Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

edy77_driver 26-09-07 09:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
ok...desi nu prea vroiam eu sa bag negru la interior ati reusit sa ma convingeti voi sa bag ...desi si eu ma gandeam la un maro coniak cu putin negru.mersi pentru sfaturi tuturor.

geani29 26-09-07 10:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Cu negru e mai elegant;) Şi mai uşor de īntreţinut. O să trebuiască să-ţi iei nişte apărători pentru scaune, poate dintr-alea cu biluţe, că altfel le borăşti imediat.

bodyspeed 26-09-07 19:45

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 1119078)
ok...desi nu prea vroiam eu sa bag negru la interior ati reusit sa ma convingeti voi sa bag ...desi si eu ma gandeam la un maro coniak cu putin negru.mersi pentru sfaturi tuturor.

dar nu negru..tot..
ca e cumplit vara...
si cu privire la praf se observa repede.. ;)

edy77_driver 26-09-07 20:25

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
negru o sa fie foarte putin...doar ce e plastic o sa fie negru ...exact ca la tine bogdane.acum caut volan si eleron dar pana nu gasesc ceva sa imi placa nu cumpar....vreau volan dala imitatie de lemn am vazut unu super tare pe o masina si m-a zapacit si dala vreau.

bodyspeed 27-09-07 16:10

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 1120272)
negru o sa fie foarte putin...doar ce e plastic o sa fie negru ...exact ca la tine bogdane.acum caut volan si eleron dar pana nu gasesc ceva sa imi placa nu cumpar....vreau volan dala imitatie de lemn am vazut unu super tare pe o masina si m-a zapacit si dala vreau.

k edy asteptam sa vedem ce interior faci . in legatura cu volanul sa fie unul mai mic. si ai grija ca daca numai volanul o sa fie cu inserti de lemn sa nu dea naspa.. ca si cum nu e din cadru ;)

edy77_driver 21-11-07 11:58

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
ce mai fac baietii veseli?mai munciti acumla masini?eu la mea pana in primavara am oprit orice bagare de bani in .... ei.doar la jenti o sa umblu putin si sa imi intaresc amortizoarele ca parca e barca.

edy77_driver 25-11-07 07:36

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
salut toti oltcitarii de pe forum..de catev zile sunt proprietarul unui urs si deci se pare ca de acum incolo o sa am de scris in doua locuri....initial am vrut sa renunt l aoltcit si sa il vand insa niciodata nu voi scoate munca depusa la aceasta masina chiar daca nu e una de catalog si banii bagati in ea si deci am hotarat sa ramana in familie.acum prioritate o sa aiba noua masina iar olteanul o sa intre pe mana femeii.sper sa nu ma injurati si sa ma mai acceptati intre voi.

o zi buna tuturor!!!

edy77_driver 15-02-08 10:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
cine stie un mecanic in craiova unde pot sa schimb si eu tevile de evacuare de la motor pana la Y?am nevoie urgent de asta ca deja ma cunoaste politia prin craiova si sunt doar de 5 zile aici.

Danutz Bratosin 15-02-08 10:55

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
le poti schimba si tu....munca de max 2 ore;)

edy77_driver 09-06-08 22:54

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
dragii mei am ajuns la mult asteptatul interior...in 2 zile sper sa fie gata si sa pun poze pentru critici sau aprecieri.

edy77_driver 11-06-08 07:55

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
5 Attachment(s)
poze cu o parte din interior,mai am sa cumapr vopseaua pentru plastice.scuze de claritatea pozelor,o sa fac cu o cammera buna azi.

dj05fmx 11-06-08 08:35

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
misto partea de sus cu ecranu ala...mai nasoala partea de jos cu tabla aia...bvo!

edy77_driver 11-06-08 08:49

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
am pus aia acolopentru ca acolo era plasticu spart,primul motiv,al doilea motiv,acolo vor veni cateva butoane si al 3 lea motiv,acolo v-a fi stutul de la dozatorul de suc si cafea.o sa schimb plasticul oricum in curind insa nu am gasit inca vopsea la spray pe maro cum sunt fetele la usi si nu are rost sa fac nimik pana nu gasesc.

tin sa multumesc si aici celui care mi-a facut si bordul pentru monitor si pentru usile imbracate.

darck_angel64 11-06-08 10:36

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
dracut, mergea mai bine un monitor de 5", asta parca e prea mare

bodyspeed 12-06-08 21:19

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 1584059)
am pus aia acolopentru ca acolo era plasticu spart,primul motiv,al doilea motiv,acolo vor veni cateva butoane si al 3 lea motiv,acolo v-a fi stutul de la dozatorul de suc si cafea.o sa schimb plasticul oricum in curind insa nu am gasit inca vopsea la spray pe maro cum sunt fetele la usi si nu are rost sa fac nimik pana nu gasesc.

tin sa multumesc si aici celui care mi-a facut si bordul pentru monitor si pentru usile imbracate.

Tu ziceai ca nu mai bagi nici un bănuţ , pregăteste ca vin la mare :D . De data asta trec intr-o zi pānă la Constanta .. dar nu o fac doar pentru tine :-P ,Anu trecut eram cu garda in spate cu masina parcă scoasă din atelier , anu asta sper să termin ce mi-am propus.


All times are GMT +2. The time now is 20:23.

- Copyright 2026 4Tuning