Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   A.C.S Inferno MotorSport (https://forum.4tuning.ro/367-inferno-motorsport.html)
-   -   Diverse (topic de offtopic) (https://forum.4tuning.ro/367-inferno-motorsport/86738-diverse-topic-offtopic.html)

87MTX 22-02-10 15:01

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
aaa..am inteles :) ok

daffy duck™ 22-02-10 15:01

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
Quote:

Originally Posted by 87MTX (Post 3112391)
si ce raspuns ai vrea sa iti dau ? ti-am zis pur si simplu realitatea.... avand motoru aspirat nu am ce sa fii fac foarte multe......ca sa il duc in 180 cp imi trebuie undeva la 1500eu....

si dc sa ma iau de mana cu DRK ? care e problema daca mie imi place sa stau la o cafea "pe dorobanti" ? lume buna, nu te deranjeaza nimeni, nu te umplii de fum si de miros de mancare...

Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3112416)
pai ce face ma mtx`ul ? slabeste - 250 kg ? :lol: ca nu vad ce sa dea jos de "gramajul" ala


pai masina lui are 1160kg, scoatem tot ce e in spate, scaune, roata de rezerva, cric etc si ajungem la 1000kg...+ matrix in masina 1085kg.....nu crezi ca ar trebui sa fie mai usor ca sa aibe si el sanse la grupa lui????

la inceput si io eram la fel ca voi...il luam si io inainte de urechi...dar cand am fost personal si m-am interesat de anumite piese si modificari si toti mi-au zis...nu ai sanse....am inceput sa ma gandesc ca sunt si masini mai complicate, cu toate ca masina lui are 1m lungime si latime....

87MTX 22-02-10 15:05

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
da ma scoatem si pe mine mah din masina mai bine

daffy duck™ 22-02-10 15:06

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
si o lasi la relanti nu?:lol::lol::lol::lol:

babone 22-02-10 15:08

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
eventual pui in scaun din acela care-l iei la peste la sofer= - 4 kg

Evo-Jr 22-02-10 15:09

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
ce masina ai babone?

RoByNeT 22-02-10 15:14

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
ai poza si scrie si Member OFF : [Fiat] :shock:


PS: vezi ca nu merge link`ul de vanzare de la urs.

babone 22-02-10 15:14

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
fiat punto din 95,1.4turbo ,133 cp stock (140cp actual cred) cu 960 de kg in carca
roby la poza e "melcu" :))

RoByNeT 22-02-10 15:15

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
uite sa vedem un meci : Mtx vs Babone :) e cat de cat treaba.

daffy duck™ 22-02-10 15:18

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3112530)
uite sa vedem un meci : Mtx vs Babone :) e cat de cat treaba.

de ce nu analizezi putin datele tehnice????

MTX : 1.6 16v ( 4 pistoane) 122hp , 1160kg
Babone: 1.4 16v Turbo ( 4 pistoane ) 133hp stock, max 1000kg

cam cum crezi ca o sa fie?

babone 22-02-10 15:20

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
daffy 8v la mine si 960 de kg

RoByNeT 22-02-10 15:20

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
ma ce conteaza ... mai depinde si de sofer, an, uzura, si etc ... nu stau sa ti le enumar pe toate ar trebui sa faci si tu niste legaturi.

daffy duck™ 22-02-10 15:21

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
bun...1.4 8v TURBO......si nu cred ca e turbo de fabrica...eventual o sa te rog sa pui o poza cu motorul

Evo-Jr 22-02-10 15:21

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
poate se da cu mine babone :) :D!!legal binenteles

RoByNeT 22-02-10 15:21

Re: Diverse (topic de offtopic)
 
iti zic eu ca e T de fabrica.


All times are GMT +2. The time now is 04:53.

- Copyright 2026 4Tuning