Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Femeia ... (https://forum.4tuning.ro/28-femei/5688-femeia.html)

j.v.l 02-08-08 05:52

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1673828)
Asta a fost spusa de o femeie. :D
Poate sa fie femeia super indragosita, super fericita ... daca e urata ... si nu are nimic care sa atraga barbatul - DEGEABA. :D

femeia aia fericita, o fi si ea fericita ca are jumatatea ei care o iubeste asa cum e ea si crede-ma pe cuvant ca nu o intereseaza nici pe ea si nici pe amorezul ei daca tu ii consideri in vreun fel :D
ea poate fi cea mai urata fata pe care ai vazut-o tu. daca gigel al ei o vede cea mai frumoaasa, nu te poti usura in gusturile lui :)

I.N.A. 02-08-08 06:43

Re: Femeia ...
 
nu exista femei urate...doar barbati orbi....asta tot o femeie o spune...

j.v.l 02-08-08 09:39

Re: Femeia ...
 
sau care n-au baut destul ...

Trixi 02-08-08 17:02

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Hori (Post 1675055)
nu chiar asa... daca femeia e urata... si este in lumea asta un barbat care o place exact asa cum e... atunci nu poate fi considerata urata... si cam asa este ... indiferent cum arati ... tot gasesti pe cineva cu care sa iti continui viata pana la adanci batraneti ... eu zic din ce vad pe strada... nu ca am trait eu asemenea lucruri ... asa mi se pare mie :D corectati`ma daca gresesc :P

cine hotaraste totusi ca este urita???frumusetea este subiectiva...iar daca luam ca etalon idealul standard din zilele noastre,majoritatea este urita cu spume.;)
pe de alta parte,o femeie care nu e chiar "femme fatale" de obicei este un OM adevarat,si este un om frumos...acum depinde de nevoile fiecaruia,ce este mai important,sa aiba un om frumos sau o papusa aratoasa.
nu vreau sa zic,ca nu mai exista oameni care arata acceptabil si au ceva creer,dar sincera sa fiu,daca arati cit decit deja ok,este mult prea usor sa profiti de avantajele oferite si greu mai alegi sa depui un efort psihic.

Kr3atZa 05-08-08 00:51

Re: Femeia ...
 
degeaba spuneti voi in paginile anterioare de uratenie etc...cert e ca fiecare buruiana isi are umbra ei si asta e dovedita si la urati frumosi,prosti destepti etc. si pana la urma e frumos ce`ti place nu ce le place celor din jur ca tu stau cu ea/el

silviu_fxx 05-08-08 01:04

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Kr3atZa (Post 1679450)
degeaba spuneti voi in paginile anterioare de uratenie etc...cert e ca fiecare buruiana isi are umbra ei si asta e dovedita si la urati frumosi,prosti destepti etc. si pana la urma e frumos ce`ti place nu ce le place celor din jur ca tu stau cu ea/el

Nu te cred.

Kr3atZa 05-08-08 01:13

Re: Femeia ...
 
astept contra argumente atunci

silviu_fxx 05-08-08 01:37

Re: Femeia ...
 
1. Vreau sa aud pe cineva caruia sa ii placa uratele.
2. Mie nu imi plac uratele.
3. Ce e frumos si lui Dumnezeu ii place.
4. Toata viata unei femei evolueaza in jurul frumusetii sale. Odata cu anii va simtiti din ce in ce mai frustrate din aceasta cauza deteriorarii acesteia, drept pentru care varsta cuprinsa intre 20-30 de ani este cea a aventurilor. Mai apoi cautati sa va casatoriti si sa faceti plozi.

Am vorbit la modul general.

bluey 05-08-08 08:33

Re: Femeia ...
 
Silviu tu nu intelegi ce spun femeile???
Nu exista femei urate.
Cum indraznesti sa sustii altceva.

Mergi langa oricare dintre ele 10 minute pe strada si o sa vezi toate defectele celor care trec pe langa voi.
Aia are nasu mare, ailalta are fundul cat marele zid chinezesc, cealalta zici ca e sorcova, aia are buzele ca doua lame de ras, aia zici ca are o matura in cap.... etc, etc, etc...
Dar daca o iei pe oricare in parte va spune acelasi lucru : nu exista femei urate :D

Ar trebui sa fac un topic cu poze cu femei urate, poate asa aveti cosmaruri si aflati adevarul .

Mustang 05-08-08 08:48

Re: Femeia ...
 
EXEMPLU: fata de la pagina 5 din Libertatea de azi. :D

Trixi 05-08-08 09:28

Re: Femeia ...
 
....dar daca te-ar lua,si te-ar executa,cum nici una pana acum,si ar fi pe lungimea ta de unda,de 3 zile nu te-ai satura sa vorbesti cu ea,nu ar mai fi atat de urita,sunt convinsa!:)

Mustang 05-08-08 10:13

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Trixi (Post 1679694)
....dar daca te-ar lua,si te-ar executa,cum nici una pana acum,si ar fi pe lungimea ta de unda,de 3 zile nu te-ai satura sa vorbesti cu ea,nu ar mai fi atat de urita,sunt convinsa!:)

Quote:

Originally Posted by Mustang Mach One (Post 1673828)
... si nu are nimic care sa atraga barbatul - DEGEABA. :D

Aici nu ma refeream la aspect ...
Ori ... ce spui matale aici, inseamna ca are cu ce sa ma atraga. :) Dar tot uratica ar ramane in mintea mea.

Kr3atZa 06-08-08 08:19

Re: Femeia ...
 
@silviu_fxx : dar nu neaparat ce tie iti place inseamna ca e frumos sau ca place si celor din jur...ce tu consideri frumos altul poate considera urat si tot te va intreba:ce ai vazut la urata aia? rezulta?? si tie ti se poate intampla sa`ti placa de o urata (d.p.altora de vedere)

I.N.A. 09-08-08 02:50

Re: Femeia ...
 
bingo!!!

Pinky 09-08-08 10:50

Re: Femeia ...
 
ce vrajeala e asta cu 'frumusetea e realativa'... e cat se poate de ne-relativa. asta e doar o incurajare pt urate :D:D

hai nu fiti timide... fetele urate mainile in aer!! :))

Sasha 09-08-08 10:52

Re: Femeia ...
 
/: ) o femeie sa recunoasca ca e urata???Unde ai vazut asa ceva??:lol: Vorba aia nu recunosc ei barbatii, da apoi femeile =))=))

j.v.l 09-08-08 19:40

Re: Femeia ...
 
ba e cat se poate de relativa si am sa ma explic:

ex 1: cand tu ca femeie te ingrijesti, te duci la un coafor, la o manichiura, la un pensat, epilat etc e ok, nimic de zis. dupa astea, te machiezi frumos cum consideri tu ca e trendy, fancy, posh ( si alte adjective pt "la moda" ) dupa ce ai studiat 7656745876496875 de reviste. Booooooon. Te duci la intalnire crezand ca esti zana zanelor ( nu ca n-ar fi adevarat) si ghici cu ce te intampina al tau iubit: "imi place mai mult de tine cand esti nemachiata; esti mai frumoasa fara toate cosmeticalele astea pe fata!".

ex 2: te trezesti de dimineata cu parul valvoi, nemachiata etc. te duci la oglinda si iti vine sa o spargi. vine el si-ti spune: "esti asa frumoasa cand te trezesti de dimineata" :lol: - la faza inca am dubii in privinta barbatilor, in sensul ca mai mint si ei frumos cateodata

Pinky 09-08-08 20:39

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by !Sasha (Post 1687148)
/: ) o femeie sa recunoasca ca e urata???Unde ai vazut asa ceva??:lol: Vorba aia nu recunosc ei barbatii, da apoi femeile =))=))

sa recunoasca macar ca n-are simtu umorului ;)

cum zice si vb din popor...barbatu tre sa fie mai frumos decat dracu :) and that seems quit an easy task :P

Pinky 09-08-08 20:50

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by j.v.l (Post 1687845)
ba e cat se poate de relativa si am sa ma explic:

ex 1: cand tu ca femeie te ingrijesti, te duci la un coafor, la o manichiura, la un pensat, epilat etc e ok, nimic de zis. dupa astea, te machiezi frumos cum consideri tu ca e trendy, fancy, posh ( si alte adjective pt "la moda" ) dupa ce ai studiat 7656745876496875 de reviste. Booooooon. Te duci la intalnire crezand ca esti zana zanelor ( nu ca n-ar fi adevarat) si ghici cu ce te intampina al tau iubit: "imi place mai mult de tine cand esti nemachiata; esti mai frumoasa fara toate cosmeticalele astea pe fata!".

ex 2: te trezesti de dimineata cu parul valvoi, nemachiata etc. te duci la oglinda si iti vine sa o spargi. vine el si-ti spune: "esti asa frumoasa cand te trezesti de dimineata" :lol: - la faza inca am dubii in privinta barbatilor, in sensul ca mai mint si ei frumos cateodata

pai saracu baiat.. daca coafura = freza aia emo cu bretonu pana in nas sa se acopere fruntea (etalon al inteligentei?), manichiura = mov cu stelutze roz, pensat = 2 dungi punctiforme deasupra ochilor, machiar = war paint aruncat cu galeata peste fata, reviste = cosmo, bolero si alte epopei pe tema 'cum sa te porti cand baiatu te atinge pe fesa' si daca te mai crezi si zana lu peste prajit.... pai repet - saracu baiat... normal ca fuge ca molia de raid.

daca totu e dichisit cu gust, ori baiatu e bou ori... well - baiatu e bou :P

j.v.l 09-08-08 21:31

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1687944)
daca totu e dichisit cu gust, ori baiatu e bou ori... well - baiatu e bou :P

q.e.d.

aleks 09-08-08 21:40

Re: Femeia ...
 
sau nu-i place de aia, cu tot cu bunul ei gust cu tot....
femei cu bun gust, dar sterse ca si cum nu ar exista, stiu destule, si nu am iesit/ramas cu ele pe motiv ca nu ma atrageau cu nimic, si bou nu sunt, decat in masura in care boul e biped, judeca peste medie si prefera o seara de condus prin noapte(de exemplu) uneia de rumegat, linistit, la casa lui...

EvLSant0S 10-08-08 00:10

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1687944)
pai saracu baiat.. daca coafura = freza aia emo cu bretonu pana in nas sa se acopere fruntea (etalon al inteligentei?), manichiura = mov cu stelutze roz, pensat = 2 dungi punctiforme deasupra ochilor, machiar = war paint aruncat cu galeata peste fata, reviste = cosmo, bolero si alte epopei pe tema 'cum sa te porti cand baiatu te atinge pe fesa' si daca te mai crezi si zana lu peste prajit.... pai repet - saracu baiat... normal ca fuge ca molia de raid.

daca totu e dichisit cu gust, ori baiatu e bou ori... well - baiatu e bou :P

machiajul e o masca :)
de ce incercati sa fiti ceea ce NU sunteti ..
de ce ne stricati diminetzile ?
de ce cititi 10000000000 de reviste ABSOLUT INUTILE
despre cum sa te machiezi, cum sa te imbraci, si etc ..
sunteti frumoase asa cum sunteti, nu va trebuie machiaje ..
bottom line, nu va mai mascati atat .. ca dimineata oricum se vede produsul adevarat..
si ce sens are sa te amagesti ca iesi c-o bunaciune cand de fapt dimineata e praf ..
in fine, n-are sens discutia



mi se pare incredibil cum la 24 de ani sustii ca un baiat e bou pentru ca nu va inghite machiate ..
poate ca unii nu vor pisde machiate toata viata..
in plus te rog frumos sa nu mai crezi ce-ti spune o revista ca e frumos
crezi ca e frumos ce crezi TU ca e frumos, nu un cacat de revista ..
ca e de fapt perceptia lor, nu a ta . ok ? :)

j.v.l 10-08-08 06:32

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S (Post 1688191)
crezi ca e frumos ce crezi TU ca e frumos, nu un cacat de revista ..
ca e de fapt perceptia lor, nu a ta . ok ? :)

qed again - frumusetea e relativa :)

Pinky 10-08-08 19:14

Re: Femeia ...
 
subscriu la santos...

'crezi ce vrea **** ta, nu-ti daram eu visele" :D:D

j.v.l 10-08-08 19:59

Re: Femeia ...
 
Quote:

Originally Posted by Pinky (Post 1689196)
subscriu la santos...

'crezi ce vrea **** ta, nu-ti daram eu visele" :D:D

sa intelegem ca te-ai convins de relativitatea frumusetii?
erai foarte revoltat pe tema asta in pagina anterioara


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning