Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Ford (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford.html)
-   -   Club Ford Capri (https://forum.4tuning.ro/325-discutii-ford/2021-club-ford-capri.html)

zbvz 07-08-07 20:29

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by bil1706 (Post 1034872)
Nu ...la masina.
La amortizoare vreau pret. Se potrivesc pe un sedan din 88 ?

Spatele merge si la ESCORT.
Ti-am zis ca nu mai stiu cat costa pentru ca le-am luat acu fo 5 ani.....da am sunat la un importator de BILSTEIN (METEOR AUTO SRL) si am cerut preturi....pret de lista(METEOR) fara TVA:
fata 1700 RON/buc
spate 750RON/buc
S-ar putea ca METEOR sa aiba adaos mare.....nu stiu cat costa in Germania codurile respective dar cand aflu iau de baza pretul din Germania

bil1706 07-08-07 21:28

re: Club Ford Capri
 
Omule...am cerut poze la masina (daca exista). Daca ai numai piese...vreau un pret la amortizoare (nu imi spune mie cat costa la X sau la Y.... nu ma intereseaza asta). Te rog sa imi trimiti un pret la ele si apoi discutam (imi poti trimite raspuns pe PM). Imi mai poti spune pe unde stai (sa vin sa le vad...umblu f mult prin Bucuresti si pot trece pe la tine sa le vad)
Bafta

zbvz 07-08-07 22:55

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by bil1706 (Post 1035055)
Omule...am cerut poze la masina (daca exista). Daca ai numai piese...vreau un pret la amortizoare (nu imi spune mie cat costa la X sau la Y.... nu ma intereseaza asta). Te rog sa imi trimiti un pret la ele si apoi discutam (imi poti trimite raspuns pe PM). Imi mai poti spune pe unde stai (sa vin sa le vad...umblu f mult prin Bucuresti si pot trece pe la tine sa le vad)
Bafta

Omule esti intr-o doaga?....tu nu auzi ca nu ma pricep sa pun poze?abia am reusit sa-mi pun una la avatar....:oops:
Tu daca vrei ceva da-mi un apel te sun eu si te duc la mine sa vezi ce am. Ai rabdare pana maine sa-ti dau un pret corect la amortizoare....ti-am zis ca le dau la jumatate de pret luand de baza pretul din Germania care este mai mic decat cel de la Meteor.

Mult succes

zolley 07-08-07 23:04

re: Club Ford Capri
 
baieti 2 capre de vinzare !!!
http://www.anunturirapide.ro/tag/capri

bil1706 07-08-07 23:05

re: Club Ford Capri
 
Daca citesti atent postul meu poate o sa observi si ce e scris in paranteza....dupa ce am postat m-am uitat la pagina anterioara si am vazut ca nu ai o masina intreaga de dezmembrat...ci ai cateva piese pt Sierra.
Iar cat despre postarea pozelor se face la fel cum ai facut la avatar....
Astept pretul la amortizoare... Bafta

florin_cars 07-08-07 23:31

re: Club Ford Capri
 
CAPRE, CAPREEEeee...baieti, va rugam fara cearta la caprari, Sierrele se vand dincolo :oops:
sa speram k, unul dintre noi va cumpara mecanica si se va da frumos cu ea:-P


Quote:

Originally Posted by zolley (Post 1035267)
baieti 2 capre de vinzare !!!
http://www.anunturirapide.ro/tag/capri

le-am pus si eu acum cateva pagini :-P

zbvz 08-08-07 00:32

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by zbvz (Post 1033301)
Scuze daca am postat aiurea.....m-am gandit ca poate intereseaza pe cineva un motor de FORD V6 BITURBO de 2.8 plus o mecanica de Sierra (cutie viteze,cardan, grup cu autoblocant,punti fata spate,frane).
Totul este adus din Elvetia.

Pret de vanzare 1500 Euro discutabil.
Multumesc

In oferta de mai sus mai includ un motor aspirat V6 de XR4 ,cutie viteze included, plus cardan diferential planetare caseta directie etc cu precizarea ca discutabil iese din schema :-)

zbvz 08-08-07 00:59

re: Club Ford Capri
 
12 Attachment(s)
Cred ca m-am prins cum se pun pozele...:-)

florin_cars 08-08-07 01:14

re: Club Ford Capri
 
nebunie curat murdara :oops:
coaja ai dat-o deja?

zbvz 08-08-07 02:08

re: Club Ford Capri
 
Coaja este creatia mea si este un punct forte al unui proiect neterminat.....:sad:
Am pierdut multe ore sa o fac asa cum o vezi si are multe "subtilitati tehnice"8) o dau doar daca ajunge la curse:lol: serios o dau ieftin pentru pasionati.

cv-03-btf 08-08-07 11:17

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by zbvz (Post 1035565)
Coaja este creatia mea si este un punct forte al unui proiect neterminat.....:sad:
Am pierdut multe ore sa o fac asa cum o vezi si are multe "subtilitati tehnice"8) o dau doar daca ajunge la curse:lol: serios o dau ieftin pentru pasionati.

bafta la vanzare man...intradevar un vis frumos...!!!

codrin44 08-08-07 13:58

re: Club Ford Capri
 
inca nu-mi vine sa cred ca nu am cumparat deja motorul. nu-l dai la skimb cu un 2.8 si un 2.9? :D

florin_cars 08-08-07 16:42

re: Club Ford Capri
 
:lol: :lol: :lol:

zbvz 08-08-07 18:20

re: Club Ford Capri
 
Quote:

Originally Posted by codrin44 (Post 1036154)
inca nu-mi vine sa cred ca nu am cumparat deja motorul. nu-l dai la skimb cu un 2.8 si un 2.9? :D

Merge si asa:tu-mi dai un 2.8 si un 2.9 plus 1500 euro si eu iti dau trei 2.8 (dintre care unul biturbo) si un 2.9 :lol:

zbvz 08-08-07 19:46

re: Club Ford Capri
 
3 Attachment(s)
Sase amortizoare Bilstein(nefolosite) de grupa N(merg si la masina de serie)
2buc x VE3-04430 fata (reglaj de inaltime,corp de aluminiu,upside down) asfalt
2buc x BE3-04457 spate asfalt
2buc x BE3-04888 spate macadam

Toate sase la 700 euro.

Un PDF cu catalogul :
http://www.mobeck.com/mt/Bilder/Bilstein/MSP.pdf


All times are GMT +2. The time now is 09:45.

- Copyright 2026 4Tuning