Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dyno Tuning (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning.html)
-   -   vag 2.0 tdi 140cp (https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/35819-vag-2-0-tdi-140cp.html)

Avionu 10-11-07 21:28

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Nu am uitat de injectie(are injectoare piezoelectrice de 4 ori mai rapide decat cele dupa 2.0 tdi 140 cp).Eu m-am referit strict la turbina pt ca de acolo vin majoritatea problemelor de fiabilitate.Din cate stiu eu injectia dupa 2.0 tdi 170cp e putin limitata comparativ cu cea dupa 2.0 tdi 140cp cand vine vb de un tuning mai agresiv. Bicolorul de cand tot zicem ca ne intalnim...ce zici...reusim sa ne vedem dupa ce se mai usuca pe afara?

bluey 11-11-07 14:44

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Cu Bicoloru doar de la 100km/h in sus sa te dai ca il ajuta aerodinamica :D
De mine a inceput sa se fereasca lumea de la ultima isprava :(

MasterTuner 11-11-07 15:14

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
1 Attachment(s)
Avionul are UNICHIP pe masina, iar dynotestul Avionu cu Unichip vs. Bluey facut de Ceky arata asa. Avionul are 2 harti pe Unichip comutabile in timp real d la un buton.

bluey 11-11-07 16:09

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Cu Avionu trebe sa ma mai vad odata pe drum bun sa vedem ce si cum, oricum masinile sunt cam pe acolo. Poate si cu Bicoloru sa vedem diferenta si daca merita banutii :P

bluey 11-11-07 16:13

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by zbuciumus (Post 1194527)
Avionul are UNICHIP pe masina, iar dynotestul Avionu cu Unichip vs. Bluey facut de Ceky arata asa. Avionul are 2 harti pe Unichip comutabile in timp real d la un buton.

Oricum difera ce poti scoate de la motor la motor chiar daca au aceeasi capacitate.
Nu vei gasi 2 motoare la fel care dupa o resoftare sa aibe grafice identice.
Avionu tu ce cod de motor ai??
La mine e BKD.

Bicolorul 11-11-07 17:20

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by siadimet (Post 1193527)
cand ajung in bucuresti te anunt,poate ne dam si noi.masina mea are 1690 kg,dar dupa ultimele curse nu refuz nici un 2,0 tdi.

Cu placere, eventual chiar un telefon cu o zi inainte. :D

Bicolorul 11-11-07 17:23

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by Avionu (Post 1193574)
Nu am uitat de injectie(are injectoare piezoelectrice de 4 ori mai rapide decat cele dupa 2.0 tdi 140 cp).Eu m-am referit strict la turbina pt ca de acolo vin majoritatea problemelor de fiabilitate.Din cate stiu eu injectia dupa 2.0 tdi 170cp e putin limitata comparativ cu cea dupa 2.0 tdi 140cp cand vine vb de un tuning mai agresiv. Bicolorul de cand tot zicem ca ne intalnim...ce zici...reusim sa ne vedem dupa ce se mai usuca pe afara?

Cum sa nu, in momentul de fata sunt un pic ocupat, si petrec mult timp la pitesti, si de saptamana viitoare si prin galati asa ca.....daca ajungi p'acolo da-mi un tar

Bicolorul 11-11-07 17:29

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Apropo de Pitesti si Galati, daca e cineva care este interesat de un CHIP TUNING si este din orasele mentionate mai sus, sa ma contacteze si vedem ce putem face. Alte informatii pe PM sau mess:laurentiuz2002

Avionu 11-11-07 20:34

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Codul e tot BKD...masina e din aprilie 2005 si are putin peste 80 000km. Unichipul l-am facut la 60 000km.Nu am avut probleme. Masinile (eu vs Bluey) trag cam la fel...daca e sa ma iau dupa grafic a mea ar tre sa mearga putin mai bine dupa 4000 dar cine ajunge acolo cu un diesel. Bicolorul cand ai timp vb si cu Bluey si ne intalnim(pot doar in timpul saptamanii). Curiozitatea mea cea mai mare e daca motorul asta poate fii dus mai departe.Cu Unichip nu am putut.Multa bafta

PS Mersii Florin ca ai postat graficele

shadowro 12-11-07 07:39

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by Bicolorul (Post 1194704)
Apropo de Pitesti si Galati, daca e cineva care este interesat de un CHIP TUNING si este din orasele mentionate mai sus, sa ma contacteze si vedem ce putem face. Alte informatii pe PM sau mess:laurentiuz2002

ne dam si noi ? daca ajungi prin galati ?

Bicolorul 12-11-07 09:48

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 1195430)
ne dam si noi ? daca ajungi prin galati ?

Cum sa nu. :D

shadowro 12-11-07 11:43

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
cam pe cand ?

Bicolorul 12-11-07 11:51

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
Te anunt cand ajung acolo, dar cred ca saptamana viitoare

shadowro 12-11-07 12:18

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
e bine e bine...

shadowro 12-11-07 13:11

Re: vag 2.0 tdi 140cp
 
pierzatorul da un suc :) asa ca ia-ti bani de suc :))


All times are GMT +2. The time now is 13:45.

- Copyright 2026 4Tuning