect ptr cei cu cap
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Cred ca nu are ens sa ma cufund in aceasta discutie interminabila unde orgolile probabil ca iau locul logicii si va spun un lucru simplu, escroci pe lumea asta sunt destui si de toate felurile.
Ei sunt peste tot si la noi si afara. In ce ma priveste am o alta abordare a tuningului o alta filozofie unde caii si puterea nu sunt decat o consecinta a lucrului bine facut si a cunostintelor bazate pe studiu si experienta. Atat studiul cat si experienta sunt avide de nou, iar pe mine si mai nou pe Racing Code sa contati in lumea tuningului si motorsportului pentru ca vom fi mereu avangardisti. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
De azi incepand va rog sa nu ma deranjati doua luni.
Masina se desface penru cresterea de putere. Asa ca va rog daca doriti curse adevarate sa ma anuntati din timp. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ti-ai luat-o?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
acum pe bune: bafta si spor la treaba! ;) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
sebi simte masina lui maftei in ceafa si vrea sa ramana in continuare pe podium :)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
masina merge extraordinar e o bomba iar faptul ca vreau mai mult nu e conditionat de ce fac altii, nu ma intereseaza cu atat mai mult cu cat nu confirma in nici un fel. Eu imi fac masina cum stiu eu dupa cum vreau si fara sa tin cont ca trebuie sa bat pe unul sau pe altul, iar daca as fi facut altfel imi luam batatie in mod constant. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Cate pagini s-au strans.. 57:-)
sorry de offtopic.. incins subiect |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu are 1000 si nu poate confirma.
Daca nu confirma ca bate tot eu nu scot masina. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
presupun ca acea confirmare se face pe starada...cu masini mai joase?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
sigur trebuie sa urce pe o scara ierarhica
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:45. |
- Copyright 2026 4Tuning