![]() |
4 Attachment(s)
Si pozele promise...:-P
sper sa va placa...:shock: |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
faina masinuta,sa o conduci sanatos !
ia baga si din interior ! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salutare.... si eu am un vento 1.9 d si mi s-a stricat incarcarea la baterie.... site careva cam cat costa reparatia la alternator sau unu nou??? astept raspunsuri... daca se poate tot aici sau pe mobil ca nu am tot timpul internet la mine.... in curand o sa pun si eu poze cu vw meu 0724301679
|
Re: Proprietari de vw vento
sal,imi trebuie si mie partea electrica de la turela ca mie nu imi merge si un alternator....imi zici pret te rog.... daca se poate pe mobil ca nu sunt prea mult pe langa internet.... 0724301679 ms mult de tot
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
sal.intrebare pt toata lumea.....cati dintre voi ar fii dispusi sa dea bani la un circuit de viteza facut la marginea orasului unde sa mergi sa zicem in weekend si sa te dai in voie?cam ce suma ati fii dispusi sa aruncati pe placerea asta.sa zicem ca ai la dispozitie profesor si tot ce trebe......sa nu uitam ca ar fii un bun motiv sa iesi din casa si sa mai stai de vorba cu ceilalti impatimiti.....in miros de cauciuc si sunet de tobe.....
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
cred ca 50 lei/ora e acceptabil. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
s-a mai dicutat despre asa ceva dar deocamdata in zadar nimeni nu sa arunce bani pt asa ceva ,dar ideea e buna daca o faci pe cont propriu sa nu depinzi de nimeni
p.s am de vanzare o bara spate de vento nou-nout de fabrica |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Poze de la interior nu am...si oricum nu e nimic schimbat la interior decat sunt puse niste huse aiurea pe scaune;)) sa le mai protejez cat de cat...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
10 Attachment(s)
De mult nu am mai trecut pe aici:(
Niste modificari de toamna: -jante orig. VW 14" -folie Llumar 5% -becuri pozitie,tabla spate,portbagaj,interior pe leduri -emblema VW vopsita negru lucios Urmeaza: -schimb toba din mijloc:( -2 boxe Sony Xplod 17cm |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Foarte frumos:X sa ai grija de ea in cont...de unde ti-ai luat becurile alea pe leduri???
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
merci
ledurile.....orice magazin piese auto;) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
deci nimeni nu are habar de ce imi pornesc stergatoarele din senin si cum as putea sa le repar?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Demontezi volanul, desurubezi suruburile ce fixeaza manetele, le scoti afara si le cureti de pilitura. Vor merge cu siguranta, am patit-o si eu.
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
are ceva suruburi prin spate, sau cum demontez volanul? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
salutari dragi prieteni,posesori de vento-uri! :D am si eu o mik problema...nu stiu ce tipuri de becuri imi trebuie pt toate fazele inclusiv de pozitie ( h ?! cat ) am intrat mai nou in posesia unui vento din '97 si-mi place mult...din cartea tehnik nu inteleg nimic,fiind toata in germana si nici p-acolo n-am apucat sa desfac sa vad de care sunt :|...si as vrea sa-mi iau niste becuri cu xenon mai belea....ajutati-ma va rog...:-)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
:Dsau scoti un bec si mergi sa vada ca si model
becuri xenon nu merge sa iti pui numai, cu sau pe, insatalatie xenon:-P eventual se gasesc ceva de genu xenon in piata |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
pe vento e H4...si dak iti iei instalatie Xenon uitate sa fie doar cu un singur bec care merge pe doua faze, scurta/lunga...k sa ai xenon si pe lunga si scurta. eu am incercat aseara sa-mi pun un kit xenon da nu mi-o placut cu merge si nu era bun...avea becu' xenon si ink unu mic langa el...nu mergea pe ambele faze xenon:(
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
multumesc pt sfaturi...instalatiile cu xenon sunt scumpe ? si care ar fi cele mai bune?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
dak rasfoiesti bine forumul 4tuning o sa gasesti tot ce vrei,inclusiv xenon:P...
sunt cam in jur de 300-400Ron. dar mai bine cauti o firma autorizata care se ocupa cu asa ceva si stiu ei ce sa iti dea' si plus de asta iti monteaza chiar ei instalatia!! toate cele bune. Tibanu nu pui niste poze cu vento-ul tau?:D |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
;)) o sa pun :D :X sincer nu am niciuna acum da o sa-i fac ... intai sa o spal bine =))) .promit!seara buna!
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
Salut!de unde ai luat cesurile alea k sunt km frumoasa :X :)) si kt au costat? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Am desfacut volanu, am decuplat mufa de airbag.
Aveti idee de ce ramane becul de la airbag aprins? se poate sa-i si fisurat spirala aia de la airbag? |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
eu am auzit ca trebuie resetat computerul de bord dupa faze de astea
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
proiectoare de vento, pentru locurile din bara din fata, cu mai putin de 600 ron, aveti vreunul din voi?
ma durea pana si buricul cand am vazut pretul de magazin. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
Cele originale (Bosch sau Valeo cred) sunt foarte scumpe. Asa am patit eu cu un far: 7 mil original, 1.5 mil no name. |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Comanda-ti de la FK din alea clare sunt max 100Euro!! dute la un magazin de accesori tuning si te rezolva ;)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
7 Attachment(s)
stiu k am promis niste imagini si ma tin de cuvant :) al meu VENTO :D
de care sunt foarte mandru...abea primit,urmeaza sa-l inscriu :) primul pas va fi montarea unui sistem audio...ca ceea ce e pe el acum nu se poate numi sistem :)),2 dintre boxe deja le am urmeaza sa cumpar player-ul inca cel putin 2 boxe si sa le montajul :) abea ast...am o problema cu cele 2 difuzoare mici de pe bord k m-am interesat si nu gasesc modelul cum sunt astea originale,va rog ajutati-ma proprietari,ce ati facut cu ele?ati pus altele in loc?yo le-as desfiinta de tot..ca nu stiu! apoi vor veni niste folii pe geamuri si mai departe mai vedem...bani sa avem k idei sunt multe :)) astept pareri...opinii...va salut!drumuri bune! |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
chiar si cu boxele originale ,iar cele din bord nu sunt boxe sunt mai mult pt inalte ,parerea mea sa le lasi cele din bord asa cum sunt si pune ceva ovale in spate:-) |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
dap:) cat de curand...ca abea astept,pt boxele din spate sunt putin indecis ca nu stiu dak sa pun ovale sau pe usi in spate normal...kiar nu stiu...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
si eu zic tot asa sa le lasi pe alea din bord k suna bine (sunt doar de inalte dar ajuta destul de mult si alea). Pune un player, iar in spate niste boxe ovale si o sa vezi ce bine suna;) (am si eu ovale in spate si au un bass foarte fain cu totu' k sunt "slabe" boxele,dar isi fac rezonanta buna in portbagaj). dak tot le ai alea din usi ar fii bune schimbate :D:D:D...bafta!! si app e chiar f dragutza masina. sa ai noroc de ea!!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
mersi mult :) ok atunci s-a ales :)) o sa iau ink o pereche de ovale :D ... dar nu mi trebuie si amplificare separata nu ,pt 4boxe?ca as depasi bugetul pt sunet asa :| ...
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
nu trebuie dak iti iei un player bun 4x45 sau 4x50 :D:)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
si daca vrei cu timpul sa iti umfli masina cu muzica atunci iti recomand sa iti cumper un hu serios nu prosti de pe la 2 mil |
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
poi km asa ma gandeam si eu,da sa fiu sigur... :)
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Salut Ventorierilor!!! M-ar interesa sa-mi pun pe masina mastile acelea inguste din plastic care se pun pe aripi,de obicei de culoare neagra.Am ceva rugina si vreau sa repar dupa care sa pun acele masti. Va multumesc anticipat!
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
1 Attachment(s)
Tibanu tweeterele din bord sunt in paralel cu difurile in usi, asa ca merg oricum, cu orice alta boxa. Daca vinzi cass-ul sunt amator. aca vrei o instalatie originala si HI-FI iti recomand Bose, se gasesc prin SUA, pe la 200$ o iei cu totul:cass, amplif, mag.CD si boxe Bose pe 2 ohmi
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
am intelesc cu tweeterele o sa le las atunci...nu stiu la ce ii zici "cass"...sti vreun site unde pot vedea sistemele si detalii?
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
Quote:
|
Re: VW Vento - Proprietari, aratati-va masinile
3 Attachment(s)
Venturierilor mi-am luat si yo in sfarsit un Vento (MY LOVE),mult visatul.
Am facut asa din fuga vro 3 fotografii cu telefonul dar am sa revin cu imagini mai bune si mai detaliate.Are putina rugina dar totul se remediza in timp!:D |
| All times are GMT +2. The time now is 21:15. |
- Copyright 2026 4Tuning