![]() |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Probabil a pus GT-R ca să fie mai diferit faţă de celelalte M3uri şi M5-uri, din care in Satu Mare am numărat vreo 20 :)) Bineinteles că fiecare este diesel, asta e kitsch tuning level 5, părerea mea. Ca şi cum este Audi A6-le cu jante normale de R16, 130CP, dar cu inscripţia S6. Bine că nu scrie pe ele RS4 :))
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
:wink: ;) ala a fost pus de fostul proprietar dar el sasa vrea sal dea jos oricum masina ii beton 325i
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
oameni buni......masina nu de mult a sosit in Satu Mare, nu eu am pus acele semne pe el si NU am de gand sa le las acolo, da imi dati si mie putin timp sa le dau jos????????? E usor sa vorbiti de rau asai?????
Nu is rautacios, da pana cand eu nu ma leg de masina nimanui, nu accept ca lumea sa se ieie de a mea......... Gergo stai linistit nu e diesel ca restu 20 de M-uri din oras,cum te exprimai. Are pachet M de fabrica..... sa il dau jos sa va placa???? |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Dl ........Jason ......destepu cu skyline-u in curte!!!!! mai orienteazate putin inainte sa deschizi gura ....e E36
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
In fine imi cer scuze HOLDO am confundat E36 cu E46!!!
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Masina e bijuterie...am vazut-o aseara si am ramas cu o pata pe creieras...de cand visez si eu la asa ceva :cry:.Desi masina are o varsta arata impecabil si suna foarte frumos :D. Sa o stapanesti sanatos!
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
deci ti-ai luat pana la urma Holdo masinuta????fain,arata bine......cand ma duci o tura sa vedem cum merge?......sa o stapanesti sanatos si fara evenimente......
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Wai ce sariti in sus ca are gtr sau avionel scris pe el... dar vreau sa vad cati se incumeta sa deie o liniuta cu el...
Are o forta incredibila masina si un singur defect are: toba spune prea multe de masina... eu in locul lui holdo ash pune o toba silence sa nu prea stie lumea ce are sub capota... sa creada ca ii o masina cuminte... lupul in blana de oaie :) Putine BMW-uri sunt asa in SM. Daca ii umbla un pik la motor se duc toate cupele la el :lol: Bafta Holdo! |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Raul ..... ms pt urari :) sunt binevenite
Vali....intr-adevar toba spune multe, acel umblat la motor o sa se intample in curand si vedem ce se intampla dupa :) |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
oricum holdo ai grija de masina si cel mai mult de tine pt ca masina ii o bestie pt ca niciodata nu se stie ce se poate intampla aveti mare grija de voi si cum conduceti numa bine
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
2 Attachment(s)
Un Porsche....
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Nu vreau să jignesc pe nimeni, dar un BMW de 20 de ani, care nici nu este intreţinut (vedeti pe poze: fără capac la jante, imbinările la fustă, etc) mie nu mie se pare "tare". Bine că nu se poate să postezi numai Ferrari si TVR şi Toyota Supra, dar totuşi, ar trebui să se menţină un nivel.
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
si eu is contra...mai bine le stergi...alea nu is masini tari..., mai bine zis de prost gust!!!
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
intradevar masinile astea nus au locul aicea se vede ca cine leo pozat are 13 ani
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
Pot aprecia se eu ceva de bun gust. Azi o sa mai caut BMW-ul ala portocaliu cu negru ( de fapt l-am vazut si cand am venit de la scoala da` nu am avut cu ce sa-l pozez) |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
ok mai razvan dar pozeaza si tu alte masini ca din astea vedem multe nu zic is faine dar sunt si mai si daca vrei sa vezi bmw ala portocaliu hai ca vb io cu proprietarul sa til arate daca iti place asa de mult
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
OT. Desi am 13 ani am la "activ" niste chestii in legatura cu tuningul: chituit ( apropo maine ma intalnesc cu Ovidiu sa-i fac bara spate) , vopsit cu aerografu ( atat la masini cat si la machete) si , normal, estetica( spalat, lustruit, dat cauciucurile cu crema de pantofi, etc) . "Practica" am facut pe masina lu` varumeu, un Golf. ;) |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
ce tare ai fost Demian ´´hai ca vb io cu proprietarul sa til arate daca iti place asa de mult´´ :)):)):)), intradevar razvan, sunt si mai si ......
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
4 Attachment(s)
nu ee din SM e din Brasov... in pare rau dak am gresit ca am pus aici.. dar eu sunt in BV.acum... si vroiam si eu sa vaarat ce mai circula pe aici.. :D
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
astadaaaaaaaaa
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
O masina legendara, mai ales fartele lui mai batrin. :-)
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
The Ford GT40 was a sports car and winner of the 24 hours of Le Mans four times in a row, from 1966 to 1969. It was built to win long-distance sports car races against Ferrari (who won at Le Mans six times in a row from 1960 to 1965).
The car was named the GT after the Grand Tourisme category where it was intended to compete; the 40 represents its overall height of 40 inches (1.02 m, measured at the windshield) as required by the rules. Large displacement Ford V8 engines (4.7 L and 7 L) were used, compared with the Ferrari V12 which displaced 3.0 L or 4.0 L. Early cars were simply named "Ford GT". The name "GT40" was the name of Ford's project to prepare the cars for the international endurance racing circuit, and the quest to win the 24 Hours of LeMans. The first 12 "prototype" vehicles carried serial numbers GT-101 through GT-112. The "production" began and the subsequent cars, the MkI, MkIIs, MkIIIs, and MkVs, numbered GT40-P-1000 through GT40-P-1145, were officially "GT40s". The name of Ford's project, and the serial numbers dispel the story that "GT40" was "only a nickname." Ezt ad össze!! :D:D :D |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
3 Attachment(s)
3x Opel calibra:-)
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
:no: :no: :no: :no: |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
5 Attachment(s)
Nu este o maşină "tare" in sensul adevărat al cuvântului. Insă, este interesantă, elegantă. Ieri a trecut pe la noi, am montat un set de jante ultralight si 4 anvelope de iarnă, combinaţia fiind: Lexus IS + MAK XLR + Nokian Nordman.
Attachment 402374 Attachment 402375 Attachment 402378 Attachment 402377 Attachment 402376 Imagini: Canon EOS400D, seara, fără blitz. Gergo |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
masina asta nu e tare........e SUPER TARE in sensul adevarat az cuv.!!
respect pentru proprietar ca are stil si nu a ales un brand german deja prea plictisitor!!! |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Sunt de acord! Altfel, am făcut şi un drivetest cu ea, faţă de cele germane de această clasă este mai silenţios, mai rafinat, este mai altfel. Ceea ce mi-a plăcut cel mai mult, este bordul tipic Lexus, mult mai interesant si ergonomic decât cele nemţeşti. Interesant ar fi varianta IS-F, cu motorul V8 aspirat, care altfel a dat clasă la M3 şi MB C-AMG la multe capitole, dar si acest model diesel este suficient. mult prea suficient :))
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
ABSOLUT CORECT !!! :lol: |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
4 Attachment(s)
O altă maşină, Mercedes CL 200 Kompressor, destul de rară in oraşul nostru, mai ales după ce am montat patru jante de iarnă, cu anvelope Nokian WR G2.
Attachment 405607 Attachment 405608 Attachment 405609 Attachment 405610 Felicitări pentru proprietara! |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
nice......da mai bine pentru femei!!!:))
sunt foarte reusite pozele.....se vede ca nu e jucarie aparatu'!!! (e C klasse......nu CL);)) |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
9 Attachment(s)
o masina tare zic eu, ajunsa din SUA la noi in Satu Mare, Chrysler Crossfire SRT, 3.2 334cp, in curand va fi si inmatriculata...momentan cu numere de Sua:D
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
Arata bine poate il mai si vedem pe strazi ;) |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
cu siguranta o sal vedeti pe strazile din satu mare;)
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Scuze, data viitoare o să fiu mai atent! :))
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
asai rapidistule ?!:lol: :lol: :lol: |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
pe maini bune!!!!;) :lol: :lol: :lol:
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Am vazut azi in sm, in sens, un BMW X6 da na-m poze cu el :(.
Daca il mai vad sigur o sa ii fac o poza ! |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Da aici numai pune nimeni poze???
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
1 Attachment(s)
E 90-ul:twisted:+am vazut o Supra alba prin oras cu numere de UK,daca o prinde careva este rugat sa puna niste poze8)
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:43. |
- Copyright 2026 4Tuning