Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

lancer 15-07-12 23:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
bobocule ..te mananc ...de viu ... de ce nu ma sunasi si pe mine daca va intorsarati iar la show .. :P

big_marian 15-07-12 23:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
super masina!

un like si de la mine!

bobocu91 15-07-12 23:09

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 5103821)
bobocule ..te mananc ...de viu ... de ce nu ma sunasi si pe mine daca va intorsarati iar la show .. :P

Mi se spuse ca fusesi sunat dar nu raspunsesi, deci eu nu mai incercai... :rolleyes2

P.S. Dre sper sa`ti placa pozele mele "modificate", daca nu am si originalele... :lol:

lancer 15-07-12 23:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 5103835)
Mi se spuse ca fusesi sunat dar nu raspunsesi, deci eu nu mai incercai... :rolleyes2

P.S. Dre sper sa`ti placa pozele mele "modificate", daca nu am si originalele... :lol:

daca fu pana in 17.30 slabe sanse eram la jiu ... dar vazui un numar pe care nu il stiam ..incercai sa sun inapoi si suna ocupat ...deci nici eu nu mai incercai ...chiar imi pare rau sincer lasa ca cine stie repetam noi cumva problema

Dr.Dre 17-07-12 13:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
va multumesc tuturor pentru laude si critici,mi-a facut placere sa ma intalnesc cu voi,sper ca data viitoare sa fim mai multi. :D

stuparu_mihairadu 17-07-12 14:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
imi pare enooorm de rau ca nu am putut sa-mi bag capul sub dus sa ma trezesc sa vin si eu la plecare.

sper sa ne mai vedem. data viitoare nu plec pana nu ne tragem in poze toti

lancer 17-07-12 16:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre macar ma bucur ca am schimbat 2-3 vorbe sambata dimineata ... si imi pare rau ca nu am ajuns si duminica la plecare ...oricum masina arata chiar ok ... mult mai ok decat in poze ... ce pot spune la cat mai multe participari ... deja acum ai o experienta

Dr.Dre 12-08-12 01:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
masina este de vanzare,nu prea am timp de ea,si e pacat sa pice stand.pret 1700 de euro neg,sau 1200 de euro fara jante.am si o gramada de piese noi de schimb la ea...doar piesele fac peste 200 de euro

cruizer11 12-08-12 09:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 5134646)
masina este de vanzare,nu prea am timp de ea,si e pacat sa pice stand.pret 1700 de euro neg,sau 1200 de euro fara jante.am si o gramada de piese noi de schimb la ea...doar piesele fac peste 200 de euro

Pacat de ea ca era super, eu nu as fi vandut-o!:cry:

julaikos 12-08-12 09:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Sunt curios cine da banii astia :lol:

Dr.Dre 12-08-12 12:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 5134764)
Pacat de ea ca era super, eu nu as fi vandut-o!:cry:

daca fac rost de un garaj unde sa o tin,nu o dau,dar altfel o sa dea rugina in ea si e pacat de munca si bani bagati in ea

Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5134779)
Sunt curios cine da banii astia :lol:

nu cred ca o sa se inghesuie multi sa dea bani astia pe ea,dar mai jos nu o las,daca se da bine,daca nu o tin :D

big_marian 12-08-12 14:14

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 5134982)
daca fac rost de un garaj unde sa o tin,nu o dau,dar altfel o sa dea rugina in ea si e pacat de munca si bani bagati in ea



nu cred ca o sa se inghesuie multi sa dea bani astia pe ea,dar mai jos nu o las,daca se da bine,daca nu o tin :D

e normal sa iti pese de munca ta, dar in zilele de azi cu 1200 de euro iti cumperi o masina super( si nu, nu vreau sa zic faptul ca olticul nu ar merita)...

mult succes cu masina, sper sa gasesti un cumparator care sa o evalueze corect( nici nu ai idee cu cat s-au vandut unele masini care au avut istorie gen CME, RMI, s.a)

bobocu91 12-08-12 14:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Sper sa o pastrezi!!...pentru ca esti un adevarat pasionat! :D

julaikos 12-08-12 14:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Un adevarat pasionat nu renunta la pasiune

don_eduardo37 13-08-12 08:51

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Amu' te-ai gasit sa o vinzi? Daca o mai tineai cateva luni....:lol:
Da' sa vedem.... Masina din punct de vedere al caroseriei si mecanic, cred ca merita 5000 de ron....cam pe acolo is 1200 de euro, 5000, 5000 si ceva.
Totusi nu mai retin, ce motor si cutie ai pe ea? 1.1?

Dr.Dre 13-08-12 12:29

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by big_marian (Post 5135142)
e normal sa iti pese de munca ta, dar in zilele de azi cu 1200 de euro iti cumperi o masina super( si nu, nu vreau sa zic faptul ca olticul nu ar merita)...

mult succes cu masina, sper sa gasesti un cumparator care sa o evalueze corect( nici nu ai idee cu cat s-au vandut unele masini care au avut istorie gen CME, RMI, s.a)

oricum masina nu va ajunge la oricine.vreau sa ajunga la un pasionat care sa o intretina nu sa isi bata joc de ea.

Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 5135161)
Sper sa o pastrezi!!...pentru ca esti un adevarat pasionat! :D

da sunt pasionta,imi place oltcitul,dar in 6 ani de cand il am,parca mi sa mai dus din pasiune,prin catea am trecut cu el,si in primul rand nu am unde sa il tin,ca nu cere de mancare,vorba aia.dar decat sa stea in fata blocului si sa rugineasca ,mai bine stiu ca il dau pe maini bune si merge zilnic,sau aproape zilnic
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5135195)
Un adevarat pasionat nu renunta la pasiune

ai si tu dreptatea ta,dar cum zicam,in 6 ani de mesterit mi sa cam luat si mie,am pus si opelul la vanzare...vreau o masina mai noua cu dotari multe si sa nu mai trebuiasca sa mesteresc asa mult la ea

Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5136080)
Amu' te-ai gasit sa o vinzi? Daca o mai tineai cateva luni....:lol:
Da' sa vedem.... Masina din punct de vedere al caroseriei si mecanic, cred ca merita 5000 de ron....cam pe acolo is 1200 de euro, 5000, 5000 si ceva.
Totusi nu mai retin, ce motor si cutie ai pe ea? 1.1?

pai e revopsita toata,e motorul refacut complet,antifonata cu insonorizant la pistol pe sub ea si la motor,toata articulatia noua,telescoape pe gaz noi....motorul momentan este 1.1 si cutie 4 franta,dar am set nou de 1.3 + tot ce trebuie pentru al face 1.3,inafara de chiuloase

don_eduardo37 13-08-12 12:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Din cate stiu, chiuloasele nu difera de la 1.1 la 1.3, cel putin eu am pe 1.3 chiuloase de 1.1 . Taica-miu zvoneste ceva de masina noua, ca cica nu vrea sa imping la oltcit cum o impins el...:)), ce stie el, e pornire cu amprenta....pe portbagaj.
Oricum, merita banii, la cum arata masina cred ca e unul dintre cele mai cele oltcituri, facute ca la carte, nea iulica mai are unu', era celalalt mov care s-a dat, si mai e unu facut calumea, parca valib il are...unu gri:-? daca nu ma insel.
Eu zic ca merita toti banii, daca o un oltcit tipla cu 13 mii in bord costa 4000 roni, apai asta refacut acum cap coada zic ca merita 5000 si cv, nu mai punem ca motorul e facut de la 0, si nu cred ca are mia de km....

lancer 13-08-12 14:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5136344)
Din cate stiu, chiuloasele nu difera de la 1.1 la 1.3, cel putin eu am pe 1.3 chiuloase de 1.1 .

mai bine taceai ... chiulasele difera, inclusiv axele cu came si culbutorii difera ... iar in privinta montarii de chiulase de 1.1 pe cilindrii de 1.3 ...au mai facut-o si altii si merge, dar cu vizita prealabila si neaparat necesara la strungar ...

Dr.Dre 14-11-12 23:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
dupa 4 luni de stat in parcare,azi mi-am facut timp si chef pentru ea si am dus-o la mecanic sa ii fac franele,din fericire erau slabite doar filetele de la conducte(posibil de la suspensia prea dura),am ridict-o mai sus de spate si i-am repozitionat haionul...am bagat 3 fise la spalatorie ca sa ii scot culoarea la loc :D acum am dus-o la curte(prea multi curiosi in parcare), pun prelata pe ea si o mai scot la primavara

julaikos 15-11-12 06:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Cauta-i un garaj sa stea la uscat,altfel o ia rugina pe dedesubt :rolleyes2

Dr.Dre 15-11-12 14:56

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5248523)
Cauta-i un garaj sa stea la uscat,altfel o ia rugina pe dedesubt :rolleyes2

asta incerc,am cativa amici care au garaje...sper sa o rezolv pana da zapada

Dr.Dre 29-11-12 20:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Masina este de vanzare pana la 01.01.2013 ,din cauza noii taxe de inmatriculare.Noul pret este de 900 euro

http://www.libertatea.ro/detalii/art...or-373994.html

Danutz Bratosin 29-11-12 21:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bre,:lol: nu exista nici o taxa pentru masinile noastre, articolu' ala e scris prin ianuarie 2012:-P Platesti taxa doar pentru PRIMA inmatriculare...a ta fiind deja inscrisa in RO, nu platesti nimic altceva

big_marian 30-11-12 14:43

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 5267472)
Bre,:lol: nu exista nici o taxa pentru masinile noastre, articolu' ala e scris prin ianuarie 2012:-P Platesti taxa doar pentru PRIMA inmatriculare...a ta fiind deja inscrisa in RO, nu platesti nimic altceva

Taxa a fost SUSPENDATA 1 an(din motive electorale) si revine in vigoare din 1 ian. 2013.

lancer 02-12-12 21:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
vedeti ca s-au mai modificat ceva articole pe la legea aia intre timp, de atunci s-a schimbat si guvernul si se mai schimba unul ...

MuGuRss 03-12-12 10:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Salut baieti am si eu un set segmenti noi la cutie sigilati Sim 1129cc si placa presiune deasemenea nou sigilat...fac pret bun , nu am ce face cu ele:)

Dr.Dre 27-03-13 11:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
5 Attachment(s)
de cateva zile sunt oficial in clubul Midnight Racers filiala Ramnicu Valcea :D

in weekend am pornit-o(dupa o iarna de stat sub prelata).putina benzina in carburator si surpriza...a luat-o la prima cheie.am pus stikerul cu micutu(urmeaza parasolarul cu MR).masina nu se mai vinde,cum vine caldura o scot pe strazi 8)

alxxdarkot20all 27-03-13 15:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Bravo dre, era pacat de toata munca , nu imi vine sa cred ca ai vrut sa o dai

bobocu91 27-03-13 19:52

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Felicitari!...ai luat o decizie buna, era pacat sa o vezi la altul dupa cat ai muncit si investit!

Spor la treaba in continuare cu planurile de viitor! :D

lancer 28-03-13 12:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
bravo dre, spor la treaba in continuare ... si la cat mai multe expo show-uri :)

Dr.Dre 28-03-13 18:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
va multumesc de incurajari,o sa particip la cat mai multe show-uri ca lumea sa nu uite marca oltcit si sa o aprecieze in continuare :D

Dr.Dre 18-04-13 01:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
11 Attachment(s)
Cateva poze cu "jucariile mele" de la sedinta foto cu membrii Midnight Racers Ramnicu Valcea :D

don_eduardo37 18-04-13 07:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Am numarat cel putin 4 jucarii, cate din ele sunt a tale?8):lol::twisted:

Crysty95 18-04-13 09:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Soooper pozele :D

julaikos 18-04-13 19:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Frumos bai nene! dar indreapta si tu numarul ala de inmatriculare :lol:

lancer 18-04-13 20:58

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
frumos ... dar sa iti zic ce nu am halit intotdeauna ... picioare si funduri pe capota sau pe bara ... e pacat de tinichea bre ... mai ales ca aia care isi suie fundul pe capota habar nu are si nici nu o intereseaza cat s-a muncit la capota aia asta ca sa nu zic la masina pe ansamblu

Dr.Dre 19-04-13 01:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 5443756)
Am numarat cel putin 4 jucarii, cate din ele sunt a tale?8):lol::twisted:

alea mai batrane sunt ale mele :)))

Quote:

Originally Posted by Crysty95 (Post 5443880)
Soooper pozele :D

merci
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 5444581)
Frumos bai nene! dar indreapta si tu numarul ala de inmatriculare :lol:

e prima iesire pe anul asta,nu am apucat decat sa o spal si sa ii montez parasolarul inainte de sedinta...am mai multe de "indreptat" la ea :D
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 5444717)
frumos ... dar sa iti zic ce nu am halit intotdeauna ... picioare si funduri pe capota sau pe bara ... e pacat de tinichea bre ... mai ales ca aia care isi suie fundul pe capota habar nu are si nici nu o intereseaza cat s-a muncit la capota aia asta ca sa nu zic la masina pe ansamblu

pai eu unde eram?m-am ocupat personal de aranjaul lor,dar au avut grija si ele unde si cum si-au pus fundul si piciorele ;)

bogdanlascu 20-04-13 21:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
femei pe masina sunt pentru......dar pune o bara pe spate........

Dr.Dre 21-04-13 01:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bogdanlascu (Post 5446656)
femei pe masina sunt pentru......dar pune o bara pe spate........

e si bara prin beci...urmeaza sa o vopsesc si sa o montez

bobocu91 21-04-13 23:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Frumoase masini, frumoase fete...bravo voua! :D

Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 5446787)
e si bara prin beci...urmeaza sa o vopsesc si sa o montez

Pai fa`ti timp si rezolvo, asa parca e neterminata.

Bafta in continuare!


All times are GMT +2. The time now is 19:10.

- Copyright 2026 4Tuning