Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

tupeu 25-07-11 13:58

Re: E46 - Bagged
 
In jur la 2000 se invarte si sistemu e format din mai multe piese
Viair, Air Lift, UVAir, SMC etc
Multe piese sunt facute la strung pentru ca nu sunt bolt on, a fost distractie ce sa zic :)) oricum a meritat munca
O sa mai postez zilele urmatoare cum decurge proiectul

tupeu 13-08-11 22:27

Re: E46 - Bagged
 
4 Attachment(s)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)

si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare

VaLeX 13-08-11 22:37

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4525372)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)

si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare

Ce sa mai poti comenta...de 5 minute incerc sa gasesc ceva sa spun ...AIR RIDE-ul e de milioane ...si fittmentul ..si stance-ul ...succes cu proiectul. Sunt cateva masini din RO cu care putem sa ne mandrim ...cand va fi gata si a ta va fi printre ele.
Felicitarile mele ....

bujuKYL 14-08-11 10:56

Re: E46 - Bagged
 
fara cuvinte!!!

Nosfer 14-08-11 11:39

Re: E46 - Bagged
 
Super proiectul asta :) Abia astept sa intre si la vopsit masina sa vedem exact cat de faina va fi la final. Asta chiar ca e stanced.

tupeu 14-08-11 19:52

Re: E46 - Bagged
 
asa am calculat ca va intra la vopsit la inceputul lunii septembrie, nu mai este mult :) si eu abia astept :D

alexufo 15-08-11 10:59

Re: E46 - Bagged
 
Cand ai 0 AWG..."ALTFEL E" !!!!!!

B83RUP 15-08-11 22:37

Re: E46 - Bagged
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4525372)
tot la fuuund am lucrat in ultima vreme :) am terminat de polishat stopurile si am tras o folie peste semnalizari, multumit de rezultat, am scos senzorii pana la urma, cu parere de rau pentru ca era sistem original, si am refacut aripile pentru mai mult spatiu la roti, am vrut sa fac distantiere mai mici dar nu eram ok cu ideea :D asa am evazat mai mult si acum pot rula la cea mai joasa inaltime :)

si inca ceva, am tras ZERO AVG (Ground Zero) la muzica, deci nu imi vine sa cred cat pot sa faca alimentarea la muzica, stiam asta dar nu am vazut niciodata diferenta, poze pun zilele urmatoare

uau:shock:

mk3gti 15-08-11 23:10

Re: E46 - Bagged
 
Gangsta :shock:

e36adigolan 15-08-11 23:42

Re: E46 - Bagged
 
misto.misto pana acuma.. bafta in cont...:D

tupeu 16-08-11 08:30

Re: E46 - Bagged
 
4 Attachment(s)
poze cu portbagajul, rama dvd aproape de final

bujuKYL 16-08-11 21:07

Re: E46 - Bagged
 
unde ai sa te opresti cu modificarile astea copiate din spatiu?:X

tupeu 16-08-11 21:33

Re: E46 - Bagged
 
:) nu stiu daca o sa ma opresc vreodata, face parte din mine, bmw-u, si nu o sa renunt niciodata la el. Multe modificari au fost planuite de multa vreme dar am postat doar cand au fost in prag de finalizare, ca sa nu fie discutii... Asa ca 'stati aproape', vor mai fi... :)

redrider 20-08-11 08:06

Re: E46 - Bagged
 
este.....superb:)felicitari pt munca depusa...am ramas fara cuvinte:lol:hai sa o vedem si vopsita ca sa fie ce trebe...bafta in continuare

tupeu 20-08-11 08:26

Re: E46 - Bagged
 
Deci, am inceput si cu fata, am lucrat vreo 4 zile pe aripile fata, a iesit crima, din pqcate nu am poze, mai am delucru pe aripi cred ca inca peatata, saptamana ce vine voi termina sper aripile, mai am cateva lucruri de bibilit si ar trebui sa fie gata
Saptamana viitoare voi mai posta poze, weekend placut tuturor...


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning