![]() |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
ne fiind de acord inseamna ca eu nu as proceda in felul asta.....
prefer sa am masina pe numele meu si sa nu ma trezesc dupa 2 ani cu banca in fata usii pentru ca bulgaru sia luat credit pe masina mea si nici cu poltia care vine sa imi ia masina ca am stat mai mult de 3 luni in tara. uite m-am interesat in danemarca ca vreau sa ma duc la master acolo si trebuie sa imi fac rezidenta acolo ....iar in conditiile astea numa 3 sapt am voie sa circul cu numere de ro (adica neinscrisa la ei ) si altfel imi confisca masina pana platesc taxa de inmatriculare care e dubla ca la noi |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Si ce legatura are politica cretina a unui stat cu inscrierea masinii in bulgaria? Daca preferi sa o ai inscrisa pe numele tau, foarte bine, e inca legal si la noi sa detii o masina si sa mergi cu ea.
Momentan in Romania nu exista nici o restrictie de circulatie a masinilor cu numere de bulgaria sau de anglia sau de orice. Daca asta se va schimba, bizonu' roman fiind cretin in esenta si votand cu aceiasi cacati care si-au batut joc de el, poti oricand cu 4 500 de euro sa iti deschizi o firma in bg si sa iti inscrii masina pe firma, pe numele tau, e practic aceeasi suma pe care o dai unui samsar sa ti-o inscrie pe numele altcuiva. Daca ai bani sa iti iei masina si sa o inscrii in ro sa platesti taxe si impozite aberante sau ilegale, foarte bine, sa fii fericit. Eu din principiu nu o sa imi mai inscriu nici o masina in .ro, deseurile astea de basescu&comp nu merita sa le dai nici un leut. |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
2.chiar crezi ca vreodata vreodata o sa ne mearga mai bine oricine ar fi la putere.....? 3.ai doua soulutii : -te conformezi -te muti nu vad cum ai putea sa schimbi ceva |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
nu am masina pe bg si nu vad dc ar fii o problema. vb colegului de mai sus, ce plm eu imi rup spatele pt statul asta jegos sa le dau atatea taxe? ma ajuta ei cu ceva? imi cauta loc de munca, nu am curaj sa zic macar binisor platit. ma ajuta ei pe mine sa cumpar o masina frumoasa, poate peste 3000 cm? imi dau ei bani de benzina/motorina, piese IMPOZIT ASIGURARE...ETC...? daca aveam bani plecam din tara, nu ca mi-as dorii din tot sufletul, dar tara asta merita parasita. numai jigodii ne conduc, fac tot felul de invarteli cu banii din 1001 taxe/cetatean "de onoare" al Ro. ma doare sa gandesc asa, dar ei te imping la asemenea ganduri si fapte. |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Pai unde in lume iti da plicul cu bani sa mergi sa-ti iei masinuta ?
Iar legat de disputa voastra : Cainii latra, ursul merge :) Fiecare face cum crede de cuvinta, RO, BG sau pleaca unde vede cu ochii sa-si incerce norocul. |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Nu vreau sa supar pe nimeni, dar nu sunt de acord cu inmatricularea pe Bulgaria. Inteleg ca nu sunt bani, ca lumea nu are ce manca in multe cazuri, ca unii stau in niste grajduri pe care le numesc case (si eu le-as numi la fel daca as fi in cazul lor), asta e situatia, Romania e bagata in r***t pana peste cap, dar nu e obligatoriu ca fiecare sa aiba masina personala. Chiar nu e nevoie de asta. In primul rand, marea majoritate a masinilor inmatriculate pe BG sunt vechi si cu motoare mari. E logic sa fie o taxa mare pentru astfel de masini, cu toate ca multe dintre ele ar trebui scoase din circulatie. In mod normal, daca masina ta nu e minim euro2 (un exemplu), nu ar mai trebui sa poti circula cu ea. Daca esti prins ti se confisca si este dusa la remat.
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
Quote:
gandestete poate e a unui mos care are 90 de ani .....de ce si-a lua alta daca maine moare :D |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Aia cu rematu' e maxima :rolleyes2
Domnu' din MIAMI, nu toate masinile vechi sunt rable! De vehicule istorice ai auzit ? Aia cu confiscatul e din vremea comunista sau ?! Ti se poate indeplini visul decat daca-i prinde pe drum si ii ia la verificat sau cand merg la itp. |
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Opinions are like assholes, everyone's got one. :rolleyes2
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Quote:
|
Re: Inmatricularea pe Bulgaria - PRO sau CONTRA
Pai chiar n-am. In ce tari ?
Eu stiam doar daca nu e inscrisa in tara respectiva, nu ca e din '80 toamna si jeneaza pe cineva prezenta ei pe drumurile publice(atata timp cat are verificarea tehnica la zi), caci la asta te-ai referit. |
| All times are GMT +2. The time now is 10:28. |
- Copyright 2026 4Tuning