Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Renault (https://forum.4tuning.ro/293-discutii-renault.html)
-   -   Intalnirea renault 5 (https://forum.4tuning.ro/293-discutii-renault/51112-intalnirea-renault-5-a.html)

miliady 07-01-10 10:09

Re: Intalnirea renault 5
 
Eu raman un mister... Poate vin, poate nu vin :) cabrioleta decide daca vrea sa vina :)

bogdan_kwx 07-01-10 10:49

Re: Intalnirea renault 5
 
se pare ca vremea va fi insorita, deci nu ratati ocazia sa etalati masinile astea de peste 20 ani vechime

miliady 08-01-10 08:54

Re: Intalnirea renault 5
 
cabrioleta mea abia face 20 ani acum :)

e cea mai tanara.

daca e soare vin decapotat :P

browser 08-01-10 14:01

Re: Intalnirea renault 5
 
Hai adi ca a ta face senzatii.... :lol::lol:

miliady 09-01-10 00:36

Re: Intalnirea renault 5
 
face doar vara... acu e un cotetz acoperit

andy_wpo 09-01-10 15:30

Re: Intalnirea renault 5
 
sa puneti poze multeeeeeee

valir5gts 10-01-10 19:06

Re: Intalnirea renault 5
 
5 Attachment(s)
Nu sunt multe dar mai bine decat nimic. Soare, buburuze multe si nervoase.

browser 10-01-10 20:00

Re: Intalnirea renault 5
 
S a bagat si buga in seama :D

andy_wpo 10-01-10 22:08

Re: Intalnirea renault 5
 
Atat? :(

cumtecaut 21-01-10 21:03

Re: Intalnirea renault 5
 
salutare tuturor.sunt proaspatul proprietar al unui renault 5 alpina turbo.rugamintea mea este,daca ati putea sa imi dati ceva link-uri cu ceva documentatie ex.(ce ulei se foloseste,filtre,etc,ceva poze cu motorul,am probleme cu aprinderea si nu stiu unde sa leg firele,o schema electrica,eventual de la cine sa cumpar o aprindere)probleme la care sa ma astept pe viitor,elemente de directie,preturi,eventual piese compatibile de la alte tipuri de masini.va multumesc anticipat.

NightDevil 21-01-10 22:26

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by cumtecaut (Post 3001197)
salutare tuturor.sunt proaspatul proprietar al unui renault 5 alpina turbo.

probabil ca esti proprietar unui Renault 5 ALPIN Turbo... ALPINA e la BMW...

B-81-TAF 21-01-10 22:27

Re: Intalnirea renault 5
 
cu 1 in jos =))

flaviuf 22-01-10 09:02

Re: Intalnirea renault 5
 
Quote:

Originally Posted by cumtecaut (Post 3001197)
salutare tuturor.sunt proaspatul proprietar al unui renault 5 alpina turbo.rugamintea mea este,daca ati putea sa imi dati ceva link-uri cu ceva documentatie ex.(ce ulei se foloseste,filtre,etc,ceva poze cu motorul,am probleme cu aprinderea si nu stiu unde sa leg firele,o schema electrica,eventual de la cine sa cumpar o aprindere)probleme la care sa ma astept pe viitor,elemente de directie,preturi,eventual piese compatibile de la alte tipuri de masini.va multumesc anticipat.

Uite aici gasesti tot ce-ti trebuie:
http://membres.multimania.fr/a5r5alpine/index.htm

Baga si tu o poza doua sa vedem si noi masina.

red_reno_cj 22-01-10 18:01

Re: Intalnirea renault 5
 
3 Attachment(s)
Attachment 1276819

Attachment 1276820

Attachment 1276821am probleme cu aprinderea.mai precis cu bobina.oare am sanse sa gasesc undeva SH ca tot am cautat dar nimic.sau exista ceva compatibil
?ms

flaviuf 22-01-10 20:36

Re: Intalnirea renault 5
 
L-ai luat de la Florin? Sa-l stapanesti sanatos si sa ai grija de el :) Bobina cred ca merge de la orice R5 (poate si Dacia) dar daca vrei ceva OK iti recomand mecaparts - eu am luat o gramada de piese de la ei si sunt super seriosi. Mai poti gasi si pe e-bay. Aprindere gasesti tot pe ebay - apar destul de des la vanzare.
Bafta!
PS. Daca ai nevoie de una alta, spune-mi ca poate se gaseste prin pivnita.


All times are GMT +2. The time now is 09:13.

- Copyright 2026 4Tuning