Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Diverse discutii - old topic (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/6904-diverse-discutii-old-topic.html)

RaulNFS 05-09-06 23:04

Re: Diverse discutii
 
haideti sa va povestesc ce am facut cu 2 zile in urma. mi-am luat permisu acum 1 luna si dumincia am facut primul meu traseu mai lung.. Bucuresti - Ploiesti.

in apropiere de Ploiesti dupa ce treci de benzinarie acolo unde e si Politia Rutiera au facut nemernicii astia o chestie foarte ciudata... (cred ca au vrut sa aerisiasca circulatia... ca acolo e si soesaua de centura... asa cred :D, in fine...) ei bine erau niste muncitori care nu stiu ce faceau.. si erau inchise niste "parti" si nu se circula decat pe o banda. in spatele meu nimeni, in fata vreo 10 masini asteptau.. (sa trec eu ca sa poata sa treaca si ei apoi)
viteza mea: 60 KM aprox. ca tampitu intru in viraju ala (foarte strans) cu viteza asta, normal ca din volan nu prea am tras eu tare si am observat ca mai era 2 metri si ma apropiam de aia :D apoi trag eu rpd de volan si pozitionez masina spre muncitorii aia care deja erau ingroziti. in fine dau eu iara stanga tare si ajung (nu stu cum) pe soseaua de centura (sau care duce pe ea - nu stu sigur ca niciodata nu am fost)

io in loc sa apas pe frana in situatiile alea ramasesm cu picioru blocat pe acc.

Relaxat :)) intorc si ma indrept spre Ploiesti.Well asta e tot, sper ca va placut ca mie nu.. :|

Precizez ca nu am ranit pe nimeni si am rams in totalitate pe sosea..

DONU' 06-09-06 00:13

Re: Diverse discutii
 
Atentie, viteza face victime. Incepataurii sa mearga mai incet :p

Bmw_E30dak 06-09-06 00:18

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 544708)
Incepataurii sa mearga mai incet :p

mai incet asa pe la vreo 200 nu?

Skma 06-09-06 10:43

Re: Diverse discutii
 
Esti putin kamikaze!:???:

RaulNFS 06-09-06 20:25

Re: Diverse discutii
 
mda.. mai incet, pana ma obisnuiesc :P sper ca nu va fi prea tarziu :D

tre 06-09-06 21:46

Re: Diverse discutii
 
mergeti frate si votati(-ma)! :D

DONU' 07-09-06 00:05

Re: Diverse discutii
 
Dar unde candidezi mai Tre-ule?
La primaria carei comune?

Gykutzu si atatt 07-09-06 00:08

Re: Diverse discutii
 
La Ciorogarla!!:lol: :lol: :lol: :lol:
Stiti voi getaway.......... :rolleyes2 :rolleyes2

CJ-01-WOB 07-09-06 19:13

Re: Diverse discutii
 
Stimati colegi ! va invit sa vizitati cea mai tanara sectiune a FORUMULUI : 4tuning INTERNATIONALEvenimente,Noutati,show-uri, motorfest-uri,discutii serioase ,poze , si multe chestii interesante
din toate colturile mapamondului.
Ce cred romanii ca voi care traiesc peste hotare ? :arrow:
https://forum.4tuning.ro/forumdisplay...prune=-1&f=230
Navigare placuta ! Parerea voastra conteaza !

Gykutzu si atatt 09-09-06 01:08

Re: Diverse discutii
 
Marfa seara asta Bon mereu cu show-u!!:D :D
A rupt pa toti.......la consum ;) ;) ;) :lol:

DONU' 09-09-06 01:12

Re: Diverse discutii
 
Ataaaaaaat!
Adevarul e ca burn ca mine n-a mai dat nimeni cu o asemnea masina! ;)

Bmw_E30dak 09-09-06 01:14

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 548342)
Ataaaaaaat!
Adevarul e ca burn ca mine n-a mai dat nimeni cu o asemnea masina! ;)

bv mah nebuneeee tot asa hai kne vdm maine la sala

Gykutzu si atatt 09-09-06 01:15

Re: Diverse discutii
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 548342)
Ataaaaaaat!
Adevarul e ca burn ca mine n-a mai dat nimeni cu o asemnea masina! ;)

aici ai dreptate toata stima!:-P :-P :-P

Dirty Pusherman 09-09-06 03:06

Re: Diverse discutii
 
mi-e rusine sa intreb...dar cum se face burn-out la masinile cu tractiune fatza??? :oops: :oops: :oops:
ca frana pe fatza...e mai puternica nu?
se face cu frana de mana sau cum?
:?:
sunt si eu curios....

tre 09-09-06 04:20

Re: Diverse discutii
 
se trage frana de mana bine-bine, se ambaleaza motorul, se da drumul la ambreiaj. daca nu iese fum din ambreiaj sigur iese din roti. :)


All times are GMT +2. The time now is 19:39.

- Copyright 2026 4Tuning