![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
la mine si la bobocu da rateuri frumoase pe gpl. o sa fac in weekend o inregistraresi ti-o trimit , nu da cu flacari da plescaieste
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Cred ca ar merge si la mine ca tot teava am si eu de la Y pana in finala "racing"... :twisted::lol: Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
Quote:
ca tot veni vorba de "racing" ... un mic cadou de ziua mea nu strica :D...am plecat sa il montez |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Sa o pornesti si opresti sanatos!...spor la treaba cu montatul! ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
super tare chestia aia bafta la legat fire si la multi ani o sami fac si eu unul
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
3 Attachment(s)
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Arata bine, legaturile par destul de "profesioniste", mai ai si un buton ramas liber sa`ti mai pui ce vrei tu pe el... :D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Ce relee folosesti pentru butoanele-alimentarea de la contact.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu vezi si tu ca sunt pe direct fara nici un releu? :)
La multi ani domnu ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
la cum vad eu montajul nu prea are nici un releu montat ... e direct cablul de contact care vine la priza masinii ... butoanele sunt profesionale deci rezista la alimentare ... totusi pentru demaror trebuia poate inserat un releu
later edit iulica nu vazusem postul tau ..:) la multi ani... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
NU am privit atent imaginile de mai sus.Am intrebat de releu pentru ca eu am folosit la configuratia mea.:rolleyes2
La multi Ani Razvan.:drunk::drunk: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Quote:
Quote:
Quote:
ce releu imi trebuie si cum sa trebuie montat.ca daca e mai bine cu releu,punem si dinala Quote:
ps: pe seara,am achizitionat si un kit BI-XENON h4, 4300k alb neon :D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
4300k e alb neon verde :))
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eu la mine nu am pus nici un releu si nu am nici o problema.
bafta in continuare in tot ceea ce iti propui sa ii mai faci. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Eu am folosit releu metalic ca si cel de la instalatia masini care este pentru faruri.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
e pe drum materilul pentru imbracat plafonul,stalpii,partea superioara a bordului si partea superioara a fetelor de usi...ca sa fim in tendinte :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
releu nu are nevoie deoarece consuma prea putin. nu o iei razna in interiorul ala?
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
dre ... hmmm ...sa vedem ce iese ... la cum arata loganul ala chiar ca nu imi place (oricum nici prea bine lucrat nu pare) ... seamana a fata de masa ieftina sau a pijamale ... dar fiecare cum ii place ... ca sa schimbi tendinta poate ar trebui totusi sa incerci sa il pui pe diagonala ... ar avea poate alt aspect ... nu stiu dar sincer mie unul nu imi place + ca inca un dezavantaj ...e un model foarte pretentios la care o sa se vada si cel mai mic defect de montare ... defecte care inerent or sa apara ... atat la bord ..unde o sa trebuiasca sa il tragi ca sa il poti lipii atata in partea superioara cat si in dreptul aerisirilor cat si la stalpi
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
sincer daca tie iti place e suficient ...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
oricum ar da acuma ..sa iti mai zic inca un neajuns ... o sa se murdareasca repede ...
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
4 Attachment(s)
am terminat plafonul.mie imi place f mult cum da.urmeaza restu interiorului...
ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Le vopsesti ;) altfel nu prea ai cu ce sa le faci ca noi...poate un strat de lac dar tot nu cred ca e de ajuns
A iesit bine plafonul ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Pai si stalpi nu ii tapitezi?
Merge sa tapitezi partea de sus a fetelor de usi-buzunarelor spate si o sa iasa un contrast ok dupa parerea mea. Totusi bordul ar arata ok negru complet. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile[/QUOTE]
incearca sa colantezi plasticele. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
daca te referi la alea din portbagaj nu poti decat sa le vopsesti sau sa le dai un scoch :) buzunarele spate ... tot la fel vopsea ... plasticele de la stalpii spate se pot imbraca si in material ...:) ... a iesit bine plafonul ..spor la munca in continuare ...acum urmeaza greul
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
A iesit super, imi place! :-)
Trebuie sa o scoti odata la o sedinta foto masina, e prea geniala! Mult noroc in continuare! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
4 Attachment(s)
Quote:
merci :D Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
mai e ceva de lucuru la interior Quote:
Quote:
ps:am renuntat la buzunerele spate si la plasticele din spate.bancheta spate nu o mai pun.am facut din pal niste capace ca sa incapa unde veneau buzunarele spate(mai trebuie putin modificate si dupa mochetate),am cumparat 4 metri patrati de mocheta destul de groasa si cauciucata pe spate(cica e de trafic intens,gen birouri) si m-am apucat sa imbrac tot spatele in mocheta.pana acum cam asa a iesit |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Placa pentru buzunare parca e prea groasa.Eu zic sa tapitez placa respectiva cu acelasi material cu care vei face si fetele de usi (eu asa vreau sa fac).
Ar fi fost o treaba calumea sa fi taiat suporti pentru bancheta cei superiori. Eu am facut niste masuratori inainte sa cumpar mocheta si treba e cam asa: 1/4 cu adaos/ramasite ajunge pentru laterale spate si 1,90 lungime/1.30-1.40 latime pe podea din portbagaj pana sub scaunele fata. Ai inceput treaba cu mochetat-ul inaintea mea ,dar nici o problema te prind eu din urma.:evil_laug:evil_laug |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
da placa pentru buzunare e cam groasa,dar doar in partea de sus e problema(unde o sa tai maine la unghi pentru a o ingusta/subtia)in rest vine f bine.in poze nu intra perfect in locurile alea ca mai trebuie luat din ea.suportii banchetie din spate nu ii tai ca am in gand ceva cu ei :D.ms pentru cote.si spor la lucru ;) ca idee,m-am inspirat de la tibi (oltcit-ul bum) vreau sa fac cam cum are el la minutul 2:38 - 2:54 https://www.youtube-nocookie.com/embed/2D0qWP0qI4U |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
7 Attachment(s)
in viata cateodata e bine sa si imparti.......;)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:01. |
- Copyright 2026 4Tuning