Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

dj_Spykey 01-08-06 16:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
aham tineam acu alta problema iesi cam naspete Attachment 133010kreka sari niste pasi sau cam asa ceva need video tutorial:|:|

ranek 01-08-06 19:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
eee... video tutorial ;) ! iti zic eu , need rabdare ;) , citeste cu atentie ... aproape tuturor ne'a iesit janta asa k tutorialul este bun ! mai incearca :) ! RABDARE :) !

Ace Axel 01-08-06 20:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
spykey tu incerci sa faci totul si nu-ti iese nik ...

dj_Spykey 01-08-06 20:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
nu kiar unele ies.....adiak ieri am intrat pt priam data in 3d max si ma uitam ca marmota la staniol :rolleyes2 ...kiar cami trebe un video tutorial pt rims ca sa inteleg ji io face careva:D cineva dragutz si destept:?: :?:btw ce mia iesit mie e o roata de carutza=)) sau de carutz de bebe of of ...need help idiu meu e dj_spykey poate xplica si mei cineva

Ace Axel 01-08-06 23:16

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
iti explic eu aici... pt a folosi un program tre mai intai sa il cunosti...asa k lasa jantele si tutorialele video...si fa tutorialele din program ... invatza sa il folosesti si p urma apukte de treaba

LO_tec 02-08-06 23:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
o sa postez si eu in virtual tunning pt prima data...:) eu m-am specializat in realizarea jantelor+cauciuri in 3d studio max 8 . astpet pararei si comentarii :)

Ace Axel 02-08-06 23:47

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sunt mistocutze... dar dak asta e specializarea ta... nu t vad bine :)

LO_tec 03-08-06 12:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
sunt mistocutze... dar dak asta e specializarea ta... nu t vad bine :)

ace....gimme some pointers man..spune-mi unde am gresit...totusi...e prima lucrare....azi trec la proiectul 2 ;) spune-mi ce vrei sa fac...si o sa incerc....si fara intentia de a supara pe nimeni...cam ce am vazut pana aqm pe aici....sunt printre cele mai bune ;)

frost_dani 03-08-06 12:44

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
pai nu ar trebui sa te rezumi numai la o janta shi un cauciuc incearca ceva mai mare....orice...;)

LO_tec 03-08-06 13:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
pai nu ar trebui sa te rezumi numai la o janta shi un cauciuc incearca ceva mai mare....orice...;)

aqm am trecut la al 2-lea proiect....o sa va placa...sunt convins....pana acum am lucrat tot felul de alte chestii.....d'abia de cateva zile am atatacat domeniul auto....azi...ma rog....diseara pe la 11-12 o sa vedet si lucrarea a2a :)

ranek 03-08-06 13:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@lo_teC: realitatea este obiectivul ... forma a iesit misto , dar renderu :( .. incearca sa te mai joci la umbre , luminozitate si scena ;) !

LO_tec 03-08-06 14:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@ranek....ms...stiu...deocamdata materialele si luminile imi joaca cele mai mari feste...deooarece in proiectele in care am fost implicat pana aqm altceineva se ocupa de aceste lucruri.....ms de sfat....pana diseara sper sa pot termina janta2+cauciuc nou ::apropos....vreau sa fac o parcare subterana...in care sa puneti masinile...sa fie un backround....o sa pun .max-ul p forum in cateva zile::

frost_dani 03-08-06 14:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mda shi mie materialele imi cam joaca feste dar aste e ii dau eu de cap pana la urma...:)

ranek 03-08-06 20:26

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@frost : te mai ajut si eu p mess :P . mai vb , iti mai dau si eu cateva materiale ;) si le rezolvam noi :P :peace: !

LO_tec 03-08-06 21:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
dupa cum am promis....iata noua lucrare...a fost ceva de munca...sper sa va placa... :-) daca nu....back to ze drawing 8)


All times are GMT +2. The time now is 16:54.

- Copyright 2026 4Tuning