![]() |
|
Re: Club ESPERO
Ma poate ajuta cineva sa gasesc o grila ca cea de la masina alba?
|
Re: Club ESPERO
2 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Club ESPERO
Quote:
Ma nene, grila ca aia nu gasesti in nici un magazin... aia si face, adica de duci la un tinichigiu si ti-o modifica pe a ta, ori cu fibra! da-i si tu un search pe forum p-aci si gasesti ceva! |
Re: Club ESPERO
Quote:
|
Re: Club ESPERO
Salut, baieti am si eu o problema cu espero al meu , am fost la vreo 3 mecanici si nu prea au stiut ce sa-mi spuna.......Eu am si gaz pe a mea. Cand merg pe benzina si ma dau un pic la ea adik schimb pe la 2500 imi ramane turata la relanti pe la 1800 de turatii,daca o opresc si o pornesc iar, merge normal pana ce iar ma dau putin la ea si tot asa ramane turata (asta ar fii problema 1). Problema 2 cand merg pe gaz dupa vreo 10-15 km masina da semne de sufocare adik se zgaltaie,se tureaza greu,si imi da rateuri facand zgomot exact ca un pistol si tre sa o turez zdravan ca sa plec de pe loc ca altfel se sufoca si imi moare motorul. Pate puteti sa ma ajutati cu un sfat ceva. Multumesc
|
Re: Club ESPERO
verifica bujiile (daca sunt ude) daca nu senzorii (YAC sau senzorul de acceleratie)!
|
Re: Club ESPERO
Pt rateuri pe gaz ar trebui sa verifici aprinderea (bujii+fise), iar pt prima problema poti verifica TPS .
Apropo, daca atunci cand schimbi la 2500 te dai la ea, la cat schimbi de obicei? Parerea mea e ca la 2500 daca schimbi e tocmai bine pt raportul consum/putere motor...Dupa parerea mea a te da la ea inseamna sa schimbi undeva peste 3500 RPM, cel putin ! |
Re: Club ESPERO
Quote:
|
Re: Club ESPERO
Quote:
|
Re: Club ESPERO
Haide mai ca e frumoasa ce vrei sa ne fentezi? :) Serios, mie chiar imi place cum a iesit, decat eleroane si tampenii, mai bine ceva finut ca la tine!
|
Re: Club ESPERO
Quote:
|
Re: Club ESPERO
Vreau sa schimb si eu filtru de benzina la bolovanca mea ca imi face niste figuri pe benzina.Am inteles ca este amplasat undeva jos in dreapta langa rezervor,se schimba greu,are idee cineva cam cat ar costa?
|
Re: Club ESPERO
27 de lei am dat eu. ai nevoie de 2 chei de 17 daca nu ma insel.
|
Re: Club ESPERO
Si unde este pozitionat langa roate spate dreapta,tu de ce lai schimbat preventiv sau facea figuri?
|
Re: Club ESPERO
E pus chiar langa prag in dreapta spate! nu se schimba greu! Oricum nu cred ca iti face figuri din cauza la filtru... acum depinde si de ce fel de figuri.. :D
@ Andutu... apropo, te claxonai azi la intersactie pe raului... eram cu golfu! :D erai primul la semafor! |
| All times are GMT +2. The time now is 22:17. |
|
- Copyright 2026 4Tuning