Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

protuning 06-07-08 23:50

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
6 Attachment(s)
aztazi seara am facut cateva poze .mai sunt niste maruntisuri de reglat pe la bord dar in principiu e finalizata lucrarea si nu pot sa va spun decat ca sunt mandru de ce am realizat . si nu pot sa zic doar un lucru MASINA TREBUIE VAZUTA LIVE.
a fost ultima mea lucrare in pro street tuning .a fost o hotarare grea de a parasi ce am promovat atata timp. noua firma se va numii PRO TUNING, si in curand deschid topicuri noi cu lucrarile mele cu respect robert.

Norby89 06-07-08 23:58

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
deci am ramas masca!! e superba Roby! no comment.foarte tare !!!!

GTXR 07-07-08 00:08

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Mie unu' nu imi place consola,butoanele alea par imprastiate pe acolo daca le faceati mai grupate si aranjate frumos aparea mai bine...si mare atentie la detali.Numai bine...

Eugen_TL 07-07-08 00:08

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
din partea MEA a iesit BETON RAU ! acum sa vedem ce spune si proprietarul ... el trebuie sa fie multumit :) si abia astept sa vad masina la ct :)

Norby89 07-07-08 00:14

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by GTXR (Post 1632211)
Mie unu' nu imi place consola,butoanele alea par imprastiate pe acolo daca le faceati mai grupate si aranjate frumos aparea mai bine...si mare atentie la detali.Numai bine...

eu zic ca tu esti imprastiat rau,nu butoanele :lol:

J.D 07-07-08 00:19

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Robi...cine ce poate sa mai zica ceva...esti artist! :)

GTXR 07-07-08 00:20

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
daca sunt obosit si nu scriu bine sa-mi corecteze un moderator asta e am 8 clase facute .mie personal nu-mi place ai ceva impotriva?

SirNenea 07-07-08 00:20

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
intradevar e superb interioru dar eu am o curiozitate
cum pielea mea iesi din masina asta ???

OpReA 07-07-08 14:43

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
prea adevarat :o...totusi...sir nenea are dreptate...cum deschizi usa,ca doar nu stai mereu cu mana pe telecomanda...

protuning 07-07-08 15:17

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by GTXR (Post 1632211)
Mie unu' nu imi place consola,butoanele alea par imprastiate pe acolo daca le faceati mai grupate si aranjate frumos aparea mai bine...si mare atentie la detali.Numai bine...

intradevar nici eu nu vroiam sa vad atatea butoane pe consola dar sincer nu am avut unde sa le punem sunt multe si trebuie puse undeva.
sunt geamuri electrice ,deschideri de usi, incalziri in scaune ...

Yackone 07-07-08 21:23

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
sper ca viitor sa schimbe butoanele cu unele care se potrivesc cu designu interiorului...oricum jos palaria pentru ce a facut robert si marin...nota 10 cu felicitari...;)

Villy ATS 08-07-08 00:26

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
frumos, cu stil facut interiorul...

alexufo 08-07-08 00:47

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
frumos roby ..abia astept sa il vad live

sorin_sorin95 08-07-08 01:51

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
NU e cuvinte. Bravo ne-ai uimit din nou.

Geox` 09-07-08 23:53

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
:yikes:Asta nu mai e logan e Ozn in toata regula:DRespect pentru ce a-ti facut!

bogddanel 10-07-08 02:57

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Roby, nu te-ai gandit sa le pui deasupra monitorului si sa le ascunzi in spatele uui planou, sau tot asa, pe laterale, dar ascunse...
In lateralele schimbatorului, pt k am vazut k in spatele lui nu prea aveai loc... nu stiu, intr-un fel in care sa fie ascnuse...
Oricum ceea ce ai facut tu aici e absolut fantastic, felicitarile mele si pt tine dar si pt marian, care a avut rabdarea si curajul. Suntetzi demni de toata lauda, dar asta dupa ce terminatzi si cu motorul:P

protuning 10-07-08 22:42

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by bogddanel (Post 1638122)
Roby, nu te-ai gandit sa le pui deasupra monitorului si sa le ascunzi in spatele uui planou, sau tot asa, pe laterale, dar ascunse...
In lateralele schimbatorului, pt k am vazut k in spatele lui nu prea aveai loc... nu stiu, intr-un fel in care sa fie ascnuse...
Oricum ceea ce ai facut tu aici e absolut fantastic, felicitarile mele si pt tine dar si pt marian, care a avut rabdarea si curajul. Suntetzi demni de toata lauda, dar asta dupa ce terminatzi si cu motorul:P

ba da m-am gandit si sincer eu cand am proiectat interiorul l-am proiectat sa nu aibe nici un buton la vedere ,era o varianta sa aibe butoanele pe tavan incorporat intro consola care sa lumineze toata lucrarea dar proprietarul a spus ca nu are chef sa umble cu mainile pe sus ca si in helicopter,desii salvam designul simplu al bordului

StreetStyle22 10-07-08 22:46

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
ai de capu meu... :| e BOMBA masina...spor in continuare...toate cele bune ! ;)

pilula20 10-07-08 22:49

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
felicitari ...arata superb...bafta in continuare...sincer as fi fost curios cum ar fi aratat cu un kilometraj digital gen citroen C4 asa...

bogddanel 11-07-08 17:38

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Nu stiu daca era necesar chiar sus, dar undeva in consola centrala cred ca se putea gasi loc pt un panou ascuns... :-?
Daca stiam iti desenam eu unul si iti trimiteam pozele

protuning 11-07-08 19:34

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by bogddanel (Post 1640763)
Nu stiu dak era necesar chiar sus, dar undeva in consola centrala cred k se putea gasi loc pt un panou ascuns... :-?
Dak stiam itzi desenam yow unu si itzi trimiteam pozele

nu era problema de idei! problema este ca e foarte dificil ca pt un simplu lasat de geam sau de deschis de usa sa trebuiasca sa deschizi o alta consola ascunsa,dupa care sa si inchizi consola hmm.nu e tocmai practic chiar nici mie nu mi-ar convenii!

marcmarian 11-07-08 22:28

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
mai baieti multumesc pt. sfaturi dar voi daca aveti impresia ca eu circul cu masina prin desert si nu prin vacarmul care este acum in trafic,va inselati.Cum puteti sa va ganditi ca de cate ori vreau sa deschid un geam,sa pornesc un ventilator,sa deschid o usa,etc.etcfiind in trafic, sa tot caut butoanele pe nu stiu unde prin tavan sau prin alte locuri ascunse. Nu cred ca este asa greu de inteles ca masina asta circula toata ziua,si nu este o masina numai pt. expozitii.In ce privesc butoanele(amplasarea si modelul lor) sant perfect de acord,dar astea au fost disponibile in acest moment.

adi28 12-07-08 08:43

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
A iesit super frumos interiorul, si culoarea pielii cu care e tapitata e frumoasa, e o combinatie de culori elegante.Imi place

NuMbEr-OnE 15-07-08 20:17

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
1 singur cuvant.Unicat si ff frumos

Xel'Naga 16-07-08 10:13

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1641122)
mai baieti multumesc pt. sfaturi dar voi daca aveti impresia ca eu circul cu masina prin desert si nu prin vacarmul care este acum in trafic,va inselati.Cum puteti sa va ganditi ca de cate ori vreau sa deschid un geam,sa pornesc un ventilator,sa deschid o usa,etc.etcfiind in trafic, sa tot caut butoanele pe nu stiu unde prin tavan sau prin alte locuri ascunse. Nu cred ca este asa greu de inteles ca masina asta circula toata ziua,si nu este o masina numai pt. expozitii.In ce privesc butoanele(amplasarea si modelul lor) sant perfect de acord,dar astea au fost disponibile in acest moment.

domne sa o stapanesti SANATOS si sa o vedem la cat mai multe saloane ;):arrow:
PS: Buna treaba a facut ROBI !! :-P;)

sly_waz 17-07-08 10:00

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
foarte tare chiar belea bravo tie ai arataT ce se poAte face CU un logan

Bobby boss 21-07-08 15:16

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Foarte frumos interiorul bv .

marcmarian 26-07-08 12:57

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
poate este interesat cineva de vechiul interior scaune si banchete din piele cu incalzire. 0743018191.

marcmarian 26-07-08 13:05

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
poze in pag.8 si 14

bogddanel 26-07-08 16:08

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 1640926)
nu era problema de idei! problema este ca e foarte dificil ca pt un simplu lasat de geam sau de deschis de usa sa trebuiasca sa deschizi o alta consola ascunsa,dupa care sa si inchizi consola hmm.nu e tocmai practic chiar nici mie nu mi-ar convenii!

Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1641122)
mai baieti multumesc pt. sfaturi dar voi daca aveti impresia ca eu circul cu masina prin desert si nu prin vacarmul care este acum in trafic,va inselati.Cum puteti sa va ganditi ca de cate ori vreau sa deschid un geam,sa pornesc un ventilator,sa deschid o usa,etc.etcfiind in trafic, sa tot caut butoanele pe nu stiu unde prin tavan sau prin alte locuri ascunse. Nu cred ca este asa greu de inteles ca masina asta circula toata ziua,si nu este o masina numai pt. expozitii.In ce privesc butoanele(amplasarea si modelul lor) sant perfect de acord,dar astea au fost disponibile in acest moment.

Robi, Marian, nu vreau sa ma intelegetzi gresit, imi palce cum a iesit masina, e de departe una din cele mai frumoase masini din Romania, k sa nu vb in special de Loganuri, unde detine suprematzia, yow am dat doar o idee...
Robi, dak vreodata esti in pana de idei, da-mi un semn, k yow mereu am multe...da nu stiu dak sunt bune sau rele:D

Insanerzw 09-08-08 19:45

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Este ceva unic..asta este foarte bine..nu ma lua in nume de rau ..pacat ca nu ai gasit alt tip de butoane...dar nici aruncate acolo nu sunt...sunt dragute dar se puteau si mai dragute...dar daca zici ca asta a fost pe moment..asta e sa o stapanesti sanatos si ai grija pe unde mergi cu ea :rolleyes2 ca doar esti in ROMANIA! ! !:!:

tuly 02-09-08 00:14

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
poate ca noi comentatorii stiim multe....dar cei care chiar stiu, au observat eforturile facute de marin&roby ....eu am cam vazut bravo lor ...chiar este cea mai frumoasa dacia logan din se.eu.(app lucrez shi io in tuning ....vest tuning...) am facut si noi loganuri... dar cu nad..ul ...........? il stiu bine pe marin ,cu ambitia +potentialul lui o sa ajunga departe pt.ca in baia mare chiar se face tuning.felicitari!!!!!!!

quick_silver 02-09-08 04:37

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Insanerzw (Post 1687852)
Este ceva unic..asta este foarte bine..nu ma lua in nume de rau ..pacat ca nu ai gasit alt tip de butoane...dar nici aruncate acolo nu sunt...sunt dragute dar se puteau si mai dragute...dar daca zici ca asta a fost pe moment..asta e sa o stapanesti sanatos si ai grija pe unde mergi cu ea :rolleyes2 ca doar esti in ROMANIA! ! !:!:

deocamdata nu poarta semne de zgarieturi sau frecaturi pe spoilere sau praguri, am vazuto live deci se pare ca daca mergi cu grija nu are nimic :)
foarte frumoasa masina live,mai ales interiorul dar parca numi plac unele lucruri la el, totusi frumos
ceva planuri pe viitor sau e gata?

crazyfornova 04-09-08 13:37

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
la cati bani s-a ridicat asa cv ? presupun k foarte mult

andy79 09-09-08 12:12

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Extrordinar Loganul, daca i se mai poate spune asa, si mai ales toata povestea lui (de aici de pe forum - am citit toate cele 45 de pagini - cu neintelegeri, cu carcotasi, cu clacari din cauza stresului, la unmoment dat nici nu mai stiam cum se cheama firma pro street sau pro tunning - am vazut si pe discovery unele povestiri asemanatoare - dar pana la urma cu HAPPY END spre bucuria noastra a publicului si spre mandria propietarului). Apropos, n-o botezati cumva? Spargem o sampanie ca la vapoare?

Si acuma ca sa fiu si eu carcotas :) :
Ati renuntat de tot la airbaguri? Daca e asa, nu contest calitatile de sofer ale domnului Marian, dar parca si siguranta e importanta pe undeva chiar daca masina nu e facuta sa fie lovita, mai ales daca e in plan si o bomba de motor de peste 200 CP. Si inca ceva: butonul de aer conditionat unde e? Sau n-are?

marcmarian 14-09-08 19:06

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
toata investitia a ajuns la 10500euro aproximativ si 14 luni de stat pe dreapta

StreetStyle22 14-09-08 19:08

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
inca un logan...sincer decat sa detin o masina de 20.500 euro...mai bine detin loganul tau!

geo74 14-09-08 20:15

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Salutare!

Am un logan pick-up si as vrea sa-l aranjez un pic. Ce idei imi dati? As vrea sa arate putin altfel dar nu prea strident. Ceva deosebit

andy79 15-09-08 14:15

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Oricum mult mai bine decat ce propunea Elia acu vreo 3 ani la 25 000 de euro.

bogddanel 15-09-08 21:00

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1753087)
toata investitia a ajuns la 10500euro aproximativ si 14 luni de stat pe dreapta

Multa munca si multi bani, dar nu cred ca iti pare rau


All times are GMT +2. The time now is 06:44.

- Copyright 2026 4Tuning