![]() |
1 Attachment(s)
B 18 CYF imi cer scuze si cu injuraturile ce mi se cuvin ma risc si pun si eu o poza interesanta dar usoara :lol:
|
asta e cea mai simpla posibila! in afara de o dacie bineinteles!
OPEL CALIBRA :twisted: :twisted: |
1 Attachment(s)
MI_AM PERMIS SA NU MAI ASTEPT RASPUNSUL, PTR CA SUNT SIGUR CA TOATA LUMEA STIE CA AIA E OPEL CALIBRA!
iata o poza pusa de mine! |
s2000
|
yep
pune poza |
Ok Ms Alexutu :hug:
Aia galbena e Alfa 156 :crazy: Este sau nu???? |
e calibra
|
Re:
Quote:
SUNT 10000% sigur ca e calbira este si in pozele dupa site |
In fine nu e corect. Nimeni nu-si poate da seama din unghiul ala ca e o calibra. Asa puteam sa pun si eu la civicul ala numai faru de lexus si mai ghiceatzi nu!
|
da dar stiam masina din alte unghiuri... ;) ai si u dreptate...
|
1 Attachment(s)
da intradevar este o calibra...si bineinteles numai cine stia masina isi putea da seama ca este opel calibra :lol:
|
1 Attachment(s)
cine stie o sa se prinda :wink:
|
Si cine nu ? O sa cada...
Deci... S-a stricat rau de tot jocul asta. Ori puneti frate poze cu masini normale cu emblema stearsa, ori va duceti la topicul de caterinca. |
Quote:
sa incerc totusi: renault clio sport de 3 litri parca? :?: :roll: |
Megane RS sau Clio RS .
Daca ma gindesc mai bine Clio RS . |
1 Attachment(s)
Poza
|
poate imi explica si mie cineva ... calm si pe un ton serios... care e problema cu poza pe care am pus-o
Intradevar este vorba de clio RS V6 detaliul din poza este foarte semnificativ pentru masina respectiva. astept explicatiile ... va rog frumos |
Quote:
Quote:
:evil: :evil: :evil: :evil: :shock: :x :evil: :evil: :shock: :evil: :evil: Quote:
Quote:
|
poza de mai sus, cumva bugati?
|
dupa spate as zice ca e chiar un Lamborghini Diablo
|
Chiar ca sa stricat rau de tot jocul!
Mai ZUZG7 daca nu stii regula jocului nu te juca. Aratami tu mie masina pe care ai puso pe strazile din Romania si eu personal ii sug teava de esapament. Apropo nu se pun masini intregi ci doar bucati, dar bucati mai mari. :x :twisted: :evil: |
Una din astea de mai jos... Nu stiu care... :wink:
2.6 - 1994 Dauer 962 LeMans 2.7 - 2000 Chevrolet Camaro ZL1 Concept 2.7 - 2000 Dodge Hennessey Viper Venom 800TT 2.7 - 1999 Leblanc Caroline 2.7 - 1993 Dauer 962 Le Mans 2.8 - 1996 Renault Espace F1 2.9 - 1991 Audi Avus Quattro 2.9 - 1997 Callaway C7 Corvette 2.9 - 1997 Dodge Viper GTS-R 3.0 - 2003 Bugatti 16/4 Veyron 3.1 - 1995 Ford GT-90 3.1 - 1993 Jaguar XJR-15 3.1 - 1998 Koenigsegg CC 3.1 - 1991 Lotec C1000 3.1 - 1991 McLaren F1 3.1 - 1995 Yamaha OX99-11 3.2 - 2002 Koenigsegg CC 8S 3.2 - 1992 Bugatti EB110 SS 3.2 - 1996 Quadraduce 3.3 - 1997 McLaren F1 3.3 - 2001 Saleen S7 3.3 - 1987 Vector Avtech WX3 3.4 - 1992 Bugatti EB110 GT 3.4 - 1985 Koenig Competition Evolution 3.4 - 1994 Schuppan 962CR 3.4 - 1987 Westfield SEI 3.4 - 1997 Dodge Viper Venom 600 GTS 3.5 - 2002 Pagani Zonda C12-S 7.3 3.5 - 2002 FERRARI ENZO 3.6 - 2002 Lamborghini Murciélago 3.6 - 2003 Ferrari Enzo 3.6 - 2001 Lamborghini Diablo 3.6 - 1997 Porsche 911 GT1 3.6 - 1987 Porsche 959 3.6 - 1997 RUF Porsche CTR-2 3.7 - 1991 BMW Nazca C2 3.7 - 1996 Ferrari F 50 3.7 - 1994 Lamborghini Diablo SE30 Jota 3.7 - 1996 Porsche 911 GT2 3.8 - 2003 Dodge Viper SRT-10 3.8 - 2000 Porsche 911 Turbo 3.8 - 1997 Campagna T-Rex 3.8 - 1992 Jaguar XJ220 3.8 - 1996 Lamborghini Diablo SV 3.8 - 1998 Lotus GT1 3.8 - 1994 Ultima Spyder 3.9 - 2001 B. Engineering Edonis 3.9 - 2003 Viper SRT/10 3.9 - 1987 Ferrari F 40 4.0 - 2002 Chevrolet Corvette Z06 4.0 - 2000 Dodge Viper ACR Coupe 4.0 - 2001 Porsche Carrera GT 4.0 - 2003 Porsche 911 GT2 4.0 - 1993 Lamborghini Diablo SE30 4.1 - 2001 Ferrari 550 Barchetta 4.1 - 1990 BMW Nazca M12 4.1 - 1993 Lamborghini Diablo VT 4.1 - 1996 Lamborghini Diablo Roadster 4.2 - 2000 BMW Z8 4.2 - 2000 Ferrari 360 Modena 4.2 - 2002 Ferrari 575 M Maranello 4.2 - 1994 TVR Cerbera 4.2 - 1985 Vector W8 Twin Turbo 4.3 - 2003 Porsche 911 GT3 4.3 - 1996 Bugatti EB112 4.4 - 2002 Aston Martin Vanquish 4.4 - 2002 Lotus Esprit V8 4.4 - 1988 Cizeta Moroder V16T 4.4 - 1997 Dodge Viper GTS 4.4 - 1997 Gillet Vertigo 4.4 - 1996 Mega Monté Carlo 4.4 - 1996 Porsche 911 Turbo 4.4 - 1996 Spectre R42 4.4 - 1990 TVR Griffith 4.4 - 1996 Vector Aeromotive M12 4.5 - 2003 z06 Corvette 4.6 - 1996 Dodge Viper RT/10 4.6 - 1994 Ferrari F 512 M 4.6 - 1996 Ferrari F 355 GTS 4.6 - 1996 Ferrari F 355 Spider 4.6 - 1982 Lamborghini Countach 4.7 - 2003 Mercedes-Benz SL600 4.7 - 1992 Aston Martin Vantage 4.7 - 1996 Chevrolet Corvette ZR1 4.7 - 1997 Ferrari F 550 Maranello 4.7 - 1985 Isdera Commendatore 4.7 - 1996 Lotus Esprit S4S 4.7 - 1997 Rinspeed Mono Ego 4.8 - 1997 Chevrolet Corvette C5 4.8 - 1996 Lotus Esprit V8 4.8 - 1997 Panoz Roadster 4.9 - 2002 Acura NSX 4.9 - 1994 Chaterham Seven HPC 4.9 - 1989 De Tomaso Guara 4.9 - 1996 Ferrari F 355 Berlinetta 4.9 - 1996 Ford Mustang Saleen S351 4.9 - 1997 Italdesign Scighera |
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D :shock: :D :shock: :D :D :shock: :D :shock: :D :D :shock: :hondare esti sigur? ia mai gandeste te 8) |
nu conteaza daca e sau nu in lista aia, ideea e ca nu gasim ascea masina in romania! :evil:
|
Regulamentul nu mi se pare prea bine definit. In fine daca punetzi o masina si luatzi semnul eu imi iau jucariile si plec acasa. O sa fie omor totzi vom ghici masina mai ales daca exista in romania. Iar daca taiem poza va pun o bucata din usa ( vopsea ) si ghicitzi masina!
|
1 Attachment(s)
Deci hai sa facem o data pt totdeauna clare regulile...
- se pot pune masini intregi, din diferite unghiuri - se doresc a fi puse numai masini de serie, sau serie limitata, nu raritati exceptionale - se pot pune bucati de poza, bucati dintr-o masina semnificative insa, cum ar fi eleronul inclus in tabla de la Dacie, un far escamotabil, o priza de aer, oricum, ceva concludent cat de cat Ce NU se pot pune: - poze cu masini foarte rare, unicate sau cateva exemplare - poze cu masini prototipuri nemediatizate - poze cu bucati de masina care nu zic nimic (de ex. poza cu calibra galbena, daca nu stiai poza, nu aveai de unde sa stii ca e calibra) - poza cu masini din unghiuri imposibile (de dedesubt) sau cu masini lovite de nerecunoscut. |
Scopul jocului este unul educativ. Daca nu stii o masina, nu trebuie sa inchizi topicul sau sa sari cu gura ca este o masina rara si nu o stie nimeni. Eu unul caut pe internet. Din caroserie, liniile ei, unghiuri, iti dai seama cam ce natie este, dupa care apreciezi anul, daca e sport, saloon, etc... si dai search pe Google. Si asa eu unul am mai invatzat multe modele noi de masini de care habar nu aveam.
Normal, daca nu si nu, se mai dau ceva amanunte... Ca doar suntem oameni. :wink: Bafta la ghicit !!!! |
Da Hondare da ai uitat o regula care tzi se potriveste tzie : Cine pune masina trebuie sa si cunoasca modelul :lol:
|
Lasa ca de data asta il stiu... :lol:
|
Haidetzi mah fratzilor ca este europeana... :wink:
|
E cumva Citroen(nu stiu daca asa se scrie)?
|
sa-mi dau si eu cu parerea MG?
|
Nu este englezeasca, nu este frantzuzeasca... :wink:
|
VW :idea:
|
1 Attachment(s)
bey... pe asta cine il ghiceste???
|
1 Attachment(s)
Alt unghi... :wink: Si anul de data asta, ultimul amanunt :wink:
|
1 Attachment(s)
VOLVO ES!!!THX :wink:
|
Wartuburg cumva ??? :wink:
|
Polsky, Fiat, Zstava sau ceva de genul.
|
Bah daca nu se ghiceste intr-o saptamana pune-ti alta poza ce naiba ca batem pasu pe loc!
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:08. |
- Copyright 2026 4Tuning