Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

ocaruntu 27-11-08 19:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by raduku988 (Post 1889397)
lasa ovidiu tu ai voie sa ai atatea emuri ca altfel nai mai fi tu .. coca al nostru :P.. noi te iubim :P

multumesc ... ma simt mai bine acu' !

las' ca'l prind eu pe zyz ... data viitoare lasam loc de tir :twisted:

bakal 28-11-08 00:46

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by svz-19 (Post 1889842)
obsverv ca a iesit o polemica aici...dar am gasit pe "google" ceva si ar parea acelasi model care lam prezentat http://www.**************/masini-noi/bmw/m5-20/ nu stiu daca voi mai posta alta data decat daca va fi o masina foarte foarte scumpa si vazute pe strazile noastre ....Va multumesc...

nu te aprinde asa.... mai stiu cel putin o masina, adica un seria 5 bej, cu exact acelasi kit exterior, inclusiv aripile cu prize, si nu e M5... aceasi masina am vazut-o si eu cu vro 2 seri inainte sa o pozezi tu, si credema, eu sunt fanatic BMW si am facut aceasi greseala ca si altii, crezand ca e un M veritabil, dar la o analiza mai de aproape, a dezvaluit ca e de fapt un fals....

ZyZ 28-11-08 07:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 1890115)
multumesc ... ma simt mai bine acu' !

las' ca'l prind eu pe zyz ... data viitoare lasam loc de tir :twisted:

Pai eu m-am oferit si saptamana trecuta, da' n-a fost sa fie. La 200 de kg diferenta de greutate, ar cam trebui sa masuram un tir. Nu conteaza, cat timp compania e una selecta 8). Azi s-ar putea sa ies cu ala micu', deci probabil c-o lasam cu tiru' pentru saptamana viitoare :-P

P.S.: svz, nu s-a legat nimeni de tine. Au mai fost situatii cand am fost aproape de a fi pacaliti de replici aproape fidele, si in general copii de M-uri. Nu-i problema. La final, ramane doar placerea de a purta o conversatie pe acelasi subiect si-anume pasiunea pe care o impartasim ;).

limuzina 28-11-08 17:34

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Magnum:twisted::twisted::twisted:.I'am dat un resize.......:rolleyes2

D3m0N 28-11-08 23:09

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
a mai fost postat:)

limuzina 29-11-08 11:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1892423)
a mai fost postat:)

Rau mai esti :D (glumeam).Da,dar a fost postat de tine...de mine nu :-)

dragos002 29-11-08 11:39

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by svz-19 (Post 1888625)
salutare la toata lumea, cu toate ca sunt inscris mai demult si postez mai rar dar ieri am vazut un M5 in Canta, sper sa nu fie ceva vechi pe aceasta sectiune.

PFV-ul asta apartine unui baiat din pascani , mai exact e un 2.0 benzinar .

limuzina 01-12-08 17:49

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
CL 63 AMG in Pacurari la Petrom,fara poze.

supreme88 02-12-08 16:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
ieri am vazut lexus is-f alb :>

DAN18bt 02-12-08 21:52

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
:???:

Tim 03-12-08 12:32

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
limuzina observ ca si-a luat concediu ;)

cryo 03-12-08 13:20

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Lexusul e al lui Gabi Manolache, seful de la Toyota. Faina rau masina, tre sa vad cu ce santajez sa ma fac cu un drive :D

limuzina 03-12-08 13:43

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 1899876)
limuzina observ ca si-a luat concediu ;)

Da am postat un F430,un Cayenne...ce sa fac..e perioada asta acum cu tezele si :cry::cry:.Am mai fost la cel cu F430 da...nu l-am gasit...da si cand il gasesc...vedeti voi ce va pregatesc ;););).

CRyS` 03-12-08 19:53

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
3 Attachment(s)
http://www.informatiiauto.ro/drive-t...s-sid3701.html


Cryo au fost altii inaintea ta :lol:

cryo 05-12-08 13:17

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
normal ca au fost altii, nici nu aveam pretentii la "virginitatea" ei :P

CRyS` 05-12-08 13:19

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Nasol ca acei"altii" nu prea stiu sa ii dea in pedala! Nu cred ca a fost si Narcisoi pe acolo :D

ESPinoza 05-12-08 13:52

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
am vazut azi in trecere un morgan rapanos rau :)

limuzina 05-12-08 14:44

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ESPinoza (Post 1904101)
am vazut azi in trecere un morgan rapanos rau :)

Unde unde?

D3m0N 05-12-08 15:12

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
l-am vazut pe pacurari cand veneam acasa... mai exact intre era si pod pacurari :)

limuzina 05-12-08 15:28

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1904216)
l-am vazut pe pacurari cand veneam acasa... mai exact intre era si pod pacurari :)

Daca o mai fi maine..de acum se intuneca..da maine tot ma duc...:D

Tim 11-12-08 21:59

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
...scuze de calitatea pozelor :P

am sters eu pozele cu VW G6, pt ca nu e o masina "tare", e doar noua

D3m0N 11-12-08 22:03

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
stai ca acusi pleaca limuzina spre piata unirii ... :woowoo:tare .. bv

limuzina 12-12-08 14:27

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1915522)
stai ca acusi pleaca limuzina spre piata unirii ... :woowoo:tare .. bv

Cu Morgan'ul vostru..am fost de 4 ori in 4 zile diferite,pana la Metro si nu am vazut nici urma de Morgan.Sambata seara acolo unde e Bentley'ul era un R8 de Bucuresti,dar era noapte ....

supreme88 13-12-08 09:31

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
:))) limuzina mai asteapta pana la primavara cand o sa-l scoata pe strazi :>

limuzina 13-12-08 13:32

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
E diferita grila din fata,era o editie limitata cu grila asta,m-am uitat pe internet si editia limitata are o placuta pe bord,asta nu avea nimic.Ma rog... stiu ca s-a mai discutat despre el.Mi-e dor de un post de-al lui Crys'...ce ai patit de nu mai postezi:sad::sad:.?

nck_xx 14-12-08 20:13

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
foarte frumoase masinle din iasi.....am avut ieri niste treaba prin iasi si am vazut un dodge ram srt10, un bentley continental flying spur si un maserati grand turismo:X

limuzina 14-12-08 21:03

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by nck_xx (Post 1920904)
foarte frumoase masinle din iasi.....am avut ieri niste treaba prin iasi si am vazut un dodge ram srt10, un bentley continental flying spur si un maserati grand turismo:X

Toate in Tatarasi ;);).Daca mai aveai putin noroc vedeai 2 Maserati GranTurismo :lol:.

nck_xx 14-12-08 21:16

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Ai dreptate in Tatarasi am vazut...dar am vazut doar 2 din ele....dodge'ul l'am vazut in Tudor

limuzina 11-01-09 14:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Bentley Continental GT negru cu numere rosii de Iasi,azi la 14:56 pe Copou!

Xtremer 11-01-09 14:51

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Nu ma credeti ce masina am vaz azi. Am ramas cu gura cascata. Toyota Supra cu numere de Anglia la Autocenteru din Alexandru. Era in trecere pe-acolo. N-aveam nimic sa-i fac poze. Se auzea nu bine...foarte bine si era condusa de o gagica bruneta (cam rebela parea ea deh...la ce masina avea).

CRyS` 12-01-09 00:38

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Noul Mitzu Eclipse in parcare la Mall ...!

stefanynho 17-01-09 18:54

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
avem masini misto p'acilea, asta este:))

limuzina 02-02-09 14:48

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Va spun doar atat..daca vedeti un F430 negru mat ..sa nu credeti ca a mai aparut un Ferrari..si apropo..jumate de F430 negru mat si jumate rosu...

ZyZ 02-02-09 16:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Era bine daca era 50/50...:rolleyes2

raduku988 02-02-09 18:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 2031149)
Era bine daca era 50/50...:rolleyes2

mai bine era daca il folia tot ....ca sa nu mai zic idealul care ar fi fost sal lase rosu ca doar de aia e ferarri nu sal faci tu kitch tuning cu un sfert de folie neagra ... parerea mea

limuzina 02-02-09 18:14

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Poate ca il face tot..in primul rand eu stiu ca nu ai voie sa aduci nici o modificare unui Ferrari fara acordul lor..cine stie ce e in capul lui..oricum..din lateral..cand vezi portiera,aripa,pragul negru matt..arata bine..dar..tot mai bine ii sta rosu!Stiam ca F430'urile negru mat sunt de la Tunero..dar nici gand......

D3m0N 03-02-09 17:50

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by raduku988 (Post 2031307)
mai bine era daca il folia tot ....ca sa nu mai zic idealul care ar fi fost sal lase rosu ca doar de aia e ferarri nu sal faci tu kitch tuning cu un sfert de folie neagra ... parerea mea

https://forum.4tuning.ro/showpost.php...postcount=7120

limuzina 03-02-09 18:51

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 2033922)

Acum vroiam sa pun si eu pozele :-)!Nu stiu ce parere aveti,eu ma abtin de la pareri,daca l'ar face tot...ar fi ceva..

D3m0N 03-02-09 19:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
proprietarul n-are minte;) ... intr-un final pt mine a rezultat un Kitsch la partea vopselei ....

limuzina 03-02-09 19:39

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 2034167)
proprietarul n-are minte;) ... intr-un final pt mine a rezultat un Kitsch la partea vopselei ....

Hai ..nu fi rau..daca nu avea minte..nu isi cumpara un F430 si isi cumpara un seria 7 si un A8..da..ai si tu dreptate,da poate il face tot negru si cu niste jante portocalii..


All times are GMT +2. The time now is 05:33.

- Copyright 2026 4Tuning