Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Ford (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford.html)
-   -   Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus (https://forum.4tuning.ro/121-masina-mea-ford/68440-ford-focus-mk1-1-8-tddi-my-yellow-focus.html)

claudiu lucian 23-09-09 21:05

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
20 Attachment(s)
:shock::lol::oops::rolleyes2
cateva poze de la koe! nu imi pare rau deloc ca am fost, am cunoscut o multime de oameni cu care poti sa vb! multi useri cu care ma cunosteam doar din reply-uri si pm-uri!

morpheusmaster 23-09-09 22:00

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Si eu unul dintre ei nu? :) Scz... k nu am avut timp sa stau mai mult pe capul tau...eram gasca mare si...intelegi...ne vdm in bucuresti acum cand e show ;) si vorbim una alta :) cu cea mai mare placere! Frumoase tare pozele, e fotogenica tare! Si fetita aia de pe masina...uuu uuu

NWZeu 24-09-09 17:19

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Sper sa o fi adus aici la nivel de contrabanda daca era din Cluj :lol:, daca e din oras trebuie sa se prezinte la vreun meet :D :lol:

Revenind la lucruri serioase ...... cu priza aia de aer la ce te-ai mai gandit / facut ?

vladutz4pimp 27-09-09 03:19

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Marfa a iesit masina Blondule sa o stapanesti sanatos inca o data . ;):D

tiolik 27-09-09 12:10

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
1 Attachment(s)
inca odata te felicit pt munca depusa si vin si eu cu o mica idee; de ce nu faci o mica pleoapa ca tot lucrezi cu fibra, in coltul farului sus ca sa nu mai vina capota asa, ca parca nu are continuitate; uite o poza(u poti sa faci mai aproape de aripa ca sa nu se mai vada dunga; sa para ca e lipita de aripa) ca sa iti faci o idee:

claudiu lucian 27-09-09 14:12

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2664310)
Si eu unul dintre ei nu? :)

corect! si pe langa au mai fost si daflyer_oradea(apropo, are o masina dementiala! felicitari!) si oq si Xdriver si mai sunt multi, dar nu are rost sa ii insir acum!

Quote:

Originally Posted by NWZeu (Post 2666190)
Sper sa o fi adus aici la nivel de contrabanda daca era din Cluj :lol:, daca e din oras trebuie sa se prezinte la vreun meet :D :lol:

Revenind la lucruri serioase ...... cu priza aia de aer la ce te-ai mai gandit / facut ?

nu am putut sa o aduc:D si nici cu priza nu am facut nimik, e criza!

tiolik* puteam sa fac ce imi zici tu din capota, dar nu imi place, nu mai are continuitate capota atunci! ar fi o varianta sa prelungesc aripile, dar inca nu am un sponsor la vopsit:D

tiolik 27-09-09 21:11

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
pai nu cred ca poti prelungi aripile, defapt asa gandesc eu ; ca sa desfaci aripa nu trebuie mai intai sa desfaci farul si apoi daca tu prelungesti aripa peste far nu mai poti desface farul deci nu mai poti da jos nici farul nici aripa; eu asa gandesc dar poate nu e asa nu sh cum e sistemul de prindere.

Tazmaniak 27-09-09 22:34

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Foarte frumos :). Spor in continuare ;)

claudiu lucian 02-10-09 19:05

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
9 Attachment(s)
cateva poze de la maestrul golfuletz!

morpheusmaster 03-10-09 01:06

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Frumoasa ma frumoasa! Si golf stie sa scoata ce e mai bun din ea :D

Vj_AlecS 04-11-09 23:26

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Foarte frumos a iesit blondule.. multa bafta in continuare... respect.

costea sebastian 06-11-09 08:22

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
salutare ...uite iti trimit o mica ''sugestie''(ieftina!!!https://www.youtube.com/watch?v=WmHccmGyR0I

claudiu lucian 06-11-09 11:28

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Da, e luata in calcul si o evacuare sport, dar deocamdata sunt nishte probleme, am un rulment pe care l-am schimbat cand am venit de la cluj si acum l-am schimbat iar...se intampla ceva...ori nu a fost montat bine, ori am ceva stramb pe acolo, pt ca e nush cata oara cand il schimb!
trebuie sa o incaltz...sa ii vopsesc bara pe fata ca soferii romani nu stiu sa iasa din parcare cu o singura masina, tre sa ia si una-2 de pe langa el. in plus...in dec trebuie facut itp-ul:D
Si problema arzatoare este capota, nu am reusit sa o fac nici acum!

costea sebastian 06-11-09 21:27

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
o singura data a trebuit si eu sa schimb rulmenti pe spate am fost la un amic care avea presa si tot ce iti trebuie si de atunci gata am scapat de problema insa la tine cred ca nu a fost montat corespunzator ,sa fi atent cand il demontezi poate a intrat mizerie . bafta si numai bine

barbosa 12-11-09 22:47

Re: Ford Focus MK1 1.8 TDDi - my YELLOW Focus
 
Este o prezenta aceasta masina, desi poate mai are mici finisari de facut.


All times are GMT +2. The time now is 16:44.

- Copyright 2024 4Tuning