Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PC Games (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games.html)
-   -   Masina Mea Virtuala V2 (https://forum.4tuning.ro/510-pc-games/289648-masina-mea-virtuala-v2.html)

Drift.Ivm 26-05-12 19:07

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Va salut! Motorul este la locul lui, mult mai curat si cu o baie de ulei noua :D. Azi dimineata am dat comanda de o turbina si probabil luni dimineata ajunge la minee :D

ionutzGtt 26-05-12 19:36

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Azi dacia a fost dusa la dms28 pt tinichigerie si vopsitorie utimile poze cu dacia in starea actuala

ionut.alex63 26-05-12 21:16

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Am reusit sa repar motoru la toyota.Trebuiau schimbate bujiile dar a fost mai greu pana leam gasit.Am so pornit motorul si suna cat de cat bine dar ii trebuie si evacuoarea deoarece masina nu are deloc.Am vorbit cu tovarasu meu si mia zis ca maine imi aduce amortizoare si arcuri luate de la dezmembrari sa le montez pe toyota provizor .

dms28 26-05-12 23:28

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by ionutzGtt (Post 5039837)
Azi dacia a fost dusa la dms28 pt tinichigerie si vopsitorie utimile poze cu dacia in starea actuala

dap masina este la mine in garaj maine se va anunta o zi foarte grea :lol: si se va munci cu spor :twisted:

ionut.alex63 27-05-12 12:44

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
7 Attachment(s)
Astazi am montat amortizoare, arcuri si discuri de frana pe spate la toyota.Si am pus si 4 jante cu tot cu cauciuc gasite pe la mine prin garaj.Apoi am scoso la un mic test sa vedem cum merge motorul.Deci motorul trage foarte bine dar mai trebuie putin reglat deoarece se incinge foarte repede.Tot azi sa mai dat comanda de:
-capota fata/spate
-usa stanga
-praguri stanga/dreapta
-oglinzi.

Cel tarziu miercuri vor ajunge .

R.Equinox 27-05-12 14:47

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
5 Attachment(s)
Salut

Acum 2 ore am reusit sa achizitionez o masina la care visez de mult timp..o stiam de mult dar nu era la vanzare....este vorba despre un BMW E30 Coupe 318i..Masina a iesit din fabrica cu motorizarea 1.8 dar fostul proprietar nu a fost multumit de acel motor si l-a inlocuit cu un 2.5 25 v..Motorul nu bate..merge perfect..e in toate mintile lui...Masina e din august 1991..eu sunt al doilea proprietar..are 145,550 km reali..mai are si urmatoarele dotari Oglinzi electrice, Trapa, ABS, Proiectoare ceata, Computer bord ..Are mici probleme dar se rezolva..are jantele de tabla ruginite..urmeaza sa el vopsesc deoarece nu am inca bani necesari pentru unele de aliaj...toba e ruginita...o sa fie schimbata cu una noua saptamana viitoare....si cam atat deocamdata...broasca e aproape gata....urmeaza sa ii fac si eu niste poze

Si buna treaba tuturor..imi place..tineti-o tot asa!

Jink 27-05-12 14:49

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
n-am mai postat zilele astea deoarece am avut treaba cu montarea franelor sii inmatricularea masinii!

Ruffy RUF 27-05-12 14:53

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5040732)
Salut

Acum 2 ore am reusit sa achizitionez o masina la care visez de mult timp..o stiam de mult dar nu era la vanzare....este vorba despre un BMW E30 Coupe 318i..Masina a iesit din fabrica cu motorizarea 1.8 dar fostul proprietar nu a fost multumit de acel motor si l-a inlocuit cu un 2.5 25 v..Motorul nu bate..merge perfect..e in toate mintile lui...Masina e din august 1991..eu sunt al doilea proprietar..are 145,550 km reali..mai are si urmatoarele dotari Oglinzi electrice, Trapa, ABS, Proiectoare ceata, Computer bord ..Are mici probleme dar se rezolva..are jantele de tabla ruginite..urmeaza sa el vopsesc deoarece nu am inca bani necesari pentru unele de aliaj...toba e ruginita...o sa fie schimbata cu una noua saptamana viitoare....si cam atat deocamdata...broasca e aproape gata....urmeaza sa ii fac si eu niste poze

Si buna treaba tuturor..imi place..tineti-o tot asa!

He he he inca un URS :D ma bucur ca ti-ai luat, al meu maine il aduc acasa de vopsit:D

Bafta cu sacu fara fund :lol::lol:

Quote:

Originally Posted by Jink (Post 5040737)
n-am mai postat zilele astea deoarece am avut treaba cu montarea franelor sii inmatricularea masinii!

imi place masina ta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! frumos frumos

quick_silver2 27-05-12 16:22

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
2 Attachment(s)
Golful meu a primit doua cadouri si anume:

-Volan + Airbag | 75 e.
-Stopuri Hella Smoked Oem de Golf Mk3 Gti | 50 e.

Urmatorii pasi ar fi:
-inlaturarea scrisului de pe spate cu 'Golf Cl'.
-inlaturarea semnalizatoarelor de pe aripi si astuparea gaurilor plus revopsirea lor.

ionut.alex63 27-05-12 16:34

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by R.Equinox (Post 5040732)
Salut

Acum 2 ore am reusit sa achizitionez o masina la care visez de mult timp..o stiam de mult dar nu era la vanzare....este vorba despre un BMW E30 Coupe 318i..Masina a iesit din fabrica cu motorizarea 1.8 dar fostul proprietar nu a fost multumit de acel motor si l-a inlocuit cu un 2.5 25 v..Motorul nu bate..merge perfect..e in toate mintile lui...Masina e din august 1991..eu sunt al doilea proprietar..are 145,550 km reali..mai are si urmatoarele dotari Oglinzi electrice, Trapa, ABS, Proiectoare ceata, Computer bord ..Are mici probleme dar se rezolva..are jantele de tabla ruginite..urmeaza sa el vopsesc deoarece nu am inca bani necesari pentru unele de aliaj...toba e ruginita...o sa fie schimbata cu una noua saptamana viitoare....si cam atat deocamdata...broasca e aproape gata....urmeaza sa ii fac si eu niste poze

Si buna treaba tuturor..imi place..tineti-o tot asa!

Frumos ursu! Bafta cu el in continuare


Astazi am fost cu un prieten pe la dezmembrari sasi caute niste piese prntru dacia lui.Si acolo am gasit un golf3 putin modificat.Mam uitat putin la el si mia placut foarte mult bara fata.Asa ca am cumparato cu 150 lei si cuum am ajuns acasa am si montato.Problema este ca are cateva pete de rugina si are o zgarietura mare pe partea dreapta.Maine ma apuc sa o reconditionez.

cretu_bs 27-05-12 17:44

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Astazi am fost in targul auto din Cucu si am vazut ceva masini dar nici una nu se compara cu Bmwu' pe care l.am vazut doar un Civic,urs,o Calibra si un Golf.Habar nu am ce sa fac...

Tomas_SlrR 27-05-12 17:44

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
6 Attachment(s)
Salutare Tuturor
sI Frumoase Masini Bafta la Recondition


Va Prezint My Bear :)

Un Bmw e30 318i Coupe Exact Ca A Lui R.Equinox adus direct din Germania la pretul de 4500e + jante 500e :D Bmw Are 200.000Km Motor De 1.8 diesel din fabrica doar ca proprietarul facandul de drift a pus un motor de 2.5 25v benzina si multe modificari aduse pe parcurs de la suspensii pana la volan roll-barul nu a vrut sa mi-l dea si la dat jos :(
Toba De Renault Megan Rs si niste cutii de Red Bullagatate de fostul proprietar
Comanda De Numere Am Dat Aku O Saptamana Cand Am Inscris Masina
Da Masina Este Venita De O Saptamana
Deoarece nu am avut timp sa pun poze si sa o prezint o fac akum :))
masina nu are nici un fel de defect doar un accident din trecut la un concurs de drift in Austria pe timp de ploaie a facut ca masina sa iasa dupa pista si sa intre intrun parapet si astfel a fost lovita partea dreapta spate....proprietarul a reparat-o si a continuat cu el pana in prezent cand si-a achizitionat O Toyota Supra Mk4 Twin Turbo
C-am atat pana akum lasam viitorul sa vorbeasca:D
Pozele sunt facut pe un traseu cand am vrut sa vad ce poate sa faca bmw-ul si vad ca sa descurcat destul de bine pana akum

Equinox Frumos Bmw-ul Tau
Te Invit Sa Iti Alegi Un Set De Jante Aliaj De La Mine...Platesti Cand Poti Sau Cand Iti Permite Bugetul
Ca Si Tine Si Eu Sunt Tot Al Doilea Proprietar Doar Ca Masina Mea E Din 1990

cretu_bs 27-05-12 17:49

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Frumos rau!Tu ce zici pe ce masina sa sar?(postu de sus)

Tomas_SlrR 27-05-12 17:58

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
Quote:

Originally Posted by cretu_bs (Post 5040913)
Frumos rau!Tu ce zici pe ce masina sa sar?(postu de sus)


Aku Depinde si cum le vei folosi
daca vrei de zi cu zi cumpara golf sau civic
daca vrei ceva mai putere cumpara calibra dar va trebui sa ii dai putin tuning motor
daca te intereseaza drifturile iati Ursul ca e baza :)

daca vrei de zi cu zi vino la mine sa iei un logan din 2010 1.4 diesel full option la 3500e ;) este inscris
taxa de poluare platita cu actele la zi este loganul

..::AnDy007::.. 27-05-12 18:04

Re: Masina Mea Virtuala V2
 
6 Attachment(s)
Salut!
am mai lucrat la masinuta,noroc cu equinox ca mi-a dat alternatorul...altfel eram,practic,in buda.Dupa ce l-am montat,un mic test drive,alea alea,merge perfect!
(mersi nea' equinox:)) )
Saptamana asta am vopsit partile care erau de alta culoare...acum masina e toata rosie.Si am inmatriculat-o:)
Am iesit la o plimbare ca am vrut sa ii dau o blana,bineinteles pe autostrada...am prins 168.Mie mi se pare ok:))
Si acum,poze:)


All times are GMT +2. The time now is 13:14.

- Copyright 2026 4Tuning