![]() |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
daca astepti sa treaca sesiunea (suntem cativa q sesiune ... io pana p 22) ... i'm in :)
L.E. as avea si sugestie pt masina :) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
si ce sugestie ai avea?:).....un transformer?:P
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
hahaha .. da :lol: ... defapt ... o skoda fabia (varianta veche)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mai asteptam cateva confirmari ... si vedem cum facem si cu tema ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Ma bag si eu, ca tot vine vacanta.
Sper doar ca masina nu va fi la alegere :D. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
eu zic sa se fac la fel ca in prima etapa....sa se faca un poll ca sa alegem masina:)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu stiu momentan cum o sa facem dar sigur nu va fi la alegere ;)
ne gandim pana dupa sesiune |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
io vreau skoda :-w :P
|
Re: Virtual Tuning 3D User Group
cine ma ajuta si p mine c un program pentru tuning 3d ?
intrebarile se pun aici GRIGO |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Am si eu nevoie de putin ajutor baieti:D....am facut o janta + cauciuc...problema e ca mi-am dat seama putin prea tarziu...ca janta nu e smooth...si n-o mai pot face nici cu turbo smooth nici cu mesh smooth pt ca se stafideste :))))....stie cineva vreo metoda prin care pot repara chestia asta? va zic ms in avans
P.S. Am postat o randare a jantei...(nu luati in seama materialele ca le-am facut in vreo 15 secunde amandoua:)))..la asta o sa mai lucrez eu dupa ce rezolv probl asta) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
si c se intampla daca dai turbosmooth??? ...daca vad poate te pot ajuta...daca nu ..sa zica altcineva care stie :D
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
Uite ce se intampla............ |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cred k mai bine ar fi sa pui un wireframe ...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Am rezolvat...ms mult...;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
am si eu o problema in 3dsmax... am urmarit un tutorial cu a3 pe net...si am incercat si eu sa il fac...deci dupa ce am aranjat blueprinturile alea poza fata si cea spate dupa cum vedeti se vad neclare...si a doua chestie ca in panele front si side nu apare poza cu masina din fata si dintr-o parte...si celui care facea tutorial ii aparea pentru ca mai apoi sa aseze pozele bine sunt incepator pls help
nu mai pune imagini mari, se strica linia forumului (GRIGO) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
Quote:
apasa F3 ,F4 . daca vrei sa se vada liniile masina mai bine fa urmatoarele :d bafta |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
chestia aia cu top left front back... a aparut in 3d max 2009?? sau se poate baga si la alea mai vechi (max 8 )... k e interesanta ...eu am facut o casa...si 2 laterale is exact la fel...si ma cam incurc...si ar fi buna :d...
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
stie cnv cum pot face sa apara axele acelea pe linii ?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
in cazul tau pui asa ;)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
mersi :-) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu e de asta...e vb de axele acelea nu sagetiile.
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
cum fac sa mut imaginea din top view...dupa ce iam dat freeze...adica nu vreau sa ii schimb locu in patratu ala de lam facut cand am montat blueprinturile...ci doar in top view vreau sa o dau mai sus ca nu se vede intreaga ? nush daca am explicat bine...8-|
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
pune o poza
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
deci cum mut poza cu masina din top view mai sus ...fara sa le deranjez locu la celalate :sad:
cand dai reply ai mai jos manage atachaments dai acolo si selectezi poza de la tine din calc (GRIGO) |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
2 chesti am si io d itnrebat
1.zicetimi si mie o setara buna d material vray k sami iasa un geam d masian qm tre 2.la c rezilutie tre sa fac niste decaluri k sa iasa bine p capota spre exemplu?? am folosit unwrap p capota sa pun un dragon ... am exportat la rex 1280x1024 ... facut in PS taote bune si fruoase pana cand am ajuns la masina .. kdn am pus imaginea p capota imi era pixelata :| ... de ce? rendere nu mai am k d draci am sters :P |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
mam apucat si eu si dupa ce am parcurs tutorialu de mai multe ori am facut un model al meu dar cand ii dau sa imi rendeze uitati ce imi apare,,,
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
da click pe alta "fereastra" .....incearca din "perspective"
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
mie d c nu imi mai sunt "salvate" mesajele p care le las p'aci ?? sau mi le sterge careva :|
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
nu...da' ii raspunsesem si io lu alex ala si vad k postu meu nu e ... si stiu k p'aici nu da roade
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
:)) pai cand ati mai vazut voi posturi pe aici??? numai cand sunt concursuri...atunci apar ca mustele si posteaza. acum...inca suntem sund steag negru si postim in liniste :))
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
esti sigur ca ai postat ?
eu nu am sters nimic si nici nu imi apare ca ar fi existat vreun post. |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
eu zic ca a postat:P |
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
1 Attachment(s)
m'am luat si eu dupa tut cu a3...si am facut jumate de masina...cand dau symetry imi apare ca in poza...stie cineva cum rezolv asta?
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Nu sunt foarte sigur dar acolo in dreapta in meniul "Parametres" cred ca trebuie sa dai flip , sa le intoarca.. :)
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
Quote:
|
Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
3 Attachment(s)
Am rezolvat, i-am dat rotate. Dati-mi si mie link-u cu a3-u
Uitati ce am lucrat *dupa ce am facut de vreo trei ori dupa tut m-am apucat sa fac ceva asemanator. |
| All times are GMT +2. The time now is 11:35. |
- Copyright 2026 4Tuning