Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   masinile tari din sm....by Criwar (https://forum.4tuning.ro/195-satu/16967-masinile-tari-sm-by-criwar.html)

z3r0m3CSL 27-08-08 21:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
3 Attachment(s)
Cine o zis ca Supra aia are 520 hp, io nu cred pana nu var macar o poza cu motorul care il are sub capota, si dupa cum suna nu prea zice ca are 520 hp, numa toba aia urla dar nu prea se aud turbinele. :-P

Aseaza am apucat sa fac niste poze la Nissan-ul 300ZX din sm :-D (sucuzati claritatea pozelor :-P)

veveve 27-08-08 22:09

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
cine o zis ca are 520 de cai o zis la bascaleala,stai linistit am vazut motoru si ii variata cea mai slaba fara turbo;)300zx rupe tot;)

13tsp 27-08-08 22:53

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by veveve (Post 1718846)
cine o zis ca are 520 de cai o zis la bascaleala,stai linistit am vazut motoru si ii variata cea mai slaba fara turbo;)300zx rupe tot;)

Cu proprietarul am vorbit,el asa se lauda,oricum e clar ca n-are turbo,e varianta non-turbo 3.0l.E patronul fostului Anaconda,sau cum se numeste,osan....:lol:

mariusARD 27-08-08 23:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by veveve (Post 1718846)
cine o zis ca are 520 de cai o zis la bascaleala,stai linistit am vazut motoru si ii variata cea mai slaba fara turbo;)300zx rupe tot;)

ti se pare ca eu am vorbit serios? asa se lauda tipul :lol: lafel si cu jantele cica 4.500 lire :oops:

quick_silver 28-08-08 01:22

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by mariusARD (Post 1717657)
da poze cu toyota supra de "520" hp si jante de "4.500" lire nu are nimeni?:oops: :rolleyes2:lol::lol::lol:

aia galbena sau aia alba :lol:

mariusARD 28-08-08 13:13

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
[QUOTE=quick_silver;1719195]aia galbena sau aia alba :lol:[/QUOT]
aia alba :)

gergo 28-08-08 20:53

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Pe internet găseşti Supra şi la 8-10.000 euro.

mariusARD 28-08-08 23:17

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 1720562)
Pe internet găseşti Supra şi la 8-10.000 euro.

nu am negat asta, totul a pornit de la faptul ca proprietarul ni s-a laudat ca are 520 hp sub capota si a dat pe jantele alea 4.500 lire ...

gergo 29-08-08 08:46

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Am inteles. Şi eu am văzut prin oraş, evacuarea este destul de gălăgioasă, īnsă la 520HP turbo deja ar trebui să auzim wastegate-ul external, sau supapa blow-off, la asta nu am auzit.

mariusARD 29-08-08 09:24

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 1721231)
Am inteles. Şi eu am văzut prin oraş, evacuarea este destul de gălăgioasă, īnsă la 520HP turbo deja ar trebui să auzim wastegate-ul external, sau supapa blow-off, la asta nu am auzit.

corect si inca ceva am vazut cand i-a dat blana, de sunat a sunat toba dar ... daca ma chinuiam sa alerg putin, alergam mai tare:)

z3r0m3CSL 02-09-08 15:29

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
8 Attachment(s)
alte poze cu Nissan-ul 300ZX din sm da acuma leam cat ziua si se vad mai bine :-P si vreo 2 poze cu X6 din sm :-D

gergo 02-09-08 22:51

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Un singur comentariu: anvelope WANLI pe Nissan 300ZX, cele mai de r..h.t, de c..c...t anvelope care se fabrică īn China? :shock::shock::shock:
Aşa-i romānul: imbrăcat īn costum, cu cizme de cauciuc.

13tsp 06-09-08 02:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 1729416)
Un singur comentariu: anvelope WANLI pe Nissan 300ZX, cele mai de r..h.t, de c..c...t anvelope care se fabrică īn China? :shock::shock::shock:
Aşa-i romānul: imbrăcat īn costum, cu cizme de cauciuc.

Nu ar trebui sa intrebi...Tu esti specialistul nostru in domeniul cauciucelor :D
LE: Poate nu a avut bani de ceva mai tare,poate or fi costat si jantele astea vreo 4500 de lire :lol:

wasted 06-09-08 15:36

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by 13tsp (Post 1735092)
Nu ar trebui sa intrebi...Tu esti specialistul nostru in domeniul cauciucelor :D
LE: Poate nu a avut bani de ceva mai tare,poate or fi costat si jantele astea vreo 4500 de lire :lol:

Eventual 4500 de Forinti :-P

13tsp 06-09-08 16:16

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by wasted (Post 1735837)
Eventual 4500 de Forinti :-P

Nu neg! :lol:
Nenea la intrare in 16 pe Brandusa stai? :rolleyes2
Superb Civic-ul :shock:

wasted 06-09-08 17:22

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by 13tsp (Post 1735904)
Nu neg! :lol:
Nenea la intrare in 16 pe Brandusa stai? :rolleyes2
Superb Civic-ul :shock:

Mersi ;)
Da, in zona aia stau.

bobe 02-10-08 15:27

Re: poze...by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by Criwar (Post 402292)
octavia...pakt k nu e cu nr de SM :)

https://forum.4tuning.ro/showthread.p...60#post1788560

rapidistu_c&c 09-10-08 20:40

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
7 Attachment(s)
salutare tuturor!!!! Raul , AMG-ul ce lai postat tu, Sm-05-YVC, e a lu unchiumeu, intradevar e o super masina...am fost cu ea si e foarte puternica, dar si suge la cum o calca el, cam 25l/100km, de nu mai mult...din pacate masina acuma e la Timisoara in service, k a rupt motoru in ea...sincer nush cum a reusit! pun 2 poze cu Mertanu, si restu cu X6-le lui,motor de 3.5i 306cp..e ceva si ala zic eu

IonutzMFF 19-10-08 03:11

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
frumoase masini :) dar oare pentru ce trebuie motoare asa mari intr'un oras asa mic? :D

rapidistu_c&c 19-10-08 13:01

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
macar motoare sa avem mari in orasu asta, dak tot e mic orasu...:));)

veveve 19-10-08 14:04

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
imi place mie ...treaba asta ...pfoai ...cum de avem noi ...astia care practic stam intr-un sat ...asa masini ..??deci nu inteleg de ce atatea x6 ,bentley-uri si alte carutze de astea gen amg ...intr-un sat asa de mic...???la straf baieti la straf cu voi :)))
ionut hai ca esti simpatic :)

IonutzMFF 21-10-08 19:25

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Nu te supara , nu o lua in nume de rau ...chiar ma bucur sa vad asemenea masini , dar fara suparare , majoritatea drumurilor din satu mare sunt praf , mi'ar fi mila sa circul cu asemenea bijuterii pe'acolo ...Asa de curiozitate , cum a reusit sa sparga motorul de AMG , fiind recunoscut pentru rezistenta si durabilitate.

rapidistu_c&c 21-10-08 21:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
s-au mai reparat, asfaltat cateva strazi prin satu mare, cu strat de nush cati cm...deci suntem pe drumu cel bun:)) =))....sincer nush cum a resusit sal crape...dar nu mam mirat deloc cand mia zis vestea k masina e in Timisoara cu motorul crapat. anu trecut a mai spart motorul si cutia de viteza automata la un M5...atat mia zis k il costa 30mi de euro un motor identic nou noutz la mertzan,poate a cam exagerat cu pretu motorului k mie nu prea imi vine sa cred k e asa scump!!! nah dak isi permite....

IonutzMFF 22-10-08 11:04

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Good for him ....sa speram ca nu'l va costa , daca isi permite de ce nu :)Apropo , ce alte exotice au mai aparut?

13tsp 06-12-08 12:11

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1819853)
Good for him ....sa speram ca nu'l va costa , daca isi permite de ce nu :)Apropo , ce alte exotice au mai aparut?

Un Bentley Brooklands R, Maybach Exelero, Maybach 57 S, RR Phantom, vreo 3 Contintental-uri, Buggati Veyron si cateva cazane de pisici ;)
Aici intervine vorba rapidistului "cine-si permite..."
Stai linistit care are bani de Cayenne si alte "cazane" de genul, are bani si de intretinere si nu-i "doare" la buzunar ;)

IonutzMFF 21-01-09 17:20

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Stiti ceva despre accidentul in care a fost implicat un ''mercedes sport'' ??http://www.emaramures.ro/Stiri/18905...tu-Mare-VIDEO-

Nomood 05-04-09 16:07

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
.........................
On topic,tot am vazut de ceva vreme un R32 Mk5 prin Satu Mare si nu am apucat sa-i fac poza.Daca stie cineva pe unde parcheaza sa fac si eu o vizita.
Multumesc

quick_silver2 06-04-09 13:49

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
2 Attachment(s)
De asta zici ?
Daca da, baiatul sta cu mine in acelasi cartier
mai are inca un S class (model vechi) S400 cdi mi se pare ca e

T@m@ngo 16-07-09 18:15

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
am vazut astazi un golf 5 gti foarte mandru in baia mare ;) cu numere de satu mare nu aveti careva niste poze pentru ca nu am apucat sa il pozez???:D

quick_silver2 16-07-09 23:54

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Unu Rosu?

T@m@ngo 17-07-09 14:21

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
alb cu negru...

xdeee 13-08-09 15:20

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
1 Attachment(s)
in 17

gergo 24-08-09 08:26

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Ce am avea?
-case mari si inalte, cu ornamente deosebite, dar proprietarii locuiesc in bucătăria de vară
-maşini inmatriculate in SUA sau in Anglia, cu sau fără hārtie, de la Lexus pānă la Bentley
-maşini aduse doar pentru această lună, pentru a se da mare cu jafuri de Opel Calibra, Lancia, Alfa Romeo, o grămadă de BMW-uri 3 din generatia 92/98, jegoase, urāte.
-proprietarii maşinilor, venind acasă din străinătate pentru august şi crăciun, ies in "oraş" să facă o plimbare, cu geamuri deschise, cu manele la maxim, parcānd unde şi cānd vor ei. Scuipă cānd cobor din maşină, frate!
-deşi au Ferrari şi maşini exotice, foarte puţini printre ei vorbesc limbi internaţionale (in afara italienei, de unde "provin"), foarte puţini au văzut dinăuntru bibliotecă, teatru, etc etc

Sunt cāteva firme şi proprietari care merită tot respectul, am şi colaboratori de acolo, īnsă, 90% din locatari sunt ţărani. Punct. Nu cultivă cartofi ci portocale, atāt e diferenţa.

[IMG]http://i88.servimg.com/u/f88/11/98/23/28/img_0510.jpg[/IMG]

13tsp 24-08-09 11:19

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by gergo (Post 2580814)
Ce am avea?
-case mari si inalte, cu ornamente deosebite, dar proprietarii locuiesc in bucătăria de vară
-maşini inmatriculate in SUA sau in Anglia, cu sau fără hārtie, de la Lexus pānă la Bentley
-maşini aduse doar pentru această lună, pentru a se da mare cu jafuri de Opel Calibra, Lancia, Alfa Romeo, o grămadă de BMW-uri 3 din generatia 92/98, jegoase, urāte.
-proprietarii maşinilor, venind acasă din străinătate pentru august şi crăciun, ies in "oraş" să facă o plimbare, cu geamuri deschise, cu manele la maxim, parcānd unde şi cānd vor ei. Scuipă cānd cobor din maşină, frate!
-deşi au Ferrari şi maşini exotice, foarte puţini printre ei vorbesc limbi internaţionale (in afara italienei, de unde "provin"), foarte puţini au văzut dinăuntru bibliotecă, teatru, etc etc

Sunt cāteva firme şi proprietari care merită tot respectul, am şi colaboratori de acolo, īnsă, 90% din locatari sunt ţărani. Punct. Nu cultivă cartofi ci portocale, atāt e diferenţa.

[IMG]http://i88.servimg.com/u/f88/11/98/23/28/img_0510.jpg[/IMG]

I-ai bagat mortul in casa :lol:
Are dreptate Gergo, iar daca tot e sa vezi, crema se invarte in centru, care e tare in Negresti e tare si in "sens" pentru al vedea lumea. In fine, scuze de off-topic, pun si eu poze cu un urs frumos.
(Nicu nu pun cu al tau ca nu-i gata) :lol:

bwsmihai 08-09-09 17:55

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
1 Attachment(s)
mergeam azi linistit prin sens ... si ... in fata la aurora : un Maseratti
eram la volan ... abea am reusit sai fac poza ....
nu se vede prea bine ... oricum e betoana rau masina :D

Norbbi77 14-09-09 18:19

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by bwsmihai (Post 2622340)
mergeam azi linistit prin sens ... si ... in fata la aurora : un Maseratti
eram la volan ... abea am reusit sai fac poza ....
nu se vede prea bine ... oricum e betoana rau masina :D

Inca o data. Cum era masina...?!

bwsmihai 15-09-09 22:04

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by Norbbi77 (Post 2639334)
Inca o data. Cum era masina...?!

betoana ...
adica despre un camion zici ca e "beton"
-> despre o masina zici ca e "betoana" ca e femela :D

wasted 17-09-09 11:02

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Mai ales ca cunduce o fetia frumusica :twisted:

quick_silver2 01-10-09 16:34

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Are cineva poze cu F 430-ul rosu care tot isi face veacul prin centru ? :D

bwsmihai 01-10-09 16:56

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
lam vazut de cateva ori da nam avut la mine aparatul :(


All times are GMT +2. The time now is 06:28.

- Copyright 2026 4Tuning