Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

CT97AMD 02-05-10 20:41

Re: Club ESPERO
 
Ma poate ajuta cineva sa gasesc o grila ca cea de la masina alba?

vladutzu 02-05-10 20:45

Re: Club ESPERO
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 3327531)
Ma poate ajuta cineva sa gasesc o grila ca cea de la masina alba?

la asa cva te referi? ,,girl look" :))?

mike-fullspeed 02-05-10 22:00

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 3327531)
Ma poate ajuta cineva sa gasesc o grila ca cea de la masina alba?


Ma nene, grila ca aia nu gasesti in nici un magazin... aia si face, adica de duci la un tinichigiu si ti-o modifica pe a ta, ori cu fibra! da-i si tu un search pe forum p-aci si gasesti ceva!

banzay 02-05-10 22:04

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by CT97AMD (Post 3327531)
Ma poate ajuta cineva sa gasesc o grila ca cea de la masina alba?

Pe la vara te-as putea ajuta eu daca nu reusesti sa iti faci rost, dar acum nu am timp din pacate :)

Mr.Special 03-05-10 06:18

Re: Club ESPERO
 
Salut, baieti am si eu o problema cu espero al meu , am fost la vreo 3 mecanici si nu prea au stiut ce sa-mi spuna.......Eu am si gaz pe a mea. Cand merg pe benzina si ma dau un pic la ea adik schimb pe la 2500 imi ramane turata la relanti pe la 1800 de turatii,daca o opresc si o pornesc iar, merge normal pana ce iar ma dau putin la ea si tot asa ramane turata (asta ar fii problema 1). Problema 2 cand merg pe gaz dupa vreo 10-15 km masina da semne de sufocare adik se zgaltaie,se tureaza greu,si imi da rateuri facand zgomot exact ca un pistol si tre sa o turez zdravan ca sa plec de pe loc ca altfel se sufoca si imi moare motorul. Pate puteti sa ma ajutati cu un sfat ceva. Multumesc

mike-fullspeed 03-05-10 11:10

Re: Club ESPERO
 
verifica bujiile (daca sunt ude) daca nu senzorii (YAC sau senzorul de acceleratie)!

ing3r 03-05-10 17:04

Re: Club ESPERO
 
Pt rateuri pe gaz ar trebui sa verifici aprinderea (bujii+fise), iar pt prima problema poti verifica TPS .
Apropo, daca atunci cand schimbi la 2500 te dai la ea, la cat schimbi de obicei?
Parerea mea e ca la 2500 daca schimbi e tocmai bine pt raportul consum/putere motor...Dupa parerea mea a te da la ea inseamna sa schimbi undeva peste 3500 RPM, cel putin !

CT97AMD 03-05-10 17:27

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 3327858)
Pe la vara te-as putea ajuta eu daca nu reusesti sa iti faci rost, dar acum nu am timp din pacate :)

Nu ma grabesc nicaieri,ms mult pt ajutor

Andutu TZH 03-05-10 19:37

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by banzay (Post 3326380)
grila aia de la masina alba mi se pare chiar oribila. Cum are andutu TZH (parca) la esperoul ala visiniu mi se pare mult mai ok, mai finut.

asta e poza https://forum.4tuning.ro/attachment.p...7&d=1272439738

Hai ca poate mio iau in cap,eu am facut-o in asa fel in cat sa nu imi deranjeze farurile si sa ii schimbe si putin fata;)

banzay 03-05-10 21:12

Re: Club ESPERO
 
Haide mai ca e frumoasa ce vrei sa ne fentezi? :) Serios, mie chiar imi place cum a iesit, decat eleroane si tampenii, mai bine ceva finut ca la tine!

87-bob 04-05-10 14:34

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by Mr.Special (Post 3328450)
Salut, baieti am si eu o problema cu espero al meu , am fost la vreo 3 mecanici si nu prea au stiut ce sa-mi spuna.......Eu am si gaz pe a mea. Cand merg pe benzina si ma dau un pic la ea adik schimb pe la 2500 imi ramane turata la relanti pe la 1800 de turatii,daca o opresc si o pornesc iar, merge normal pana ce iar ma dau putin la ea si tot asa ramane turata (asta ar fii problema 1). Problema 2 cand merg pe gaz dupa vreo 10-15 km masina da semne de sufocare adik se zgaltaie,se tureaza greu,si imi da rateuri facand zgomot exact ca un pistol si tre sa o turez zdravan ca sa plec de pe loc ca altfel se sufoca si imi moare motorul. Pate puteti sa ma ajutati cu un sfat ceva. Multumesc

mr special pt rateurile alea pe gaz ar trebui sa verifici daca ai suficient lichid de racire.are o cunostinta,a cumparat o de curand si i a schimbat tot,bujii,fise,capac delco,absolut tot si pana nu a pus suficienta apa nu a facut o pt ca patea la fel k gazul nu se mai incalzea suficient sa se vaporizeze;)

Andutu TZH 04-05-10 21:55

Re: Club ESPERO
 
Vreau sa schimb si eu filtru de benzina la bolovanca mea ca imi face niste figuri pe benzina.Am inteles ca este amplasat undeva jos in dreapta langa rezervor,se schimba greu,are idee cineva cam cat ar costa?

banzay 04-05-10 21:56

Re: Club ESPERO
 
27 de lei am dat eu. ai nevoie de 2 chei de 17 daca nu ma insel.

Andutu TZH 04-05-10 21:58

Re: Club ESPERO
 
Si unde este pozitionat langa roate spate dreapta,tu de ce lai schimbat preventiv sau facea figuri?

mike-fullspeed 04-05-10 23:20

Re: Club ESPERO
 
E pus chiar langa prag in dreapta spate! nu se schimba greu! Oricum nu cred ca iti face figuri din cauza la filtru... acum depinde si de ce fel de figuri.. :D

@ Andutu... apropo, te claxonai azi la intersactie pe raului... eram cu golfu! :D erai primul la semafor!


All times are GMT +2. The time now is 22:17.

- Copyright 2026 4Tuning