Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

Danutz Bratosin 13-09-07 16:27

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nuuuu sa nu le decupezi k o sa iasa mai naspa dupa aia...parerea mea..:lol:

valib 13-09-07 17:10

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 1098088)
nu am ce sa mai umflu la aripi...singura solutie e sa le decupez...sunt compromise aripile...asta e vina mea ca am lasat masina la meserias fara sa stau sa vad ce face.



nu le decupa.
pur si simplu taie umflatura aia, si sudeaza alta tabla, pe care o aranjezi la colturi cu flexul, si pe care ti'o modelezi astfel incat sa fie mai umflata putin, si nu doar din baza
o sudezi in puncte foarte mici si dese
dupa care dai un strat de chit

edy77_driver 15-09-07 17:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nu mai fac nimik la ea la caroserie...nici o taietura nimik...ramane asa si gata....bani sa mai dau la altu sa imi faca treaba asta nu mai sunt deocamdata si foarte curind plec din tara...la intoarcere probabil ca o voi face asa cum trebuie...deocamdata doar vopseaua.si o sa mai ramana interiorul de facut cind ma intorc in tara.

edy77_driver 18-09-07 07:56

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
vali cred ca am gasit slutia pentru aripi sa le maschez sa nu se vada uratenia aia care o am acum prin acoperirea umflaturilor cu bandourile originale ale masinii...le-am pus de forma doard si imi place cum da pe masina.dupa ce le prind de finitiv azi o sa pun poze sa vezi cum da pe masina.

OltcitPower 18-09-07 10:20

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
hai sa vedem cum arata...

daca nu...la vara te pregatesti cu un bax de cola, si ti le fac eu ca lumea...

bodyspeed 20-09-07 11:17

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
edy..se mai aude ceva ai terminat,..
sunt curios daca a iesit cum ai vrut:rolleyes2
bafta si da si tu un semn cand esti in craiova sa vezi bestia :D my beast ;)

edy77_driver 22-09-07 20:57

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
5 Attachment(s)
da...am terminat in sfarsit...mai am de pus ceva pe exterior sa acopar aripile....ca sa nu mai stric si sa mai umblu la aripi am ales varianta sa pun bandourile pe aripa spate si pe aripa fata fara cele de pe usa si dau super bine.am terminat cu vopsitu si pot spune ca sunt foarte happy insa se putea si mai bine dar sunt multumit.cand pun si bandourile si mai fac micile retusuri o sa pun si pozele cu ea asa finala si peste o luna o sa ai dau si polish ca sa fie ok.

Danutz Bratosin 22-09-07 20:59

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
a iesit bine...la imbinarea pragurilor acolo ai cam facut economie de fibra...in rest e iesit ok;)

edy77_driver 22-09-07 21:14

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
nu am facut deloc pentru ca nu avea rost..oricum v-a fi acoperit de bandouri si nu avea rost sa le incarc aiurea.am si scris mai sus...pozele nu sunt cu forma finala....dupa ce pus si bandourile pun pozele finale ....acum am pus doar sa vedeti cum a iesit vopseaua.

bodyspeed 22-09-07 21:24

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
off.
daca nici tu la mare nu ai soare...
muta si tu masina la soare..
sa vedem si noi ..
a iesit frumos.. imi place...
bafta pe mai departe.. pfoaaa cat mai am eu pana la vopsea
arata super ..perla..:rolleyes2

edy77_driver 22-09-07 21:33

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
din pacate vreme nu tine si de zona...sau daca e mare nu e obligatoriu sa fie si soare... :)
mersi body de apreciere...chiar o asteptam de la tine....sa stii ca in legatura cu perla din vopsea ma gandeam ca nu v-a iesi insa a iesit foarte bine.chiar m-am speriat mai pe seara ca pe zi avea o culoare de nu te puteai uita la ea si seara o culoare inchisa rau de era sa fac infart.

edy77_driver 25-09-07 08:44

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
bogdane cer si eu la tine un sfat pentru interior....as vrea sa fac interiorul o combinatie intre doua culroi ,una si fie crem si cealalta inca nu stiu dar parca nu as vrea sa fie negru...zi-mi o idee ,o combinatie sa dea bine cu culoarea d ela exterior sa ma apuc sa cumpar ce imi trebuie.
azi ma apuc sa schimb carbul care il am pe ea acum...nova 1.6 si sa pun solex 13,cel original ca asta d enova cred ca ai da prea multa benzina pentru ca daca o calc brusc se pune in genunchi.
astept raspuns de la tiine bogdane si d ela ceilalti daca au idei.

geani29 25-09-07 13:17

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Crem cu maro închis? Sau Crem /bej cu maro roşiatic? Nu mai am alte idei:rolleyes2 Părerea mea e că mergea mai bine cu puţin negru;)

Ja_Rule 25-09-07 13:32

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
bej cu alb?? merge?

bodyspeed 25-09-07 21:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
salutare edy eu as face....
maro dar unul frumos.. mai inchis cu negru. dar putin negru.. , sa predomine. maro-ul..
nu cu bej ca se murdareste repede.. un maro frumos..
sau daca ai bani.. negru cu un argintiu sau ceva spre auriu.. dar costa mult imitatia aia,,, si nu prea se gaseste...
bafta in continuare...


All times are GMT +2. The time now is 02:40.

- Copyright 2026 4Tuning