Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

slip 05-04-09 22:09

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Puteai sa nu-ti bati capul ;) n-ai cu cine...

limuzina 06-04-09 14:27

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by TuningBoy (Post 2213781)
We, ce-i cu tine? :)) Un nor? Puteai sa faci cum ti-am zis eu ;)

Mda...cu norul e mai greu de ''refacut''!Oricum eu in calculator o am fara nor,norul l-am pus doar pt forum :D

andrey_20052002 06-04-09 21:14

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 2213691)
Na...e cea mai disperata si tampita idee cu acel nor dar, poate asa nu o sa mai scoata unii semnatura in fine...! Am facut poze la DB9 iar dupa 10 minute ce credeti?A trecut un V8 Vantageeeeeeeeeeeee :evil: :evil:era cu numere de Bucuresti!Am mai vazut de multe ori Dodge'ul Viper,am facut cateva poze si la interior..si cam atat!Nici urma de Morgan....Iar ma apuc sa umblu prin oras,pana nu prind V8'ul nu ma las ...am prins pana acum DB5,DB9,DB7,Vanquish S,Vantage Zagato si un V8 Vantage dar doar 1 poza..chiar imi lipeste ala :D!

l-am vazut si eu duminica pe drumul spre Sculeni eram la plimbare cu scuterul am mai vazut si ferrari-ul ala cu autocolant negru acum mai are autocolant numai pe bara din spate ,daca vrei sa mai vezi masini tari sa te plimbi duminica prin Copou ca e plin pe acolo

limuzina 07-04-09 15:09

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by andrey_20052002 (Post 2216762)
l-am vazut si eu duminica pe drumul spre Sculeni eram la plimbare cu scuterul am mai vazut si ferrari-ul ala cu autocolant negru acum mai are autocolant numai pe bara din spate ,daca vrei sa mai vezi masini tari sa te plimbi duminica prin Copou ca e plin pe acolo

Multumesc pentru sfat.Cred ca acel Aston Martin din Copou cu numere de Bucuresti era un DBS.

cryo 15-04-09 13:47

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Era Bond. James Bond.

Alex110 21-04-09 10:25

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
5 Attachment(s)
Aseara la Iulius Mall,in parcare, se afla acel Ferrari cu autocolant si pe partea cealalta a drumului era un r8.Sorry pt calitate

Vialy 29-04-09 19:18

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
super !

limuzina 30-04-09 13:50

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Bentley Continental Flying Spur :D, in continuare , nici urma de Moragan !

D3m0N 30-04-09 21:12

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
il gasesti in fiecare seara pe copou 8-|

VaLeX 30-04-09 23:34

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 2279876)
il gasesti in fiecare seara pe copou 8-|

superba masina :)

N3n3a 01-05-09 11:08

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
1 Attachment(s)
foarte tare masina.. ;)

sry de calitatea pozei.. mai bine de atat nu se putea.. :)

TuningBoy 03-05-09 19:18

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Morgan-ul il gasesti de obicei seara pe la expo [in copou]

EDIT: am gresit la scris:-)

Sleepy_85 06-05-09 17:18

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Morgan Aero 8, nu Moragan:lol:, am impresia ca e de inchiriat, din cate stiu eu sunt doar vreo 2 sau 3 Morgan-uri in toata Romania, unu a lu Tiriac, unu a lu Mazare si asta. Am mai vazut si un MG F rosu foarte marfa prin Iasi, o masina destul de rara pe la noi, adusa din Anglia.

limuzina 06-05-09 20:00

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
MG'ul ala il vad de saptamani intregi in fiecare dimineata pe langa politie ;)

zorro6299 07-05-09 14:37

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
8) Cine ??/ Care ??? Cum ???/ Cauta un Morgan prin Iasi....uite poze, desigur facute cu aprobare de la propietar...sincer altele mai bune/reusite nu cred ca putem face din mes..pe strada la masinuta...so..poate nu-i cu suparare trimiterea la 7EST....mersik.
http://www.7est.ro/stiri//tehnologie...-a-luat-Morgan

P.S Am intalnit-o de cateva ori in trafic...dar parca-i aiurea tare sa-l urmaresti pe om, sa-i fotografiezi masina asa cu forta...cred ca s-ar simti prea bine....si...nu se pune :-P si apoi pozele cu fabricarea masinii si de prin garajul lui...nu facea vriun " forumist"..corect ??? have fun....prea tare masinuta.

Sleepy_85 07-05-09 14:45

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Masina-i superba, are motor de BMW.
Ma mir ca mai sunt si cunoscatori prin oras, cineva care isi ia altceva in afara de Audi, Mercedes, BMW, sau alte cocalarisme.Respect

limuzina 07-05-09 18:18

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 2296975)
8) Cine ??/ Care ??? Cum ???/ Cauta un Morgan prin Iasi....uite poze, desigur facute cu aprobare de la propietar...sincer altele mai bune/reusite nu cred ca putem face din mes..pe strada la masinuta...so..poate nu-i cu suparare trimiterea la 7EST....mersik.
http://www.7est.ro/stiri//tehnologie...-a-luat-Morgan

P.S Am intalnit-o de cateva ori in trafic...dar parca-i aiurea tare sa-l urmaresti pe om, sa-i fotografiezi masina asa cu forta...cred ca s-ar simti prea bine....si...nu se pune :-P si apoi pozele cu fabricarea masinii si de prin garajul lui...nu facea vriun " forumist"..corect ??? have fun....prea tare masinuta.

Holy shit :rolleyes2 !

siminelsimi 08-05-09 13:05

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Nissan GTR vazut aseara pe copou ! Din pacate nu am apucat sa fac poze

crywolf 11-05-09 13:12

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Morganu duminica sawera scos la aer pe Copou. Nebunie de masina......

zorro6299 11-05-09 13:59

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by crywolf (Post 2307636)
Morganu duminica sawera scos la aer pe Copou. Nebunie de masina......

yep..nebunie curata.....aproape m-am lasat "calcat" de Morgan....dar era trecere de pietoni si nu s-a riscat nenea'....stia el ca am sa i-o cer "despagubire..in caz de".... :-P:-P:-P

mas2703 11-05-09 14:56

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
morgan aero 8, motor v8 bmw, 0-60 mph in 4.5 sec, softtop, hardtop, evacuari laterale, transmisie manuala, diferential autoblocant, interior auster dar elegant in piele galbena si ceasuri retro cromate(...)

Sleepy_85 11-05-09 15:45

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
si faruri de Mini :), putin modificate

zorro6299 11-05-09 17:38

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Sleepy_85 (Post 2308174)
si faruri de Mini :), putin modificate

:-P te pomenesti ca de asta nu-ti cumperi si tu unul..hmm..??? ca are farurui asemanatoare k cele de pe Mini..si roti rotunde cum are tata lumea...offf mai... :-P ... dar de Jantele astea..?? ce ziceti..?? l-am gasit pe una din stradutele de prin copou....super tare..pararea mea ( spite ca la bicileta..asta da !!! oare se descentreaza la fel de usor ca la bicileta ????? ) super tare Mercedesul...tapiterie alba.. Lux frate...:rolleyes2..a si din nou..Ferrari...un kik foliat...dar fain oricum.( stiu ca a mai fost...si ce daca !!!! ):twisted:

Pace to all...

Sleepy_85 11-05-09 17:52

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by zorro6299 (Post 2308526)
:-P te pomenesti ca de asta nu-ti cumperi si tu unul..hmm..??? ca are farurui asemanatoare k cele de pe Mini..si roti rotunde cum are tata lumea...offf mai... :-P
Pace to all...

Asta ar fi BMW-ul meu preferat :lol:
Interesant mertz-ul, un soi de pimp style

ktalyn 14-05-09 16:05

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
pe unde zace mertul?(putin mai detaliata straduta)! superbele jantele!

zorro6299 15-05-09 07:51

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ktalyn (Post 2318585)
pe unde zace mertul?(putin mai detaliata straduta)! superbele jantele!

:lol: Mai tu..vrei sa-i faci omului o paguba, hmm..?? am dreptate..?? ce-i "imprumuti" prima data.... jantele..?? sau... poate toata masina ??? :-P .in fine..e treaba ta..dar sper a nu ajung " complice" daca-ti dau detalii...e oarecum "pont"..nu..??? :???: Dar sa-ti iei pompa cu tine, ca e pe pana....daca stii unde-i intrarea in Gradina Botanica....exact pe linga intrare, pe partea cu terasa aia mica , a 4 a casa cred, e un teren de vanzare alaturi, cateva masini la poarta, n-ai cum s-o ratezi...( apropo daca tot intri in curtea omului....eu vreau ATV -ul de linga Mertz..ok..?? asta pt pont". ) 8)

P.S..e tare de tot Mertz ul...asa-i ????

Sleepy_85 15-05-09 11:00

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Pe acolo e si Fordul Escort Cossworth...aia cred ca e mai valoroasa decat mertzul ala. :lol:

ktalyn 16-05-09 09:03

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Merci de pont zorro6299!(imi pare rau dar pompa chiar nu am de unde sa i-au, nu ai tu una?:)), hai ca pont m-ai dat imi mai dai si pompa, complice in toata regula!Lasand panarama la o parte poate se intampla vreo prostie si ne i-a "nea Caisa" ca suspecti!
Mercedes-ul e mult prea frumos sa nu il vad ( jantele is superbe).Poate dau de proprietar sa ii admir jantele!
Escort Cosworth deja iti lasa gura apa numai cand te gandesti la o asemenea bijuterie!

CRyS` 16-05-09 09:51

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Pe langa Green Park!

NGKON 16-05-09 10:07

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
daca nu ma insel, cossworth-ul si mertul sunt ale aceluiasi om(defapt, sunt doi frati gemeni, care au si microcar-uri)

limuzina 16-05-09 14:00

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 2324040)
Pe langa Green Park!

Ce o fi cu el?

TuningBoy 16-05-09 14:45

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 2324040)
Pe langa Green Park!

Dacia face totul :lol:

ocaruntu 16-05-09 16:12

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
sunt sigur ca de fapt asta a pozat ... era in miscare probabil :)

slip 16-05-09 21:38

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
sorin.. baga poze cu Edi si corraptorul.. E o masina tare.. din toate punctele de vedere.. si e din Iasi.. :D







(nu e doar o masina portocalie..)

ZyZ 16-05-09 21:48

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
7 Attachment(s)
Hai sa-l ajut si eu pe Sorin...VW Corrado VR6 Turbo Syncro:

TuningBoy 16-05-09 22:52

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
10 Attachment(s)
Iaca si pozele, o sa urmeze mai multe, dupa sedinta foto:D [care trebuie stabilita]

limuzina 17-05-09 10:35

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Un Muastang alb cu 2 super blonde in el , din pacate blondele nu prea au iesit.

Sleepy_85 17-05-09 12:09

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 2326305)
Un Muastang alb cu 2 super blonde in el , din pacate blondele nu prea au iesit.

Poate daca erai mai mare ieseau si blondele oleak, stiu eu :lol:

Foarte misto pozele cu Corrado, mai ales prima...;)

NGKON 17-05-09 19:43

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
fain corado asta, mai ales poza langa ursulet si sciroco, un pic mai old school, trebuia sa faci o poza la toate 3 din fata:)

andrey_20052002 18-05-09 13:26

Re: Masini tari din Iasi si imprejurimi
 
de 3 zile tot vad prin Iasi un Aston Martin DB9 nu a reusit sa il pozeze nimeni ?


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2026 4Tuning