Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu.html)
-   -   Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu (https://forum.4tuning.ro/415-tg-jiu/48362-tari-masini-vazute-tg-jiu.html)

GJ 64 GAB 21-11-09 13:22

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Mă duc săptămâna asta să mă uit aşa un pic pe la ea!...
Oricum are potenţial!

wolverine 21-11-09 23:29

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
nu are decat app 142 cp, dar se simt f bine!

confuzzling 23-11-09 00:37

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 2826330)
nu are decat app 142 cp, dar se simt f bine!

suficienti.

TOxico 30-11-09 19:34

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
2 Attachment(s)
clasic.:!:

GTXR 30-11-09 20:40

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Masina asta nu a stat la service la hyundai un timp ?

GJ 64 GAB 30-11-09 20:48

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
1 Attachment(s)
Şi VOX din spate!

manu_96xls 30-11-09 22:21

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Golf MKV R32 cu numere de Mehedinți , văzut de 3,4 ori.
Scirocco ABT...

sk8erboy16 02-12-09 15:07

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 2850811)
Golf MKV R32 cu numere de Mehedinți , văzut de 3,4 ori.
Scirocco ABT...

Scirocco-ul e al lui Habitu. L-am vazut la el in curte.

MarioCrT 12-12-09 22:27

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
L`am vazut aseara prin oras cu Scciroco .. e demential .Pacat ca nu am putut sa ii fac poza :???:

andy4M3 10-01-10 00:51

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
8 Attachment(s)
un mic GOLF4 GTI 1.8 TURBO

andy4M3 10-01-10 00:57

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
8 Attachment(s)
un gandac MIC si foarte LENES:lol::mrhappy::mrhappy::mrhappy:

GJ 64 GAB 10-01-10 02:59

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 2961879)
un gandac MIC si foarte LENES:lol::mrhappy::mrhappy::mrhappy:

Văd eu bine?!... GJ?
Vreau detalii despre maşina asta, pls!...

andy4M3 10-01-10 17:04

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 2961999)
Văd eu bine?!... GJ?
Vreau detalii despre maşina asta, pls!...

Frate parese k tu nu prea ai scos capu pe afara......si peugeotuu si golfu sunt ale / au fost ale mele.:wink: Peugeotul a disparut de 2 ani din TG-JIU, e la o gagik la BUCURESTI, iar VW l-am vandut si akuma l-am luat din nou......si este la vanzare ....daca te intereseaza sa cumperi uite aici...http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...o-9281061.html ... paaaaa:ciggy:

MarioCrT 10-01-10 19:13

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Jos palaria andy .. frumoase amandoua masinutele :)

andy4M3 10-01-10 19:29

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by MarioCrT (Post 2964012)
Jos palaria andy .. frumoase amandoua masinutele :)

MS FRUMOS ..........ink lucrez si la a 3a. SPER sa fie gata pana pe 12 martie la 4TUNING DAY..........:joy::joy::joy:

GJ 64 GAB 10-01-10 21:59

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 2963545)
Frate parese k tu nu prea ai scos capu pe afara......si peugeotuu si golfu sunt ale / au fost ale mele.:wink: Peugeotul a disparut de 2 ani din TG-JIU, e la o gagik la BUCURESTI, iar VW l-am vandut si akuma l-am luat din nou......si este la vanzare ....daca te intereseaza sa cumperi uite aici...http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...o-9281061.html ... paaaaa:ciggy:

Păi de unde să-l văd dacă l-ai vândut! :lol:

Eu stau în Motru, nu în Tg-jiu... dar ştiu majoritatea maşinilor respectate din tg, dar de Peugeot-ul ăsta nu am auzit mai nimic! :(

andy4M3 10-01-10 22:03

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by GJ 64 GAB (Post 2964616)
Păi de unde să-l văd dacă l-ai vândut! :lol:

Eu stau în Motru, nu în Tg-jiu... dar ştiu majoritatea maşinilor respectate din tg, dar de Peugeot-ul ăsta nu am auzit mai nimic! :(

eeeee te inteleg daca nu estii din oras ..........k masina o stie toata lumea ..... in fine .......numai bine;)

manu_96xls 11-01-10 11:42

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Andi, scrie te rog românește, nu ca pe messenger.;)
Frumos golful. A 3-a mașină care e?

andy4M3 11-01-10 14:05

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 2965845)
Andi, scrie te rog românește, nu ca pe messenger.;)
Frumos golful. A 3-a mașină care e?

A 3 A masina este asa zisu "pisoi" un 318 IS COUPE. O sa pun poze in momentul cand va fi gata complet. SPER pana pe 12 martie:chainsaw: O sa pun o poza cu masina cum arata inainte de a ma apuca de ea ;) Poate multa lume o stie......

wolverine 11-01-10 18:22

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
stie lumea stie:>

andy4M3 11-01-10 18:32

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 2967176)
stie lumea stie:>

:pistoles::pistoles::pistoles:

blad 12-01-10 00:10

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 2961869)
un mic GOLF4 GTI 1.8 TURBO

Frumos Golf!

andy4M3 12-01-10 00:43

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by blad (Post 2968464)
Frumos Golf!

multumesc:bunch: :D:D:D

fitanu-vasi 17-01-10 22:52

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
tare si golfu si 206
dar poze cu Jeep'u srt 8 al lu paul nu are nimeni
v8, 6100 cmc vreo 750 cp

GTXR 17-01-10 23:28

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by fitanu-vasi (Post 2987576)
tare si golfu si 206
dar poze cu Jeep'u srt 8 al lu paul nu are nimeni
v8, 6100 cmc vreo 750 cp

De unde frate atatia ? esti sigur de afirmatie ;)?

wolverine 18-01-10 01:12

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
ii sustin afirmatia :P

IONUT-GBP 18-01-10 11:02

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by fitanu-vasi (Post 2987576)
tare si golfu si 206
dar poze cu Jeep'u srt 8 al lu paul nu are nimeni
v8, 6100 cmc vreo 750 cp

Quote:

Originally Posted by GTXR (Post 2987712)
De unde frate atatia ? esti sigur de afirmatie ;)?

Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 2987876)
ii sustin afirmatia :P


6,1 litri Hemi
420 CP si 570 Nm
0 la 100 km/h in 4,4 secunde
Greutate – 2.163 kg

;)

nu stiu de unde a scos puterea aproape dubla :))

manu_96xls 18-01-10 11:46

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Puterea ca puterea, da zgomotul e infernal:twisted:

GTXR 18-01-10 12:10

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by manu_96xls (Post 2988730)
Puterea ca puterea, da zgomotul e infernal:twisted:

Aici ai mare dreptate !:twisted:

fitanu-vasi 22-01-10 08:14

asa e, te scoala din mormant

din cate am auzit, paul asa zice, ca ar avea 750,dar sincer nu stiu cat o fii de adevarat

andy4M3 23-01-10 11:49

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
de unde 750??? cred ca si-ar dori .........:workout:

wolverine 23-01-10 19:40

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by andy4M3 (Post 3005875)
de unde 750??? cred ca si-ar dori .........:workout:

ceva de genu a zis si Florin, fratesu

fitanu-vasi 23-01-10 21:32

nu stiu ce a zis Florin dar eu o sa fiu 100% sigur ca are, sa zicem in jur de 750 hp cand o sa il bage pe dynotest.
si atunci o sa vedem

dar o sa il intreb si pe Florin sa vad ce zice, pentru orice eventualitate

Bogdan_mb 05-02-10 15:22

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
este bi-urbo ? Greu mie sa cred ca are 750 cp .

bikks 05-02-10 15:29

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
masina e stock, doar finala facuta sa urle.

Bogdan_mb 05-02-10 15:32

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Merci 8) . Ma distrau copii care visau aici :no: . Scuze de off.

fitanu-vasi 12-02-10 10:34

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Salut, m-am documentat Jeep-ul lui Paul are 550 cp.
Aaa apropo am mai vazut un q7 ABT alb , este de la noi din targu jiu sau esre doar in trecere?

bikks 12-02-10 10:52

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Quote:

Originally Posted by fitanu-vasi (Post 3077541)
Salut, m-am documentat Jeep-ul lui Paul are 550 cp.
Aaa apropo am mai vazut un q7 ABT alb , este de la noi din targu jiu sau esre doar in trecere?

Salut. M-am documentat si eu. Poftim datele :

Jeep Grand Cherokee SRT8(2005-2009)

Wheelbase 2781 mm 109.5 in
Track front 1608 mm 63.3 in
rear 1577 mm 62.1 in
Length 4956 mm 195.1 in
Width 1862 mm 73.3 in
Height 1694 mm 66.7 in
Length:wheelbase ratio 1.78
Ground clearance 178 mm 7 in
Kerb weight 2172 kg 4788 lb
Weight distribution
(Front) 55.00 %
Fuel capacity 77.7 litres 17.1 UK Gal
Drag coefficient 0.390
Frontal area 2.82 m2
Cx 1.10
Bore × stroke 103.00 mm × 90.90 mm
4.06 in × 3.58 in
Cylinders V-8 in 90.0° vee
Displacement 6.1 litre
6059 cc
(369.743 cu in)
Type OHV

2 valves per cylinder
16 valves in total
Sump Wet sumped
Compression ratio 10.30:1
Fuel system SMPFi
Maximum power
(SAE net) 425.8 PS (420.0 bhp) (313.2 kW)
@ 6200 rpm
Specific output 69.3 bhp/litre
1.14 bhp/cu in
Maximum torque
(SAE net) 569.0 Nm (420 ft·lb) (58 kgm)
@ 4800 rpm
bmep 1180.1 kPa (171.2 psi)
Specific torque 93.91 Nm/litre
Maximum rpm 6400 rpm
Manufacturer Chrysler
Code
Main bearings
Coolant Water
Bore/stroke ratio 1.13
Unitary capacity 757.38 cc/cylinder
Aspiration Normal
Compressor type N/A
Intercooler None
Catalytic converter Y
Engine location Front
Engine alignment Longitudinal
Drive 4WD

Wheels front 9 x 20
rear 10 x 20
Tyres front Goodyear Eagle RSA 225/45 W 20
rear Goodyear Eagle RSA 285/40 W 20
Brakes F/R VeDi/Di-S-ABS

Brake ∅ front 360 mm
rear 350 mm
Braked area
Transmission 5A
Top gear ratio 0.83
Final drive ratio 3.73

Sursa carfolio.com

Bogdan_mb 12-02-10 11:50

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
1 Attachment(s)
DOUBLE OWNED :lol:

fitanu-vasi 21-02-10 14:36

Re: Cele mai tari masini vazute in Tg-Jiu
 
Salut o sa mai apara in scurt timp 2 masini de lux pe la noi prin oras: un Merc S 600 si un Maybach.
Proprietaru o sa il aflati la timpu potrivit.


All times are GMT +2. The time now is 05:59.

- Copyright 2026 4Tuning