![]() |
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
11 Attachment(s)
Se lucreaza...am reusit azi sa pozitionam noile praguri si s-au pregatit usile pentru vopsit!Multa munca...si rugina,rugina si iar rugina!!!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Frumos lucrat. Cat te ajunge cu totul "operatiunea" ? Si unde se efectueaza? As fi interesat si eu in viitorul apropiat ceva de genul.
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Lucrarea este facuta de un prieten,pe care il ajut si eu, deci nu iti pot spune exact pretul final de pe acum.Din ce am calculat in mare asa ajunge cam 3000 ron!Tinichigerie,vopsit,antifonat,insonorizat..ret apitat plafon si fete de usi+alte mici chitibusuri care sunt mofturi de ale mele!!! :)
Oricum e de munca mult,dar lucrurile facute cu mana ta.... |
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Cam tot pe acolo m-a ajuns si pe mine. Spor la munca! ;)
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
6 Attachment(s)
Munca,munca si iar munca! :)
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
O sa iasa bine...imi place...spor la treaba
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Bravo, spor la treaba :)
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
14 Attachment(s)
Multumesc Petrica si Geo!Azi nu am mai fost la troaca dar s-a lucrat intens acasa.. :) Se ia o sotie insarcinata cu pofta de treaba,material,adeziv, o rola un pistol cu aer cald si multa rabdare si iata ce iese....Stalpii vor fi refacuti ca nu mi-a placut cum au iesit in locul unde vine culisa de la centura!!!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Frumos , ce tip de material ai folosit si ce solutie ai ales pentru a-l lipi ?
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Am folosit solutie de la Bison si piele sintetica...care spre uimirea mea se muleaza foarte bine daca ai si un pistol cu aer cald!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
8 Attachment(s)
S-a cam terminat cu tinichigeria...de maine trecem la partea mai interesanta!!!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
7 Attachment(s)
Am refacut si fetele de usi.... :) Azi urmeaza prima runda de vopsea!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
16 Attachment(s)
azi a fost data partea neagra de vopsea si stalpii cu portocaliu!Din pacte cand a dat lacul au aparut niste particule de praf in el...sper sa iasa la polish!!!
|
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Multumesc pentru raspuns , au iesit super si usile . Un site sau de unde ai achizitionat pielea ?
In legatura cu vopsitu , o bagi si la cuptor ? |
Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
Materialul l-am luat de la un magazin din oras de la la mine,dar se gaseste si pe net.masina nu va fi vopsita in cuptor...
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:52. |
- Copyright 2026 4Tuning