![]() |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
blana pozele:D.cand pui celalalte roti?:P
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Multumesc crysty.
@Sergiu: Nu stiu exact cand am sa pun jantele si daca le mai pun :oops:, amanunte dupa ce vad ce si cum. Sambata am sa pun masina pe invartitoare sa vedem cum se comporta, am sa revin cu detalii. |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
4 Attachment(s)
Ieri am fost sa vad cam in ce stare e motorul si cati ponei mai are :)
Aprinderea a fost un pic avansata dar acum totul e ajustat conform STAS :D |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
ce de mustang(i) ai acolo mah:-P
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
Uite si un clip in actiune. ATENTIE!! micsorati volumul sa nu va spargeti difuzoarele :lol: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
imi place cum arata graficul..good job!
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Power curves look good! Great job 8)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
trebuia sa tragi un ciorapel spoon pe tel sa mai atenuezi din zgomot;)
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
2 Attachment(s)
Mersi Adi.
@luvdog: am filmat cu camera, deci imi trebuia un ciorapoi :-P In timp ce reglam aprinderea am verificat si lichidele si am observat ca vasul de la pompa de ambreiaj era de jumate. Am tasnit direct sub bord si.... da curgea in interior :evil: noroc ca am gasit unul la pret cun pt ca Honda vroia 200€ pt unul :rolleyes2 Cu ocazia asta am schimbat si lichidul si am curatat vasul ca era plin de namol :oops: |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
6 Attachment(s)
Nu am mai postat de mult pe aici :D
Pentru ca tot vine vara si masina necesita un pic de atentie, saptamana trecuta am avut parte de vreme frumoasa si ceva timp liber asa ca am trecut la actiune. Dupa spalare normala am trecut la zonele cu probleme, zona portbagajului si a usilor. De cand am luat masina pe locurile prin care se scurge apa a ramas o depunere neagra, gri care nu se ducea la o stergere normala. Asa ca am pus APC-ul la treaba, am facut un test sa vedem daca se duce https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101264.jpg Am demontat tot de pe portbagaj si am trecut la actiune,imi pare rau de calitatea pozelor dar le-am facut cu telefonul. https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101265.jpg https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101266.jpg Dupa https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101267.jpg Inainte https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101268.jpg Dupa https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101270.jpg https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101271.jpg Zona usilor, aici am incercat cu pensula care am avut-o dar a fost prea moale si carpa era foarte greu de "intors" asa ca am sa mai revin eu la ele odata Inainte https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101272.jpg https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101273.jpg Dupa https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101275.jpg Marginea usii in timpul curatarii https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101274.jpg Dupa https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101276.jpg Usa pasagerului inainte https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101277.jpg Dupa https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101281.jpg Zona capacului de la rezervor, scuze ca nu am poze si cu usita dar am uitat sa fac, inainte https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101279.jpg si dupa https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101280.jpg Mi-a luat cam 3h ore sa fac toata treaba, mai am multe locuri in care trebuie sa intervin dar nu mai am timp pe moment. Cea mai importanta fiind zona compartimentului motor. Am sa mai revin cu poze pe masura ce inaintez. Multumesc de ajutor lui luvdog :-) Si cateva poze random... |
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Prea frumoasa masina .... pacat ca nu o fost nici un astfel de exemplar nici macar la unguri la hondameetin ... bine ca am vazut macar un ek 9:D
|
Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:28. |
- Copyright 2026 4Tuning