Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

frost_dani 03-08-06 22:28

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ranek
@frost : te mai ajut si eu p mess :P . mai vb , iti mai dau si eu cateva materiale ;) si le rezolvam noi :P :peace: !

ms mult man...mai vb pe mess;)

TopArt 03-08-06 23:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by LO_tec
spune-mi unde am gresit...totusi...e prima lucrare....azi trec la proiectul 2 ;) spune-mi ce vrei sa fac...si o sa incerc....si fara intentia de a supara pe nimeni...cam ce am vazut pana aqm pe aici....sunt printre cele mai bune ;)

...de la a spune ca specializarea ta sunt jantele si cauciucurile pana la faptul ca zici ca e prima ta lucrare, e drum lung... :lol:

daca tot vrei sa te specializezi, daca tot vrei sa arati ceva, lucreaza, detaliaza... anvelopa realizata de tine e departe de tot de o anvelopa reala...

si daca tot zici ca ale tale sunt printre cele mai bune din tot ce-ai vazut pana acum aici pe forum (vorbele tale) asta nu inseamna ca sunt perfecte si ca esti deja specializat :twisted:

uite un mic exemplu, facut de mine, poate iti faci o idee/iti ajuta ca referinta. lucreaza, perfectioneaza-te, invata programul ;)

Ace Axel 03-08-06 23:45

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
asta incercam si eu sa explic topart... tu ai ziso mult mai bine... janta aia e facuta de tine... super belea :O

PointMaster 03-08-06 23:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
deci cauciucul ala poti sa juri ca e real :shock: , bravo TopArt, esti bun in ceea ce faci

LO_tec 04-08-06 00:21

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
gg topart...dar ti-am spus...pana acum am lucrat in domeniu arhitectural....si nu ma interesau masinile...:-< ::apropos...nu am zis ca sunt cele mai bune...as fi facut o mare gresala...am spus ca printre cele mai bune:: ::off-topic...am promis o parcare subterana...dat fiind ca maine trebuie sa plec la tara din nush ce motive, o sa mai intarzii putin lucrarea:::oops: :oops:

Seat_TDI 04-08-06 00:46

Re: Tutorials - 3dmax
 
unde gasesc si eu programul?

frost_dani 04-08-06 10:26

Re: Tutorials - 3dmax
 
pe torenti...sau cauta pe google dar e doar trial pe google..;)

ranek 04-08-06 11:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@Top_Art : cum ne'ai obisnuit si pana acum , doar lucrari de calitate postezi u aici :)) ! Felicitari ! ! !

ps: cam in cat timp ai reusit asa ceva? sa imi fac si eu o idee cam cat ar trebui lucrat la detalii ...

TopArt 08-08-06 13:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ranek
cam in cat timp ai reusit asa ceva? sa imi fac si eu o idee cam cat ar trebui lucrat la detalii ...

daca sunteti interesati, v-as prezenta un tutorial f.f.f. simplu de a face un cauciuc exact ca cel real, de la dealer ;) dar asta implica sa cunoasteti deja programul, comenzile de baza, sa va descurcati in el, deoarece n-as dori sa explic comenzile programului ci etapele realizarii unui cauciuc, printr-o metoda din multe altele :twisted:

PS: detaliile, poti munci la ele minute, ore, zile, pana cand esti satisfacut de rezultatul obtinut.

frost_dani 08-08-06 13:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai noi am fi interesati sa ne faci un tutorial despre un cauciuc real...ca aproape toti de aici stim comenzile zic yo...

kantzorf 08-08-06 13:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Si eu vreau sa ne prezinti tutorialul despre care vorbeai, mai ales daca asta e metoda prin care le faci tu pe ale tale. ;-)

ranek 09-08-06 22:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by TopArt
daca sunteti interesati, v-as prezenta un tutorial f.f.f. simplu de a face un cauciuc exact ca cel real, de la dealer ;) dar asta implica sa cunoasteti deja programul, comenzile de baza, sa va descurcati in el, deoarece n-as dori sa explic comenzile programului ci etapele realizarii unui cauciuc, printr-o metoda din multe altele :twisted:

PS: detaliile, poti munci la ele minute, ore, zile, pana cand esti satisfacut de rezultatul obtinut.


Cred k vb in numele tuturor incepatorilor : Cu cea mai mare placere , orice tutorial este binevenit:) ! mai ales de la tine ;) !

MeHiGH 13-08-06 23:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
parca's foto renderurile alea...
bv...felicitari...super...

RA_2fast4u 25-08-06 13:35

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eu zic ca orice sfat(tutorial) sau chestii de genu sunt bine venite ;)

si acuma o mica problema: am facut si eu un birou... pt mine... l-am facut intr-un stadiu fara detalii lucrate foarte mult si randarea a mers perfect... dupa ce l-am mai batut putin la cap si am mai inserat unele chestii nu mai pot randa... adica icnepe sa randeze si intr-un anumit punct se blocheaza... (cam in zona unde ar fi mai multe chestii care ar trebui randate) sta asa blocat ceva timp iar dupa aceea dispare 3dmax-ul si apare chestia aia cu we are sorry but the problem has bla bla bal si dispare :/ ... noroc cu auto save-ul :| any way are cineva ceva idee... de ce si cum? :|

frost_dani 25-08-06 23:04

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
probabil ca iti solicita prea mult din memorie(ram).....incearca sa inchizi toate aplicatiile.....shi vezi daca asa merge..;)


All times are GMT +2. The time now is 18:23.

- Copyright 2026 4Tuning