![]() |
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Succes |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
am si eu o problema....imi da rateuri cand bag picioru brusc in ea, mai ales la ture joase si bine inteles ca nu mai trage bine....bujiile, debitmetru sunt ok
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
care sti cum dau lampiile de la nr jos ?
vreau sa le schimb beculetele ? mersi ! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Uitate la pagina 166 si ai sa vezi detalii...
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Ce dimensiuni au stergatoarele la un e36 sedan ? Ca vreau maine sa cumpar unele noi si sa stiu ce sa cer .
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Spuneti si mie este la egala latimea pragurile normale de e36 fata de cele in X de M ? sunt cumva mai joase cele M sau dimensiunile sunt la fel si doar forma difera?
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
quick tech question:
am problema asta de vreun an de zile cred.. s-a aprins imediat dupa ce m-am invartit cateva minute cu ea. imi mai facuse o data aceiasi schema dar s-a stins dupa ce am oprit si repornit motorul. a doua oara insa nu s-a mai stins. abs-ul functioneaza ca si inainte, isi face testul ala cand pui contactul, se simte un usor "sut" in pedala, doar ca acum nu se mai stinge. aveti vreunul idee la ce ar trebui sa ma uit? in afara de senzorii de abs, care banuiesc ca snt functionali, de vreme ce abs-ul in sine merge. |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
asta e, o sa o pun pe un tester, desi cre'ca nu va da nici un cod. daca avea vreo eroare stocata, mi-ar fi aprins check engine. in fine, poate aia pe la reprezantanta sa aiba vreun tester mai destept cu care sa o stearga. nu ma deranjeaza asa tare, de vreme ce abs-ul merge. doar ca e naspa martorul ala in bord, plus ca toti care se suie in masina ma intreaba acelasi lucru: "da' de ce nu merge ABS-ul?" :D |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
stie cineva care-i procedura de "dat ceasu inapoi" la obc-ul simplu cu 7 butoane? de fapt de modificat ora:minut
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
si eu am problema asta.... cred ca cel mai simplu e sa scoti borna la baterie
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
si eu am becul de la placute aprins ...dar le-am schimbat placutele cu unele noi ...oaree dc nu s-a stins ...sau ce ar trebui sa fac sa se stinga ?sa imi fi atins vreun senzor ceva?
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
daca ai schimbat placutele tarziu si a ajuns senzorul sa frece pe disc trebuie si el schimbat.....am schimbat si eu zilele trecute setul de placute fata si senzorul (e numai un senzor pe fata)...acum nu mai sta aprins in bord
cine e in domeniu si poate sa imi spuna si mie daca pot pune un alternator mai mare (peste 100amperi) pe un 316 1.6 '96 ?, de la ce modele se potrivesc ?ce marci ? pe ea acum am un 80A Valeo care nu mai incarca la capacitate(13V max).... |
| All times are GMT +2. The time now is 18:34. |
|
- Copyright 2026 4Tuning