![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Cer ajutor celor care stiu mai bine ca mine.Vreau sa imi fac motorul din 1.1 in 1.3 stock.pe langa set nou(pe care il am),segmenti 1.3 si set garnituri( pe care trebuie sa le cumpar),ce mai imi trebuie?Din cate am vb cu Pupa mai de mult,am inteles ca mi-ar mai trebui doar chiuloase de 1.3 (astea second ca noi nu cred ca mai gasesc)si sa pastrez axele cu came de 1.1 ca sunt mai potrivite decat cele de 1.3.motorul il desfac tot in bucati,curatat/vopsit si asamblat cu tot ce trebuie ptr un motor nou.si ce cutie imi recomandati 5 ro sau 5 franta.astept pareri si sugestii
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da,iti trebuie chiulase de 1.3,axe poti sa pui din care ai mai bune,iar cutie 5 fr pe cat posibil,daca nu merge si 5ro
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu ma pricep,dar sigur se nimeresc cilindri de 1,3 pe bloc de 1,1:?:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da, merge 101%. e acelasi bloc motor. Difera doar o gaura in plus, pentru sonda de temperatura ulei.
cutia cea mai buna ar fi una 5frantza...dar sunt destul de rare daca nu, merge si una 5RO... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
nu mai sunt sigur daca de 1.3 sau 1.1 chiulase , dar mai sunt la acsa in craiova cateva sau dara ai unde sa le alezezi pe cele de 1.1 dar raman supapele aceleasi. cutii mai am io si de ro si de fr si in 4 si in 5 dar tre sa vi la slatina sa iti alegi
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
hai ca daca nu plec maine la pitesti trec pe la casa sa o caut si te anunt
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
apropo vezi ca supapele de 1,1 nu merg pe chiulase de 1,3 ... unele sunt mai mari altele mai mici nu mai stiu ce si cum... si din cate stiu si galeria de admisie la 1,3 e mai mare decat la 1,1 .... si nu mia stiu galeriile de vacuare dar parca si aici existau diferente
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
doar galeriile si porturile din chiulasa pentru admisie difera,galeriile de evacuare sunt identice :)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ma doctore da la voi la valcea nu mai sunt cei cu motoare si piese de oltcit de cehia ca am luat multe motoare de acolo pentru clienti cand lucram la service
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
la iesire din valcea spre dragasani pe strada aia lata undeva la o casa pe dreapta . nu mai stiu exact cum arata ca am fost acu mult timp . de aia te-am intrebat daca mai e.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
erau motoare noi acolo sau erau dezmembrari?unde anume era,cum treceai pasarela aia de la iesire din oras si se facea drumul ala cu dubla banda pe sens,cam la ce distanta de pasarela in spre dragasani.acum cat timp ai cumparat si ce mai aveau inafara de motoare.te intreb ca sa stiu cam pe unde e mai exact,ca azi ma duc sa ii caut
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:06. |
- Copyright 2026 4Tuning