Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Counter Strike 1.6 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/17059-counter-strike-1-6-a.html)

JuST_GiuGiu 07-12-10 19:20

Re: Counter Strike 1.6
 
Pozele le gasesti in Counter-strike/cstrike si ultimele fisiere sunt pozele;)

Eugen_TL 07-12-10 19:29

Re: Counter Strike 1.6
 
gemenii e un server f ok, pana apar adminii aia "smecheri" care nu stiu sa vorbeasca, sa se comporte (presupun ca n-au nici buletin). Ei cred ca lumea e a lor si ei sunt Dzeu pe server(baga ce harta vor ei, desi lumea poate voteaza altceva), iar daca ii raspunzi kick,ban ca na au bagheta magica. Chestia asta se numeste ABUZ si ar trebui pedepsit, n-ar trebui sa aibe drept de admin orice idiot; ar trebui fiecare admin sa dea un test psihologic :twisted:

RoByNeT 07-12-10 22:30

Re: Counter Strike 1.6
 
Spune mai exact cine este acel admin ? :lol:

dony ddc 08-12-10 13:16

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3879087)
Spune mai exact cine este acel admin ? :lol:

Nickname "Krok" numele lui nu il stiu.....

MarioCrT 08-12-10 21:03

Re: Counter Strike 1.6
 
Cel mai ok server pe care puteţi juca este cs.csbestial.com , asta dacă prindeţi loc ,admin non-stop , fara figuranti .Cei cu steam au loc mereu .Apropo cei cu steam de pe 4T care fac meciuri ceva , dati add la cs_bardock_2 .

DTH 16-12-10 03:00

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by dony ddc (Post 3880038)
Nickname "Krok" numele lui nu il stiu.....

Ţi-am dat şi p.m ( mesaj privat ) , faci frumos o cerere de unban aici : http://pcp.gemenii.ro şi o să se uite cineva pe ea , dacă întradevăr ai avut cod ...banul rămâne , dacă nu ...ţi-l scot eu personal :) Iar dacă mai ai probleme cu admini în general ...tot aşa , pe forum ..faci reclamaţie ...mai mult de 5 minute nu durează , aduci dovezi şi adminul respectiv dacă a greşit o să fie suspendat din funcţie pe o perioadă care va fi votată de către comunitate sau definitiv ...în funcţie de greşeala comisă :)
Asta este valabil pentru fiecare jucător de pe server ...aveţi drepturi ca orice alt player de pe server indiferent dacă este admin sau un simplu player :) Pentru nelămuriri îmi daţi un mesaj privat aici sau pe forumul serverului de cs pe care l-am pus mai sus ..Hf ! ;)


Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3879087)
Spune mai exact cine este acel admin ? :lol:

Adică ce vrei cap de ştiucă să insinuezi ? :lol:

Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 3878925)
gemenii e un server f ok, pana apar adminii aia "smecheri" care nu stiu sa vorbeasca, sa se comporte (presupun ca n-au nici buletin). Ei cred ca lumea e a lor si ei sunt Dzeu pe server(baga ce harta vor ei, desi lumea poate voteaza altceva), iar daca ii raspunzi kick,ban ca na au bagheta magica. Chestia asta se numeste ABUZ si ar trebui pedepsit, n-ar trebui sa aibe drept de admin orice idiot; ar trebui fiecare admin sa dea un test psihologic :twisted:

Sunt de acord cu tine , ai perfectă dreptate ...mă ai pe mess , îmi poţi spune şi aici când vrei tu şi la orice oră dar dacă tu nu acţionezi cu nimic ...dovezi şi o reclamaţie la adresa celui care te-a deranjat ...degeaba stai şi zici că primeşti kick , ban , gag/llama ...cum vrei să se rezolve ceva dacă nu faci nimic ? Cum i-am spus şi lui Dony mai sus ...mai mult de 5 minute nu durează să îţi rupi din timp pentru a face o reclamaţie , asta dacă te interesează dar după cum bine văd în mesajul tău eşti interesat de acest joc ...aşa că ajută şi tu cumva dacă vrei să scăpăm de copii fără buletin ...eu nu pot să fiu 24/24 pe server să văd cine ce şi cum face ...iar puţin ajutor nu strică :)


Vă aşteptăm pe pcp.gemenii.ro !

Forum : http://pcp.gemenii.ro , pentru reclamaţii , diverse :)


HF !

b0b0 19-12-10 10:57

Re: Counter Strike 1.6
 
Hai STOP cu publicele si jucati si voi mixuri/meciuri ceva...Add la steamid :cristi_d0bre.. Ca am eu mixuri si va chem.. doar sa imi ziceti care sunteti ;)

RDss 19-12-10 13:18

Re: Counter Strike 1.6
 
http://cache.www.gametracker.com/ser...ner_560x95.png

Va steptam!!!

JuST_GiuGiu 19-12-10 17:41

Re: Counter Strike 1.6
 
Incearca si nu ai sa regreti;)
winner.xtremexpc.ro
:twisted:

RDss 19-12-10 18:51

Re: Counter Strike 1.6
 
178.157.98.2:27015 Connect !!!!!

myaytza 21-12-10 17:22

Re: Counter Strike 1.6
 
Salut!Am si eu o intrebare.Am intrat pe un sv de la favorite si dupa ce am redeschis din nou CS cand dau Find servers se conecteaza la acel sv fara sa-mi arate lista.Ce-i de facut..??:???:

DTH 21-12-10 17:49

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by myaytza (Post 3916932)
Salut!Am si eu o intrebare.Am intrat pe un sv de la favorite si dupa ce am redeschis din nou CS cand dau Find servers se conecteaza la acel sv fara sa-mi arate lista.Ce-i de facut..??:???:

Mda , au plugin de redirecţionare ca să te reconectezi de fiecare dată numai pe serverul lor :)
Este destul de complicat , eu una am uitat cum se scoate prostia aia ....când o să intre un prieten de-al meu promit să îţi explic ;)

RDss 21-12-10 18:25

Re: Counter Strike 1.6
 
http://cache.www.gametracker.com/ser...b_560_95_1.png

Connect .... 178.157.98.2:27015

Nemesh17 21-12-10 22:44

Re: Counter Strike 1.6
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by myaytza (Post 3916932)
Salut!Am si eu o intrebare.Am intrat pe un sv de la favorite si dupa ce am redeschis din nou CS cand dau Find servers se conecteaza la acel sv fara sa-mi arate lista.Ce-i de facut..??:???:

Salut. Ai putea sa reinstalezi counter-strike-ul sau ai putea sa aflii mai multe despre acest joc, sunt doua fisiere in counter-strike/cstrike, si anume config.cfg care se executa automat urmand sa execute alt fisier, userconfig.cfg. Aproape sigur intr-unul din cele doua se afla comanda "connect si numele serverului" pe care ai putea sa o stergi sau poti lua cfg-ul meu pe care sa il inlocuiesti in counter-strike/cstrike.

myaytza 22-12-10 10:16

Re: Counter Strike 1.6
 
CS-ul nu mai pot sa-l reinstalez...:sad: dar de .cfg'uri stiam si eu...mersi:D

Nemesh17 22-12-10 12:22

Re: Counter Strike 1.6
 
Nu ai pentru ce. Sa inteleg ca nu iti merge nici asa, si problema ramane nerezolvata?. M-am informat si am gasit asta: Intra in cstrike -> resource -> deschide gamemenu.res cu notepad si sterge ip acela de acolo { "label" "numele serverului" © CS 1.6 " "command" "engine Connect xx.xx.xx.xx:xxx" } sterge sau modifica dupa bunul plac. Altul spunea ca s-a rezolvat singur dupa ce a intrat in alt server prin consola folosind comanda connect si numele serverului, exemplu: deschizi consola si scrii connect games.maxnet.ro, dupa care iesi din C-S si intrii iar. Spor la treaba.

myaytza 22-12-10 18:46

Re: Counter Strike 1.6
 
mersi...metoda a mers dar acuma nu imi mai apare lista de Find Servers...:cry:..nu mai face nimic daca dau click...

Nemesh17 25-12-10 12:42

Re: Counter Strike 1.6
 
1. Dai restart ca sa fii sigur ca nu merge...
2. Incearca sa scrii inapoi comanda pe care ai sters-o probabil deodata cu ip-ul..
3. Daca nu merge downloadeaza patch v23 si instaleaza-l in counter-strike/.

RDss 25-12-10 16:10

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by RDss (Post 3917145)

Connect .... 77.36.64.70:27015
http://cache.www.gametracker.com/ser...b_560_95_1.png

DTH 25-12-10 16:14

Re: Counter Strike 1.6
 
RECOMAND


Server Public


pcp.gemenii.ro


Daţi click pe adresă pentru forum

http://pcp.gemenii.ro

Nu mai are rost să stau să vă zic că nu-s codaţi şi bla bla bla ...intraţi şi vedeţi şi singuri

HF & GL !

Gutuie 26-12-10 01:46

Re: Counter Strike 1.6
 
Va salut !
Clanuri ceva pe aici ?
Daca , da ! Va astept sa ne confruntam la una mica :))
Contact :
Steam : _tiago7_
Team : bRo!kilLerss

Bogdan2fsc 26-12-10 02:11

Re: Counter Strike 1.6
 
daca jucati ceva luati-ma si pe mine please :D in mesaj privat ceva sau add bogdan2fsc.. daca sunt online joc :D

Nemesh17 26-12-10 20:42

Re: Counter Strike 1.6
 
+2 utilizatori steam, useri de pe forum, pentru a participa la un mix contra echipei lui Gutuie. Id steam: moment009

Bogdan2fsc 26-12-10 22:58

Re: Counter Strike 1.6
 
mai e de actualitate?

dony ddc 27-12-10 21:43

Re: Counter Strike 1.6
 
Pe servaru pcp.gemenii.ro am primit ban pe motiv....ca cica am fost codat pe servar mai mult de 84600 min (parca),frate primesc gag fara motiv:shock::shock::shock:,cand e Claudia pe servar e totul ok dar cand nu e incep admini fitzosi sa dea gag la misto,iam pus o intrebare acum ceva timp lui adminu "Drakoo" si a inceput sa ameninte ca imi da BAN....etc.

Bogdan2fsc 27-12-10 22:19

Re: Counter Strike 1.6
 
server de smecheri :))

dony ddc 27-12-10 23:01

Re: Counter Strike 1.6
 
Unii sunt analfabeti si au admine.....:shock:

Bogdan2fsc 27-12-10 23:03

Re: Counter Strike 1.6
 
silence.idle.ro .. un server decent.. adminmod..fara pluginuri..gen pgl

DTH 28-12-10 01:26

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by dony ddc (Post 3932851)
Pe servaru pcp.gemenii.ro am primit ban pe motiv....ca cica am fost codat pe servar mai mult de 84600 min (parca),frate primesc gag fara motiv:shock::shock::shock:,cand e Claudia pe servar e totul ok dar cand nu e incep admini fitzosi sa dea gag la misto,iam pus o intrebare acum ceva timp lui adminu "Drakoo" si a inceput sa ameninte ca imi da BAN....etc.

După cum bine am spus dar văd că nu înţelegi ..de ce nu poţi să faci reclamaţie dacă te consideri nevinovat ?! Tu vrei să se rezolve ceva pe " ochi frumoşi " ? Dacă vrei să nu mai fi deranjat de anumite persoane de pe acest server ...te duci frumos pe forum faci reclamaţie şi ne ocupăm noi . Indiferent de situaţie să ştii că nu rezolvi nimic dacă tu stai să vii pe forum aici să zici că adminul Drakoo pe care nu-l cunoaşte nimeni te-a deranjat şi s-a luat de tine după care să faci reclamă negativă la server că nu-ţi convin ţie nu ştiu ce chestii , frate ...vrei să rezolvi ceva ţi-am zis , înafară de RECLAMAŢIE pe forumul serverului , nu ai să rezolvi absolut nimic AICI ...tu crezi că X sau Y îl cunosc sau îi pot face ceva lui Drakoo sau altor admini de aici ?


Toată ziua te dai lovit AICI că domne nu ştiu ce ţi-a făcut cutărică ...ce treabă are 4Tuning-ul cu serverul de cs ??!?!?!


Intrii frumos pe http://pcp.gemenii.ro şi faci reclamaţie ( de câte ori să-ţi mai zic ) iar dacă nu vrei şi nu ai chef / timp ...măcar nu mai posta aici aberaţii că nu interesează pe nimeni că din 100 de admini sau câţi pana mea sunt nu ştiu care te deranjează pe tine în mod personal sau găseşte frumos alt server ...
Nu ştiu unde vrei să baţi dar mie reclamă negativă la server nu-mi faci că am destui playeri ;)

Bogdan2fsc 28-12-10 03:12

Re: Counter Strike 1.6
 
daca tot ai asa multi playeri dc mai faci reclama si aici ?

DTH 28-12-10 03:16

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan2fsc (Post 3933412)
daca tot ai asa multi playeri dc mai faci reclama si aici ?

Ca să fac clan 4T să jucăm ? Să ştie lumea de server că vreau să joc cu , colegii mei ? Oare de ce ? Doar nu vrei să mă apuc să dau massuri pentru un joc :lol::lol::lol:

Bogdan2fsc 28-12-10 03:18

Re: Counter Strike 1.6
 
pai..hai sa jucam atunci :D

DTH 28-12-10 03:24

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by Bogdan2fsc (Post 3933416)
pai..hai sa jucam atunci :D

Eu iniţial m-am gândit şi am vorbit cu anumiţi prieteni să jucăm zilele astea dacă tot sunt sărbători şi unii stau pe acasă , bineînţeles nu în timpul zilei că unii avem treabă ...cel mai bine ar fi pe la un 8 ...să facem frumos un meci şi aia e ! :) Azi de exemplu nu pot , ziua o să fiu plecată şi noaptea cred că la fel :) Dar întâi să strângem doritori ...să facem echipe etc :)

pLasTy 28-12-10 08:03

Re: Counter Strike 1.6
 
Am un chef de cs...mai facem clanu ala? ne strangem cu totii pe un server?:lol:Zilele astea as deschide eu server..4tuning.laleagane.ro daca ma lasa administratoru;)

dony ddc 28-12-10 10:13

Re: Counter Strike 1.6
 
Am facut aicea ca sa vada toata lumea ce servar e pcp.gemenii.ro ,sa fac reclamatie pe forumu vostru???Ca sa mai zica odata "Alexe" ca cica am injurat ca le-am ..........m-o-r-t-i-i???Si uneori ies din counter-strike si ma reconectez pe servar fiindca primesc gag fara motiv....:shock:
P.S O sa le fac poze data viitoare sa vezi si tu la ce baietii cuminti le-ai dat admin,sa vedem ce mai spui ca ma dau mereu lovit...;)

DTH 28-12-10 10:20

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by dony ddc (Post 3933777)
Am facut aicea ca sa vada toata lumea ce servar e pcp.gemenii.ro ,sa fac reclamatie pe forumu vostru???Ca sa mai zica odata "Alexe" ca cica am injurat ca le ..........m-o-r-t-i-i???Si uneori ies din counter-strike si ma reconectez pe servar fiindca primesc gag fara motiv....:shock:
P.S O sa le fac poze data viitoare sa vezi si tu la ce baietii cuminti le-ai dat admin,sa vedem ce mai spui ca ma dau mereu lovit...;)

Las-o aşa cum a picat ...sinceră să fiu nu mă interesează cine vede cum vede şi ce vede :lol: Eu ţi-am explicat frumos dacă vrei să se rezolve ceva faci reclamaţie pe forumul serverului unde pui detalii şi poze şi ce mai vrei tu ...dacă ţi-e lene 5 minute să îţi laşi din timpul tău preţios pentru a face o reclamaţie nu este vina mea ...şi poţi să faci câtă reclamă negativă vrei tu la server ...cum spuneam ...nu duc lipsă de playeri :))

Apropo ...dau admin cui vreau , când vreau ;)

dony ddc 28-12-10 10:28

Re: Counter Strike 1.6
 
Am facut cerere pe forum de unban ,dar am incercat sa ma reconestez pe servar asta la ora 12:24 si am primit auto-ban....:-)

DTH 28-12-10 10:41

Re: Counter Strike 1.6
 
Quote:

Originally Posted by dony ddc (Post 3933816)
Am facut cerere pe forum de unban ,dar am incercat sa ma reconestez pe servar asta la ora 12:24 si am primit auto-ban....:-)

M-am uitat la cererea ta de unban şi ai ban permanent de la server din cauza limbajului tău :)

Îţi dau nişte mici exemple :

- Admin [Anti-Swer] ora 18:14:48 pe motiv de f..................m......***m
- Admin [Anti-Swer] ora 16:46:18 pe motiv de LOL F** !

Am cenzurat eu cuvintele cu steluţe ...dar pe forum arată cuvântul scris de tine în întregime ...mai pe scurt : Ai înjurat , serverul ţi-a dat ban pe un timp de câteva ore sau ceva gen ...tu ai dat retry de nenumărate ori şi ai luat ban pe chestia asta pentru că nu se dă retry ...dacă vrei să îţi resetezi scorul sau ceva de genul dai /resetscore ...iar dacă ai Llama sau Gag ...aştepţi să treacă perioada acestora :)

Nu arată niciun ban dat de vreun admin ...poate că , cei care ţi-au dat ban a fost tot pe motiv de LIMBAJ şi nu dă nimeni ban PERMANENT pentru limbaj ( te asigur ) ...aşa că nu mai acuza tu adminii decât când ai nişte dovezi plauzibile :)

dony ddc 28-12-10 11:00

Re: Counter Strike 1.6
 
Am inteles,cum aflu perioada perioada de Gag sau Llama???Si pana la urma am ban permanent nu???Cum il scot?:D

dony ddc 10-01-11 18:19

Re: Counter Strike 1.6
 
Am si eu o probleme cu counter-strike extreme final,cand intr-u in el si vreau sa joc pe servar dupa ce se termina runda in care astept si incepe alta dupa 5 secunde ma da afara din cs,am bagat tot feluri de coduri in console dar nimic cand apas ctrl+alt+delet imi apare FATAL ERROR!!!Aveti si voi ceva solutii???


All times are GMT +2. The time now is 21:54.

- Copyright 2026 4Tuning