Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

stefaneL 26-07-06 19:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
gata nu mai trebuie:D:D....pana la urma am luat 3DsMax 7

frost_dani 26-07-06 21:19

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mah care ma ajta shi pe mine cu setarile alea la BRAZIL LUMA SERVER...CA nu reusesc neam....sau cine ma ajuta cu un tutorials mai accesibil despre vopsit ca am inebunit de 2 zile incoa nu imi iese deloc vopsitul...:woowoo::woowoo::cry2:...a inceput sa doara capul de cat timp caut ceva klumea...o vopsea ceva....aaaa shi inca ceva...:oops:cum pot sa fac sa cada umbra de la mashina pe asfalt (sau orice) mai frumos...

MULTUMESC ANTICIPAT..
ps:dak trec de faza asta imi pun shi yo mashina:D pe forum sa o vedeti..

frost_dani 27-07-06 11:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ma ajuta careva shi pe mine???

dj_Spykey 31-07-06 23:41

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
aS vrea si eu un tutorial video:| pleaty pls deala cum sa fak rotzi ca eu ...nu prea jtiu cateva pasuri si aia ma ajuta mult ... poate are cineva destula inspiratie sal faka... ca tien 15 min max

dj_Spykey 31-07-06 23:52

Re: Tutorials - 3dmax
 
doar atatea bagati ceva video:| ca sa se descurce omu(adika yo)

Ace Axel 31-07-06 23:53

Re: Tutorials - 3dmax
 
lucreaza cineva in alt program de modelare 3d, in afara de 3dmax?!

GRIGO 31-07-06 23:54

Re: Tutorials - 3dmax
 
inceraca si u pe astea vezi cum te descurci .....

TopArt 01-08-06 09:04

Re: Tutorials - 3dmax
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
lucreaza cineva in alt program de modelare 3d, in afara de 3dmax?!

desigur, in afara de max, pe partea de polymodeling, e f. buna si maya (autodesk maya - http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...112&id=7635018 ), eu mai lucrez din cand in cand si in maya.

plus ca mai exista pe piata si rhino 3D ( http://www.rhino3d.com/ ), pe baza de modelare cu nurbs, nu polymodeling + autodesk alias studio ( http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...&siteID=123112 ), poate cel mai complex si complet program de modelare 3d pe baza de, la fel, nurbs, nu polymodeling.

Ace Axel 01-08-06 09:52

Re: Tutorials - 3dmax
 
si maya are modelaare de nurbs ... rhino si alias nu le-am vz niciodata, dar din c am vz p site-urile alea... alias e cel mai tare.... dar nu cred k e recomandat knd ai nevoie de un model in care conteaza numarul de poly

stefaneL 01-08-06 10:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
vezi aici... http://www.tutorialized.com/tutorials/3DS-MAX/21 mai la mijlocul pag, sper sa te ajute cu ceva;)

dj_Spykey 01-08-06 14:06

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Neah vreau video si pt rims ca vad ca ideo e just 4 tires

dj_Spykey 01-08-06 14:09

Re: Tutorials - 3dmax
 
Nu ma deskurk offff ma pierd la pasu 24

frost_dani 01-08-06 14:15

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
am shi yo o problema.....stie careva cum pot sa fac sami arata asa mashina sau asemanator ca in poza???daca stiti va rog puneti shi voi un tutorial...sau link
ps :nu e a mea...as vrea yo sa fie:d

Ace Axel 01-08-06 14:55

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
foarte mijto tt-ul ... si as vrea sa stiu cum se aranjeaza scena...

ad1 01-08-06 15:29

Re: Tutorials - 3dmax
 
Quote:

Originally Posted by dj_Spykey
Nu ma deskurk offff ma pierd la pasu 24

tine apasat shift!!scrie sus la tutorial EDIT mare


All times are GMT +2. The time now is 21:14.

- Copyright 2026 4Tuning