Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

alxxdarkot20all 27-02-12 20:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
la mine si la bobocu da rateuri frumoase pe gpl. o sa fac in weekend o inregistraresi ti-o trimit , nu da cu flacari da plescaieste

Dr.Dre 28-02-12 00:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4903813)
Hai ca se aude frumos, dar te`ai dus prea departe nu era sa te mai intorci...intai se auzea sunetul apoi intr`un tarziu aparea si masina. :lol:

P.S.

La multi ani, multa sanatate sa duci cu bine toate planurile la capat!!
:drunk:

ms pentru urari :D...nu eram eu la volan,eu filmam.am vrut sa vad si eu cum arata pe drum si cum se aude si din afara ei :D

Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4904134)
la mine si la bobocu da rateuri frumoase pe gpl. o sa fac in weekend o inregistraresi ti-o trimit , nu da cu flacari da plescaieste

ok astept o filmare ;)

bobocu91 28-02-12 10:30

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4904134)
la mine si la bobocu da rateuri frumoase pe gpl. o sa fac in weekend o inregistraresi ti-o trimit , nu da cu flacari da plescaieste

Eu nu am incercat niciodata pe gaz, credeam ca merge mai bine pe benzina...si la cat de rar mergeam eu pe benzina... :lol:
Cred ca ar merge si la mine ca tot teava am si eu de la Y pana in finala "racing"... :twisted::lol:


Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4904545)
ok astept o filmare ;)

As vrea sa pot face si eu o filmareeeee.... :cry:

Dr.Dre 28-02-12 12:08

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4904956)
Eu nu am incercat niciodata pe gaz, credeam ca merge mai bine pe benzina...si la cat de rar mergeam eu pe benzina... :lol:
Cred ca ar merge si la mine ca tot teava am si eu de la Y pana in finala "racing"... :twisted::lol:



As vrea sa pot face si eu o filmareeeee.... :cry:


ca tot veni vorba de "racing" ... un mic cadou de ziua mea nu strica :D...am plecat sa il montez

bobocu91 28-02-12 12:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4905048)
ca tot veni vorba de "racing" ... un mic cadou de ziua mea nu strica :D...am plecat sa il montez

http://www.pieseauto****/magazin/pieseauto796

"FOR RACING USE ONLY!"...super tare man!! :lol:

Sa o pornesti si opresti sanatos!...spor la treaba cu montatul! ;)

Dr.Dre 28-02-12 12:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4905051)
"FOR RACING USE ONLY!"...super tare man!! :lol:

Sa o pornesti si opresti sanatos!...spor la treaba cu montatul! ;)

merci ;)

e_Max 28-02-12 18:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
super tare chestia aia bafta la legat fire si la multi ani o sami fac si eu unul

b01uxd 28-02-12 20:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4905048)
ca tot veni vorba de "racing" ... un mic cadou de ziua mea nu strica :D...am plecat sa il montez

fiabil rahatelu asta....io am de 2 ani pe masina asa ceva si in afara ca s-a ars beculetu din butonul de start in rest merge fara nici o problema....gasestei un loc sa se integreze frumos in bord :)...bafta la montaj

Dr.Dre 28-02-12 21:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
3 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 4905664)
super tare chestia aia bafta la legat fire si la multi ani o sami fac si eu unul

ms
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4905944)
fiabil rahatelu asta....io am de 2 ani pe masina asa ceva si in afara ca s-a ars beculetu din butonul de start in rest merge fara nici o problema....gasestei un loc sa se integreze frumos in bord :)...bafta la montaj

stiu ca tu ai de mult,si tot de mult vroiam si eu,dar am tot amanat.al meu are ledul deasupra butonului de start si mai are in varful fiecarui buton on/off.am fost si am legat firele,totul merge perfect.maine o sa il montez,cred ca in locul scrumierei

bobocu91 28-02-12 21:47

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4906084)
ms


stiu ca tu ai de mult,si tot de mult vroiam si eu,dar am tot amanat.al meu are ledul deasupra butonului de start si mai are in varful fiecarui buton on/off.am fost si am legat firele,totul merge perfect.maine o sa il montez,cred ca in locul scrumierei

Nu`i cam scurt firul cum este legat acum pentru al pozitiona tocmai in locul scrumierei?

Arata bine, legaturile par destul de "profesioniste", mai ai si un buton ramas liber sa`ti mai pui ce vrei tu pe el... :D

Dr.Dre 28-02-12 21:50

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4906115)
Nu`i cam scurt firul cum este legat acum pentru al pozitiona tocmai in locul scrumierei?

Arata bine, legaturile par destul de "profesioniste", mai ai si un buton ramas liber sa`ti mai pui ce vrei tu pe el... :D

nu sunt scurte,am masurat si vin la fix.sunt destul de bine facute firele.am zis sa le prind/lipesc bine sa nu am surprize

Alex_19Mig 28-02-12 22:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Ce relee folosesti pentru butoanele-alimentarea de la contact.

julaikos 28-02-12 22:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu vezi si tu ca sunt pe direct fara nici un releu? :)

La multi ani domnu ;)

lancer 28-02-12 23:02

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
la cum vad eu montajul nu prea are nici un releu montat ... e direct cablul de contact care vine la priza masinii ... butoanele sunt profesionale deci rezista la alimentare ... totusi pentru demaror trebuia poate inserat un releu

later edit
iulica nu vazusem postul tau ..:)

la multi ani...

Alex_19Mig 28-02-12 23:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
NU am privit atent imaginile de mai sus.Am intrebat de releu pentru ca eu am folosit la configuratia mea.:rolleyes2
La multi Ani Razvan.:drunk::drunk:

Dr.Dre 29-02-12 00:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4906186)
Ce relee folosesti pentru butoanele-alimentarea de la contact.

nu am nici un releu.trebuie neaparat?
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4906220)
Nu vezi si tu ca sunt pe direct fara nici un releu? :)

La multi ani domnu ;)

merci,merci;)

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4906238)
la cum vad eu montajul nu prea are nici un releu montat ... e direct cablul de contact care vine la priza masinii ... butoanele sunt profesionale deci rezista la alimentare ... totusi pentru demaror trebuia poate inserat un releu

later edit
iulica nu vazusem postul tau ..:)

la multi ani...

ms de urari ;)
ce releu imi trebuie si cum sa trebuie montat.ca daca e mai bine cu releu,punem si dinala

Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4906255)
NU am privit atent imaginile de mai sus.Am intrebat de releu pentru ca eu am folosit la configuratia mea.:rolleyes2
La multi Ani Razvan.:drunk::drunk:

merci :drunk: ce releu ai folosit,ca sa stiu si eu ce sa pun

ps: pe seara,am achizitionat si un kit BI-XENON h4, 4300k alb neon :D

julaikos 29-02-12 04:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4300k e alb neon verde :))

ultrasdu87 29-02-12 09:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
eu la mine nu am pus nici un releu si nu am nici o problema.

bafta in continuare in tot ceea ce iti propui sa ii mai faci.

Alex_19Mig 29-02-12 11:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Eu am folosit releu metalic ca si cel de la instalatia masini care este pentru faruri.

Dr.Dre 29-03-12 18:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
e pe drum materilul pentru imbracat plafonul,stalpii,partea superioara a bordului si partea superioara a fetelor de usi...ca sa fim in tendinte :D

alxxdarkot20all 29-03-12 18:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
releu nu are nevoie deoarece consuma prea putin. nu o iei razna in interiorul ala?

lancer 29-03-12 18:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre ... hmmm ...sa vedem ce iese ... la cum arata loganul ala chiar ca nu imi place (oricum nici prea bine lucrat nu pare) ... seamana a fata de masa ieftina sau a pijamale ... dar fiecare cum ii place ... ca sa schimbi tendinta poate ar trebui totusi sa incerci sa il pui pe diagonala ... ar avea poate alt aspect ... nu stiu dar sincer mie unul nu imi place + ca inca un dezavantaj ...e un model foarte pretentios la care o sa se vada si cel mai mic defect de montare ... defecte care inerent or sa apara ... atat la bord ..unde o sa trebuiasca sa il tragi ca sa il poti lipii atata in partea superioara cat si in dreptul aerisirilor cat si la stalpi

Dr.Dre 29-03-12 19:00

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4955998)
releu nu are nevoie deoarece consuma prea putin. nu o iei razna in interiorul ala?

sper sa nu o iau razna :D

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4956002)
dre ... hmmm ...sa vedem ce iese ... la cum arata loganul ala chiar ca nu imi place (oricum nici prea bine lucrat nu pare) ... seamana a fata de masa ieftina sau a pijamale ... dar fiecare cum ii place ... ca sa schimbi tendinta poate ar trebui totusi sa incerci sa il pui pe diagonala ... ar avea poate alt aspect ... nu stiu dar sincer mie unul nu imi place + ca inca un dezavantaj ...e un model foarte pretentios la care o sa se vada si cel mai mic defect de montare ... defecte care inerent or sa apara ... atat la bord ..unde o sa trebuiasca sa il tragi ca sa il poti lipii atata in partea superioara cat si in dreptul aerisirilor cat si la stalpi

asa in poze nu e cine stie ce,dar live,mie imi place.acum vedem ce iese.vreau sa iau niste scaune asemanatoare cu astea si sa fac scaunele+bancheta cam ca in poza asta.daca fac plafonu,bordul fetele de usi cu materialul ala,nu mai merg scaune scoica,trebuie ceva recaro

lancer 29-03-12 21:55

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
sincer daca tie iti place e suficient ...

Dr.Dre 29-03-12 23:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4956422)
sincer daca tie iti place e suficient ...

corect.eu zic ca urat nu o sa dea.acum vedem ce iese.materialul nu este scump,asa ca daca nu imi place sau ma plictisesc,renunt la el

lancer 30-03-12 05:34

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
oricum ar da acuma ..sa iti mai zic inca un neajuns ... o sa se murdareasca repede ...

jimmy_rph 30-03-12 14:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4956712)
oricum ar da acuma ..sa iti mai zic inca un neajuns ... o sa se murdareasca repede ...

Nu cred ca asta ar fi o problema, din moment ce masina va fi una de show, si nu una de zi cu zi...

Dr.Dre 05-04-12 00:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
am terminat plafonul.mie imi place f mult cum da.urmeaza restu interiorului...

ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile

julaikos 05-04-12 04:09

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Le vopsesti ;) altfel nu prea ai cu ce sa le faci ca noi...poate un strat de lac dar tot nu cred ca e de ajuns


A iesit bine plafonul ;)

Alex_19Mig 05-04-12 10:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Pai si stalpi nu ii tapitezi?
Merge sa tapitezi partea de sus a fetelor de usi-buzunarelor spate si o sa iasa un contrast ok dupa parerea mea.
Totusi bordul ar arata ok negru complet.

robeaska 05-04-12 13:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile[/QUOTE]

incearca sa colantezi plasticele.

lancer 05-04-12 18:10

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
daca te referi la alea din portbagaj nu poti decat sa le vopsesti sau sa le dai un scoch :) buzunarele spate ... tot la fel vopsea ... plasticele de la stalpii spate se pot imbraca si in material ...:) ... a iesit bine plafonul ..spor la munca in continuare ...acum urmeaza greul

cruizer11 05-04-12 20:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
A iesit super, imi place! :-)
Trebuie sa o scoti odata la o sedinta foto masina, e prea geniala!
Mult noroc in continuare!

kitz` 05-04-12 20:20

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:

Danutz Bratosin 05-04-12 20:22

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by kitz` (Post 4967794)
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:

Genial e proprietaru' ca s-a gandit la un asemenea interior:-)

Dr.Dre 05-04-12 23:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4966721)
Le vopsesti ;) altfel nu prea ai cu ce sa le faci ca noi...poate un strat de lac dar tot nu cred ca e de ajuns

A iesit bine plafonul ;)

Le arunc...am renuntat la ele,o sa mochetez tot interiorul(partea din spate) cu mocheta caucicata pe spate

merci :D

Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4967027)
Pai si stalpi nu ii tapitezi?
Merge sa tapitezi partea de sus a fetelor de usi-buzunarelor spate si o sa iasa un contrast ok dupa parerea mea.
Totusi bordul ar arata ok negru complet.

stalpii ramane la urma sa vad daca ii tapitez.o sa tatitez cu material ca pe plafon,partea superioara a fetelor de usi si ornamentul ala imbracat in vinilin de deasupra buzunarelor spate.la bord mai vedem

Quote:

Originally Posted by robeaska (Post 4967234)
ps. stie cineva cu ce sa dau pe plasticele din interior ca sa scap de zgarieturi si declorarea lor ?le-am spalat bine si cand sunt ude arata ca noi,dar cand se usuca ies zgarieturiile la iveala si sunt oribile

incearca sa colantezi plasticele.

pana la urma am renuntat la ele.pun mocheta

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4967584)
daca te referi la alea din portbagaj nu poti decat sa le vopsesti sau sa le dai un scoch :) buzunarele spate ... tot la fel vopsea ... plasticele de la stalpii spate se pot imbraca si in material ...:) ... a iesit bine plafonul ..spor la munca in continuare ...acum urmeaza greul

am renuntat si la buzunarele spate,si la toate plasticele din partea spate

Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 4967789)
A iesit super, imi place! :-)
Trebuie sa o scoti odata la o sedinta foto masina, e prea geniala!
Mult noroc in continuare!

o scoatem si la o sedinta foto dar,deocamdata nu o merita :D
mai e ceva de lucuru la interior

Quote:

Originally Posted by kitz` (Post 4967794)
geniala masina,genial interioru...felicitari:shock::shock::shock:

merci :D
Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 4967796)
Genial e proprietaru' ca s-a gandit la un asemenea interior:-)

genial e putin zis :lol:...glumesc...fac si eu ce pot si cum pot ;)



ps:am renuntat la buzunerele spate si la plasticele din spate.bancheta spate nu o mai pun.am facut din pal niste capace ca sa incapa unde veneau buzunarele spate(mai trebuie putin modificate si dupa mochetate),am cumparat 4 metri patrati de mocheta destul de groasa si cauciucata pe spate(cica e de trafic intens,gen birouri) si m-am apucat sa imbrac tot spatele in mocheta.pana acum cam asa a iesit

Alex_19Mig 06-04-12 00:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Placa pentru buzunare parca e prea groasa.Eu zic sa tapitez placa respectiva cu acelasi material cu care vei face si fetele de usi (eu asa vreau sa fac).
Ar fi fost o treaba calumea sa fi taiat suporti pentru bancheta cei superiori.
Eu am facut niste masuratori inainte sa cumpar mocheta si treba e cam asa:
1/4 cu adaos/ramasite ajunge pentru laterale spate si 1,90 lungime/1.30-1.40 latime pe podea din portbagaj pana sub scaunele fata.
Ai inceput treaba cu mochetat-ul inaintea mea ,dar nici o problema te prind eu din urma.:evil_laug:evil_laug

Dr.Dre 06-04-12 01:48

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4968199)
Placa pentru buzunare parca e prea groasa.Eu zic sa tapitez placa respectiva cu acelasi material cu care vei face si fetele de usi (eu asa vreau sa fac).
Ar fi fost o treaba calumea sa fi taiat suporti pentru bancheta cei superiori.
Eu am facut niste masuratori inainte sa cumpar mocheta si treba e cam asa:
1/4 cu adaos/ramasite ajunge pentru laterale spate si 1,90 lungime/1.30-1.40 latime pe podea din portbagaj pana sub scaunele fata.
Ai inceput treaba cu mochetat-ul inaintea mea ,dar nici o problema te prind eu din urma.:evil_laug:evil_laug


da placa pentru buzunare e cam groasa,dar doar in partea de sus e problema(unde o sa tai maine la unghi pentru a o ingusta/subtia)in rest vine f bine.in poze nu intra perfect in locurile alea ca mai trebuie luat din ea.suportii banchetie din spate nu ii tai ca am in gand ceva cu ei :D.ms pentru cote.si spor la lucru ;)


ca idee,m-am inspirat de la tibi (oltcit-ul bum) vreau sa fac cam cum are el la minutul 2:38 - 2:54 https://www.youtube-nocookie.com/embed/2D0qWP0qI4U

Alex_19Mig 06-04-12 10:59

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
7 Attachment(s)
in viata cateodata e bine sa si imparti.......;)

Dr.Dre 06-04-12 14:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4968616)
in viata cateodata e bine sa si imparti.......;)

merci ;)


All times are GMT +2. The time now is 10:01.

- Copyright 2026 4Tuning