![]() |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
Ma mir ca intrebi asa ceva , doar esti posesor al acestui tip de motor , e codul motorului , asa cum e la caroserii , de ex : bmw e36 , bmw e60 etc , asa si motoarele au codurile lor , pentru a fi identificate mai usor . |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
OFF-TOPIC ( necesar ):
Sa luam 3 exemple: 1. M60B40 M- motor de strada 60- un tip al motorului. In cazul acesta V8 32v B- cilindreea 40- in acest caz 4 litri. 2. S50B32 S- motor pus pe M. Divizia de strada a BMW M GMBH. 50- tipul de motor din care deriva motorul M(de regula). In acest caz M50. Sunt si cazuri cum e S14 cand e o combinatie intre M10 si M20. B-cilindreea 32- motor de 3.2 litri 3. P60B40 P- motor pus pe masinile de curse 60- la fel ca la 2 numai ca deriva din M60. B- cilindreea 40- motor de 4 litri. Rog pe cei care se pricep mai bine sa ma corecteze si sa mai adauge. Ca mai sunt si motoare cu N in fata. Alea cred ca sunt cele turbo. |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
M-motor 60-tip motor B-benzina 40-4 litri. M47D20 M-motor 47-tip motor D-diesel 20-2 litri. M52TUB25 M-motor 52-tip motor TU-Tehnical Upgrade B-benzina 25-2,5 litri Dupa tipul motor poti sa-ti dai seama de exemplu daca masina e vanos, dublu vanos sau non-vanos. ;) |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Intalnirile unde se tin lucruri nu foarte legale nu se spun pe forumuri publice pentru ca se mai uita si alti oameni pe ele...
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
alt racer....*****ie nene ca esti numaru 1 la cursele ilegale si o sa devi zeul nostru :lol:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
spor cu ursu! |
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: bmw e30 325i - masina pt pasiune...
Quote:
|
Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
retardat... nu...nesimtit...in niciun caz... insa mor cand vad atata prostie pe unele thread-uri si atata lipsa de respect pentru anumiti membri..bafta la "intalnirea" aia sa nu uitati sucu` si semintele!
|
| All times are GMT +2. The time now is 11:10. |
- Copyright 2026 4Tuning