Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 13-10-07 00:57

Re: Proprietari de vw vento
 
stie cineva daca spoilerul de fata de la golf3 potriveste la vento?
si daca are cineva un carlig de tractare in fata ce vine insurubat??

ErdVento 13-10-07 11:34

Re: Proprietari de vw vento
 
bzs
paul mi-a spus odata ca cele de la golf3 sunt mai scurte cu 2cm asa ca nu cred ca se potrivesc!!!

am reusit si yo sa-mi pun suportu!!!!arata foarte fain!!!

MaxX_82 13-10-07 14:22

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1146772)
ai schimbat masca ?

te-am mai vazut in cluj:-P

masca e aceeasi, a mesterit ufo+un tinichigiu la ea :P

FANEX 13-10-07 16:13

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
am reusit si yo sa-mi pun suportu!!!!arata foarte fain!!![/QUOTE]

azi l-am montat si eu........

puternicul 13-10-07 20:03

Re: Proprietari de vw vento
 
Multumesc baieti ca ma primiti in randul vostru
Salut Fanex, da m-ai vazut in Campia si am impresia ca si lucram in acelasi loc
Masina nu are proiectoare din fabrica dar are instalatia
Habar nu am ce cod are culoarea dar trebuie sa aflu ca si pe mine ma intereseaza

bzsa 13-10-07 21:58

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by puternicul (Post 1147793)
Multumesc baieti ca ma primiti in randul vostru
Salut Fanex, da m-ai vazut in Campia si am impresia ca si lucram in acelasi loc
Masina nu are proiectoare din fabrica dar are instalatia
Habar nu am ce cod are culoarea dar trebuie sa aflu ca si pe mine ma intereseaza

pai daca are instalatia facuta poti sa ii pui proiectoare 100 de Euro
bate si mai bine fata de cel original de fabrica, eu numa ca proiectoarele am noroc ca farurile imi bat aiurea

FANEX 13-10-07 23:30

Re: Proprietari de vw vento
 
la golf3 codul culorii este trecut in oala rotii de rezerva,nu stiu la vento....
pentru mai multe informatii incercat aici www.vag.magic.ro cauti cu VIN Decoder-ul seria masinii

puternicul 13-10-07 23:37

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1146480)
salut,
am si eu un vento, intamplator arata exact ca si cel al lui puternicul :D corespunde inclusiv si anul :P
nici eu nu am proiectoare de ceatza, sunt doar false (instalatia insa e acolo)
puternicu poate ma poti ajuta cu ceva, care e codul de vopsea de la ventoul tau, il caut de nebun si nu gasesc nici in talon nici pe masina
spor la tunat :)

codul de la vopsea este : STEEL BLUE-METALLIC j4 sau b5t care e acelasi lucru

MaxX_82 14-10-07 10:45

Re: Proprietari de vw vento
 
multam fain :) raman dator

bzsa 14-10-07 22:04

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1146768)
faina culoare vezi ca in portbagaj este scris codul cel putin la mine
o sa pun poze mai exact cu locatia la mine;)

spor la tunarit daca asta va doriti

revin cu poze cel putin la mine acolo scrie codul de culoare

turbatu' 15-10-07 13:32

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1136949)
stie careva ce difera la motoarele de vento intr cele de 75 de cp si 90cp?

cred ca difera capacitatea motorului. Eu am motor de 1.8 benzina si 90cp, 8 valve, injectie monopunct.
banuiesc ca un 1.6 ar scoate 75 cp..dar nu sunt sigur

bzsa 15-10-07 14:05

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1150050)
cred ca difera capacitatea motorului. Eu am motor de 1.8 benzina si 90cp, 8 valve, injectie monopunct.
banuiesc ca un 1.6 ar scoate 75 cp..dar nu sunt sigur

pai eu am 1.8 si 75de cp si majoritatea de 1.8 au 90 de cp
si vreau sa ii fac un mic upgrade la motor

MaxX_82 15-10-07 21:33

Re: Proprietari de vw vento
 
al meu e 1.8 75 cai. din ce am mai citit pe ceva forum nemtesc cica motoarele ar fi limitate de evacuare si admisie. diferenta dintre cel de 1.8 de 75 si 90 de cai e raportul de compresie si cutia de viteze in rest...am tot citit si pe vwforum si pe vw-vortex ceva ce ar putea aduce ceva mai multi cai dar nu am gasit mai nimic. compresor ar fi cam scump si nu ar aduce prea mult.

bzsa 16-10-07 23:58

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by MaxX_82 (Post 1150957)
al meu e 1.8 75 cai. din ce am mai citit pe ceva forum nemtesc cica motoarele ar fi limitate de evacuare si admisie. diferenta dintre cel de 1.8 de 75 si 90 de cai e raportul de compresie si cutia de viteze in rest...am tot citit si pe vwforum si pe vw-vortex ceva ce ar putea aduce ceva mai multi cai dar nu am gasit mai nimic. compresor ar fi cam scump si nu ar aduce prea mult.

inca nu te-am vazut in cluj cu masina sau nu prea circuli in oras??

MaxX_82 17-10-07 07:51

Re: Proprietari de vw vento
 
nu prea sunt in tara si de asta :P


All times are GMT +2. The time now is 20:05.

- Copyright 2026 4Tuning