Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Maşina mea: My Tigra : GreenDream (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/88735-masina-mea-my-tigra-greendream.html)

DarkJEDI 15-05-09 11:19

Re: My Tigra : GreenDream
 
cum a zis sej eleronu e extrem si masina e stoc. nu prea se pupa. mai bine il pastrezi, faci exterioru mai umflat si ii pui si eleronu. altfel arata aiurea.

SEJ 15-05-09 11:26

Re: My Tigra : GreenDream
 
Quote:

Originally Posted by DarkJEDI (Post 2321393)
cum a zis sej eleronu e extrem si masina e stoc. nu prea se pupa. mai bine il pastrezi, faci exterioru mai umflat si ii pui si eleronu. altfel arata aiurea.

Aici ai dreptate, ar trebui si un kit sa fie mai proportionata masina daca ii pune eleronul asta, dar kitul poate sa mai astepte cand banii sunt o problema :-)

cosmin_cosmin_1 15-05-09 13:08

Re: My Tigra : GreenDream
 
Daca vrei sa rada lumea, lasa-l acolo. Ai putea incerca pentru inceput sa ii faci un alt suport de prindere, foarte mic, sa fie aproape de portbagaj.

SEJ 15-05-09 15:05

Re: My Tigra : GreenDream
 
Quote:

Originally Posted by cosmin_cosmin_1 (Post 2321731)
Daca vrei sa rada lumea, lasa-l acolo. Ai putea incerca pentru inceput sa ii faci un alt suport de prindere, foarte mic, sa fie aproape de portbagaj.

Sa rada lumea?
Arata-mi te rog frumos masina ta! Pune o poza aici si demostreaza tu ce ai facut si cum arata.

cosmin_cosmin_1 15-05-09 15:15

Re: My Tigra : GreenDream
 
eu nu am carnet inca

magnifiqo 15-05-09 15:26

Re: My Tigra : GreenDream
 
@ cosmin_cosmin_1 : Cum sta treaba...e o idee buna sa incerc sa ii gasesc alte suporturi,ai dreptate.....da la faza aia cu rasul eu zic ca e mult spus...Oricum sunt foarte sigur ca lumea o sa intoarca acum capul mai mult dupa masina si vor fi 2 categorii de ”spectatori” : unii - ce misto e, iar altii - ce naspa e. Banuiesc ca in cazul meu nici nu mai e nevoie sa iti zic ca imi place la nebunie cum vin eleronul pe masina mea, si da am recunoscut este cam inalt, dar imi place foarte mult si asa cum este. Am zis este foarte buna ideea ta de a schimba suportii sau daca,in 2-3 saptamani nu voi gasi sa-l vand, voi mai micsora suportii .

SEJ 15-05-09 15:26

Re: My Tigra : GreenDream
 
6 Attachment(s)
Poftim! Spuneti ca-s urate! (Tigra modelul nou am pus ca sa vedeti putin diferenta ca pe masini mai butucanoase sta mai urat genul asta de eleron,dar nu urat si nici nu-i kitch)

magnifiqo 15-05-09 15:32

Re: My Tigra : GreenDream
 
Asa e Sej-ule cam ai dreptate, cel putin daca la mine sta naspa eleronul, cum zic altii , ce sa mai zicem de Tigra B ...care sta oribil...bine cel putin mine ,dc sa nu recunosc, nici nu-mi place TIgra B

Ciuby 15-05-09 17:39

Re: My Tigra : GreenDream
 
Asa e, hai sa comparam modul in care un eleron asa mare se vede din spate avand doua poze cu Tigra A din fata+lateral si una cu Tigra B din spate. O, da...

Totusi, comparand cu felul in care se vede pe masina lui Vlad, parca e mai aiurea. Nu pot spune ca e foarte urat ce ai facut tu acolo, dar (eu) nici nu l-as pune asa cum e acum. De fapt, nu prea as pune niciun eleron in afara de cel de la CSR. Ce nu inteleg eu, daca tot vrei sa investesti, de ce n-o faci la interior. Eu ma gandeam la un sistem GPS in locul TID-ului, un sistem de sunet ok, etc...

magnifiqo 15-05-09 17:56

Re: My Tigra : GreenDream
 
Ciuby nu prea am inteles ce ai vrut sa zici in prima parte, oricum maine cred ca o sa spal masina, si crede-ma ca daca prind vreo camera fara 10-15 poze cu eleronul din toate pozitiile ...si de sus , din lateral,de jos , din fata, de la distanta...etc etc. In ce consta eleronul, am obs din faza de mai sus ca tu nici nu prea esti cu eleroanele,de fapt ca multa lume si asta nu stiu din ce cauza. Lasand asta la o parte si vb de investit,cred ca ma voi opri aici cu modificarile din lipsa de bani ...si iti zic sincer ca daca il voi vinde ma voi gandi serios la partea cu scaunele,care am vrut mai demult,adica tapitarea lor cu piele ecologica. Gps nu prea imi foloseste,deocamdata,tinand cont ca intr-un an aproximativ nu am facut drumuri mari si mai ales care nu le stiam,deci cade din start. Sunetul ar fi o idee,insa nu sunt innebunit dupa woofere , bufere mufere si toate chestiile astea,desi imi place sa ascult muzica mai tare. Pe mine sincer nu ma intereseaza decat exterior, nici interior nici motor nimic. Ce imi pare rau la masina este ca e doar de 1.4 si nu de 1.6 ....ca am multi ”vitezomani” cu masini mai ”puternice” decat a mea prin oras....si ma supar cand vad ca ma fac :))))))))) . Da eu tot ma dau , nu-i bai ca pierd sau ma lasa in urma :)))

Io4rap 15-05-09 22:30

Re: My Tigra : GreenDream
 
Domnule SEJ din cate vad eu acolo tu ai pus doar poze cu masini modificate, nici una nu este stock. Ideea era ca eleronul se vede urat pe o masina STOCK.
Ce vrea sa zica ciuby este ca nu poti sa compari cum se vede eleronul pe tigra A si B atata timp cat pozele nu sunt facute din acelasi unghi.
Nu inteleg mania asta cu modificatul exteriorului... Iti place sa zica lumea " wow, uite-l si pe ala cu tigra aia tunata " Mai bine ai mai "regla" un pic motorul ala daca esti asa dezamagit ca te fac "vitezomanii".
Si inca ceva, nu mai sariti atat de cur in sus cand zicea lumea ca nu da bine eleronul. Cand ai decis sa iti pui masina aici trebuia sa fii pregatit sa primesti pareri si pro si contra.
Gandeste-te la ce a zis cosmin, e un compromis destul de bun, zic eu.

magnifiqo 15-05-09 22:39

Re: My Tigra : GreenDream
 
Da draga Ciobi , pt ca din cat de putin stiu eu, exista mai multe feluri de tuning : la motor,exterior interior etc....si eu ma bazez pe cel exterior. Nu are rost sa ii maresc puterea motorului, asta e masina asa o las. Cand voi fi p banii mei si imi voi permite, voi avea o masina mai puternica,insa pana atunci tigra ramane. Si nu crd k am zis eu cuiva sa isi pastreze ideile sau l-am atacat cumva ca a zis ceva rau...Doamne fereste de accea am si postat imagini cu eleronul si o voi mai face maine,sa aud pareri si pro si contra normal. Nu cred ca am zis cuiva in acest topic de destule pagini,zic eu,ca sa isi pastreze ideile pt el sau ca m-a deranjat prin parerea lui. Nu sunt ca altii,care daca aud pareri contra incep sa faca nazuri. Am primit complimente pt plasme,pt stopuri, pt toba si pro si contra normal , daca voi prinde eleronul la fel, insa aceste decizii finale imi apartin 100%; chiar daca ascult si alte pareri.

DarkJEDI 15-05-09 22:44

Re: My Tigra : GreenDream
 
nu exista mai multe feluri de tuning. e unu singur si ala e la performante, ca e suspensie , motor , roti, nebunii ala e tuning. ce vrei tu la exterior se cheama styling.

magnifiqo 15-05-09 22:47

Re: My Tigra : GreenDream
 
Nu, e tot tuning.

Ciuby 15-05-09 23:28

Re: My Tigra : GreenDream
 
Ba e styling :) Dar asta conteaza prea putin...

Si pana la urma, e decizia ta. Asa cum tie iti place sa aranjezi exteriorul, si mie mi-ar placea sa aranjez interiorul ala putin. Dar stiu ca nu "se merita". Cel putin nu la o masina asa de veche.


All times are GMT +2. The time now is 23:45.

- Copyright 2024 4Tuning