Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Cielo GLE - TL 33 CTL (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/49036-cielo-gle-tl-33-ctl.html)

webcathos 08-04-14 19:46

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
11 Attachment(s)
Se lucreaza...am reusit azi sa pozitionam noile praguri si s-au pregatit usile pentru vopsit!Multa munca...si rugina,rugina si iar rugina!!!

nextul 09-04-14 00:23

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Frumos lucrat. Cat te ajunge cu totul "operatiunea" ? Si unde se efectueaza? As fi interesat si eu in viitorul apropiat ceva de genul.

webcathos 09-04-14 09:39

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Lucrarea este facuta de un prieten,pe care il ajut si eu, deci nu iti pot spune exact pretul final de pe acum.Din ce am calculat in mare asa ajunge cam 3000 ron!Tinichigerie,vopsit,antifonat,insonorizat..ret apitat plafon si fete de usi+alte mici chitibusuri care sunt mofturi de ale mele!!! :)
Oricum e de munca mult,dar lucrurile facute cu mana ta....

Snapy_xxl 09-04-14 11:28

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Cam tot pe acolo m-a ajuns si pe mine. Spor la munca! ;)

webcathos 14-04-14 20:26

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
6 Attachment(s)
Munca,munca si iar munca! :)

PetricaCBD 14-04-14 20:42

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
O sa iasa bine...imi place...spor la treaba

Geo_ZGA 15-04-14 10:06

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Bravo, spor la treaba :)

webcathos 15-04-14 17:31

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
14 Attachment(s)
Multumesc Petrica si Geo!Azi nu am mai fost la troaca dar s-a lucrat intens acasa.. :) Se ia o sotie insarcinata cu pofta de treaba,material,adeziv, o rola un pistol cu aer cald si multa rabdare si iata ce iese....Stalpii vor fi refacuti ca nu mi-a placut cum au iesit in locul unde vine culisa de la centura!!!

IulySilviu 16-04-14 09:51

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Frumos , ce tip de material ai folosit si ce solutie ai ales pentru a-l lipi ?

webcathos 16-04-14 10:08

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Am folosit solutie de la Bison si piele sintetica...care spre uimirea mea se muleaza foarte bine daca ai si un pistol cu aer cald!

webcathos 16-04-14 20:35

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
8 Attachment(s)
S-a cam terminat cu tinichigeria...de maine trecem la partea mai interesanta!!!

webcathos 18-04-14 05:40

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
7 Attachment(s)
Am refacut si fetele de usi.... :) Azi urmeaza prima runda de vopsea!

webcathos 18-04-14 21:21

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
16 Attachment(s)
azi a fost data partea neagra de vopsea si stalpii cu portocaliu!Din pacte cand a dat lacul au aparut niste particule de praf in el...sper sa iasa la polish!!!

IulySilviu 21-04-14 08:18

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Multumesc pentru raspuns , au iesit super si usile . Un site sau de unde ai achizitionat pielea ?
In legatura cu vopsitu , o bagi si la cuptor ?

webcathos 21-04-14 18:16

Re: Cielo GLE - TL 33 CTL
 
Materialul l-am luat de la un magazin din oras de la la mine,dar se gaseste si pe net.masina nu va fi vopsita in cuptor...


All times are GMT +2. The time now is 12:52.

- Copyright 2026 4Tuning