Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Baia-Mare (https://forum.4tuning.ro/439-baia.html)
-   -   Midnight Race and Show ...11.05.2008 (https://forum.4tuning.ro/439-baia/72060-midnight-race-and-show-11-05-2008-a.html)

IonutzMFF 12-05-08 16:42

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Diferenta dintre WPP si Evo a fost de o milisecunda in favoarea lui WPP ...Deci nu e mare ..Si da , sa cronometrat

brummy 12-05-08 17:04

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
diferenta a fost de o sutime, adica 0,010s (dar nu stiu daca sa luat cu sau fara timpul de reactie)
sansa sa fie egal? sa intamplat si acuma la o singura cursa cand amandoi concurenti au avut exact aceiasi timp. s-au dat din nou

Calin_UKU 12-05-08 17:09

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Mg-ul de cluj si Opelul Ascona au avut acelasi timp. La tura a doua a castigat MG-ul, bravo Oli

MephistoBM 12-05-08 17:11

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by MarcCorneliu (Post 1529554)
Vreo 2 3 filmulete si o poza f tare :P

nu cumva WPP-ul are motor de 3.5 :?: (tu la filmuletz ai pus ca e da 2.5)

brummy 12-05-08 17:12

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
WPP-ul e 2,2 turbo, dupa spusele proprietarului

M I V E C 12-05-08 17:15

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by IonutzMFF (Post 1529588)
Diferenta dintre WPP si Evo a fost de o milisecunda in favoarea lui WPP ...Deci nu e mare ..Si da , sa cronometrat

poi tu zici ca diferenta a fost de 1 milisecunda ? adica 0,001. si cum ati stabilit treba cu milisecunda? ca aparatul masura numai pana la sutimi de secunda nu pana la milisecunde.

MephistoBM 12-05-08 17:15

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by brummy (Post 1529636)
diferenta a fost de o sutime, adica 0,010s (dar nu stiu daca sa luat cu sau fara timpul de reactie)
sansa sa fie egal? sa intamplat si acuma la o singura cursa cand amandoi concurenti au avut exact aceiasi timp. s-au dat din nou

chiar de doua ori... dar prima oara mi se pare ca a fost la calificari si nu are rost sa se mai dea, daca bine imi aduc aminte :d

MarcCorneliu 12-05-08 17:16

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by MephistoBM (Post 1529652)
nu cumva WPP-ul are motor de 3.5 :?: (tu la filmuletz ai pus ca e da 2.5)

3.5 nu are sigur...numa el stie sigur ce are....oricum ceva cu 24valve 2.5 2.8...3.0 nu cred ca ala e alta treaba...poate 2.0 24v :)))


Quote:

Originally Posted by M I V E C (ex.R M B) (Post 1529659)
poi tu zici ca diferenta a fost de 1 milisecunda ? adica 0,001. si cum ati stabilit treba cu milisecunda? ca aparatul masura numai pana la sutimi de secunda nu pana la milisecunde.

Mai conteaza care a castigat...ambele masini trag de invidiat...desi trebuie sa recunosc ca parca a avut o ezitare la plecare evo 9`le daca pornea bine poate il facea... scz de double post :) sa uneasca un admin

bogo4all 12-05-08 18:45

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Si eu am stat la sfarsit la finale, nu-ti poti da seama exact care a castigat cu ochiul liber, eu unu am vazut ca evo desii timpii spun altceva. Un lucru nu inteleg, ce a cautat acest evo in grupa G?

MarcCorneliu 12-05-08 19:30

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by bogo4all (Post 1529805)
Si eu am stat la sfarsit la finale, nu-ti poti da seama exact care a castigat cu ochiul liber, eu unu am vazut ca evo desii timpii spun altceva. Un lucru nu inteleg, ce a cautat acest evo in grupa G?

Poi s`au dat doar asa presupun...ca wpp oricum era in categorie mai mica, dar l`a pus la categoria mai tare, doar stock are 192 de cai si coeficientu de turbo... crek trebuia sa intre la categoria 250-300.

GODLESS 12-05-08 19:33

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Poi cum ce sa caute ... acolo e locul lui ... dupa certificat 280 cp (grupa G 250-300)... Ca mai are omul in dotare un laptop cu care downlodeaza caluti cu DC ++ asta e ... fiecare cum poate , cofetaria a facut-o dupa ce a castigat grupa si sa pregatit pentru WPP

GODLESS 12-05-08 19:35

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by MarcCorneliu (Post 1529921)
Poi s`au dat doar asa presupun...ca wpp oricum era in categorie mai mica, dar l`a pus la categoria mai tare, doar stock are 192 de cai si coeficientu de turbo... crek trebuia sa intre la categoria 250-300.

WPP-ul era acolo sa doboare o "legenda" de aceea sa bagat in grupa H ,ceea ce sa si intamplat de altfel ... :D

nistea mircea 12-05-08 19:37

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
sal ,imi pare rau sa va spun dar sant dezamagit de organizarea voastra la faza cu masinile expuse neati fraierit pe toti si nu e frumos caci noi am mers si pentru a ne arata operele si o parte din show vi lam facut noi si pe deasupra neati luat si bani. Pentru ce??????????. Sa le fie organizatorilor rusine inca odata si inca odata. Succes in continuare tuturor

Calin_UKU 12-05-08 19:41

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
nu afisati timpi daca va rog

ZerO_CooL 12-05-08 20:58

Re: Midnight Race and Show ...11.05.2008
 
Quote:

Originally Posted by MephistoBM (Post 1529652)
nu cumva WPP-ul are motor de 3.5 :?: (tu la filmuletz ai pus ca e da 2.5)

Quote:

Originally Posted by MarcCorneliu (Post 1529665)
3.5 nu are sigur...numa el stie sigur ce are....oricum ceva cu 24valve 2.5 2.8...3.0 nu cred ca ala e alta treaba...poate 2.0 24v :)))

De fapt, e chiar 2.0...


All times are GMT +2. The time now is 17:40.

- Copyright 2026 4Tuning