Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

sergiu_evo 21-02-10 22:21

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
blana pozele:D.cand pui celalalte roti?:P

crysty.bobok 24-02-10 13:27

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Ieri a iesit si pe aici soarele si am tasnit repede la benzinarie sa spal masina de sare, dupa care am revenit acasa si i-am dat un pic luciu cu ceva alifie de la Poorboys.
Cate poze alaturi de ITR-ul unui prieten.
superba !!! arata foarte foarte bine !!!

yulasinio 24-02-10 13:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Multumesc crysty.
@Sergiu: Nu stiu exact cand am sa pun jantele si daca le mai pun :oops:, amanunte dupa ce vad ce si cum.

Sambata am sa pun masina pe invartitoare sa vedem cum se comporta, am sa revin cu detalii.

yulasinio 28-02-10 22:03

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
4 Attachment(s)
Ieri am fost sa vad cam in ce stare e motorul si cati ponei mai are :)
Aprinderea a fost un pic avansata dar acum totul e ajustat conform STAS :D

luvdog 02-03-10 21:10

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
ce de mustang(i) ai acolo mah:-P

yulasinio 02-03-10 22:07

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by luvdog (Post 3140467)
ce de mustang(i) ai acolo mah:-P

Putini domnu'

Uite si un clip in actiune.
ATENTIE!! micsorati volumul sa nu va spargeti difuzoarele :lol:

milad 04-03-10 16:50

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
imi place cum arata graficul..good job!

yulasinio 04-03-10 22:13

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by milad (Post 3146603)
imi place cum arata graficul..good job!

Daca stiam sa ii fi reglat aprinderea si sa ii pun si decatul sus poate iesea mai bine ;)

Adriano98_R 05-03-10 20:51

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Power curves look good! Great job 8)

luvdog 05-03-10 22:00

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
trebuia sa tragi un ciorapel spoon pe tel sa mai atenuezi din zgomot;)

yulasinio 09-03-10 22:49

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
2 Attachment(s)
Mersi Adi.

@luvdog: am filmat cu camera, deci imi trebuia un ciorapoi :-P

In timp ce reglam aprinderea am verificat si lichidele si am observat ca vasul de la pompa de ambreiaj era de jumate. Am tasnit direct sub bord si.... da curgea in interior :evil: noroc ca am gasit unul la pret cun pt ca Honda vroia 200€ pt unul :rolleyes2
Cu ocazia asta am schimbat si lichidul si am curatat vasul ca era plin de namol :oops:

Adriano98_R 14-03-10 17:20

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 3166176)
Mersi Adi.

@luvdog: am filmat cu camera, deci imi trebuia un ciorapoi :-P

In timp ce reglam aprinderea am verificat si lichidele si am observat ca vasul de la pompa de ambreiaj era de jumate. Am tasnit direct sub bord si.... da curgea in interior :evil: noroc ca am gasit unul la pret cun pt ca Honda vroia 200€ pt unul :rolleyes2
Cu ocazia asta am schimbat si lichidul si am curatat vasul ca era plin de namol :oops:

Funny that i had to do the same last saturday, pulled one out of a eg civic.Gear changes much better now 8)

yulasinio 25-04-10 23:57

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
6 Attachment(s)
Nu am mai postat de mult pe aici :D
Pentru ca tot vine vara si masina necesita un pic de atentie, saptamana trecuta am avut parte de vreme frumoasa si ceva timp liber asa ca am trecut la actiune.

Dupa spalare normala am trecut la zonele cu probleme, zona portbagajului si a usilor. De cand am luat masina pe locurile prin care se scurge apa a ramas o depunere neagra, gri care nu se ducea la o stergere normala.

Asa ca am pus APC-ul la treaba, am facut un test sa vedem daca se duce
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101264.jpg

Am demontat tot de pe portbagaj si am trecut la actiune,imi pare rau de calitatea pozelor dar le-am facut cu telefonul.
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101265.jpg
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101266.jpg

Dupa
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101267.jpg

Inainte
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101268.jpg

Dupa
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101270.jpg
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101271.jpg

Zona usilor, aici am incercat cu pensula care am avut-o dar a fost prea moale si carpa era foarte greu de "intors" asa ca am sa mai revin eu la ele odata
Inainte
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101272.jpg
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101273.jpg

Dupa
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101275.jpg

Marginea usii in timpul curatarii
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101274.jpg

Dupa
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101276.jpg

Usa pasagerului inainte
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101277.jpg

Dupa
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101281.jpg

Zona capacului de la rezervor, scuze ca nu am poze si cu usita dar am uitat sa fac, inainte
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101279.jpg

si dupa
https://i241.photobucket.com/albums/f...0420101280.jpg

Mi-a luat cam 3h ore sa fac toata treaba, mai am multe locuri in care trebuie sa intervin dar nu mai am timp pe moment. Cea mai importanta fiind zona compartimentului motor.
Am sa mai revin cu poze pe masura ce inaintez.

Multumesc de ajutor lui luvdog :-)

Si cateva poze random...

Nebunul_89 26-04-10 00:02

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Prea frumoasa masina .... pacat ca nu o fost nici un astfel de exemplar nici macar la unguri la hondameetin ... bine ca am vazut macar un ek 9:D

yulasinio 26-04-10 00:11

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by Nebunul_89 (Post 3310595)
Prea frumoasa masina .... pacat ca nu o fost nici un astfel de exemplar nici macar la unguri la hondameetin ... bine ca am vazut macar un ek 9:D

Mersi, am vazut in poze pe net 2a integre la unguri dar modelul EUDM alea cu faruri rotunde.


All times are GMT +2. The time now is 20:28.

- Copyright 2026 4Tuning