![]() |
Re: Proprietari de vw vento
E simplu daca ai cat de cat dexteritate. Nu l-am montat personal , am dat 30 RON unui electrician pentru ca nu stiam cum se 'leaga' firele. In rest desfaci la bord pentru a avea acces la cadran , scoti acele (cu ocazia asta poti sa le si vopsesti - ceea ce eu nu am facut) , plasma se aplica peste ceasurile originale apoi si pune plasticul ala negru deasupra).
|
Re: Proprietari de vw vento
cum scot acele ? am mai intrebat si pe forum dar nu m-am lamurit exact.se trage de ele in afara sau se rotesc spre dreapta si apoi se trage ? sau este alta metoda............
|
Re: Proprietari de vw vento
Am gasit ceva despre instalarea ceasurilor cu plasma
http://www.icbm.org/erkson/personal/...aces/index.htm |
Re: Proprietari de vw vento
aha, multam paul.ai trimis suportul (cupholder)prin posta ?
|
Re: Proprietari de vw vento
:caffine: azi am primit suportul de pahare de la paul.sa traiasca la multi ani
|
Re: Proprietari de vw vento
10 Attachment(s)
azi mi-am montat ceasurile si inelele.scuze ptr.calitatea pozelor......
|
Re: Proprietari de vw vento
Arata super.......
in sfarsit cat ai dat pentru ele??? acele sunt vopsite??? |
Re: Proprietari de vw vento
330 RON la pachet(ceasuri+inele)
cit despre ace nu m-am incumetat sa le scot de pe axe sa le vopsesc,asa ca vezi un marker suspect intr-o poza |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
sunt mult mai faine decit astea
|
Re: Proprietari de vw vento
Quote:
dar de ce ai montat intrerupator pt ele nu mergenu cand ii dai drumu la faruri? |
Re: Proprietari de vw vento
alimentarea am legat-o pe pozitii,intrerupatorul este ptr.schimbarea culorii plasmei,verde sau albastru,iar sub intrerupator este potentiometru ptr. intensitatea culorii
|
Re: Proprietari de vw vento
M-am lansat in instalarea cruise control, am comandat o parte din piese,o parte urmeza sa le primesc saptamana aceasta. Vreau sa stiu daca mai are cineva c.c. (tempomat) pe masina(ma refer la varianta pentru benzinare). Stiam ca pe la Cluj este una.
|
Re: Proprietari de vw vento
mi-am luat oglinda..stanga, electrica incalzita..140 lei
vopsit 32 lei..desi in vreo 2 locuri mi-au cerut 80 |
Re: Proprietari de vw vento
1 Attachment(s)
Azi am primit modulul de comanda al tempomatului si maneta de semnalizare cu comanda cruise control.
fotografie imprumutata |
Re: Proprietari de vw vento
stie careva ce difera la motoarele de vento intr cele de 75 de cp si 90cp?
|
| All times are GMT +2. The time now is 07:47. |
- Copyright 2026 4Tuning