![]() |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Nu am uitat de injectie(are injectoare piezoelectrice de 4 ori mai rapide decat cele dupa 2.0 tdi 140 cp).Eu m-am referit strict la turbina pt ca de acolo vin majoritatea problemelor de fiabilitate.Din cate stiu eu injectia dupa 2.0 tdi 170cp e putin limitata comparativ cu cea dupa 2.0 tdi 140cp cand vine vb de un tuning mai agresiv. Bicolorul de cand tot zicem ca ne intalnim...ce zici...reusim sa ne vedem dupa ce se mai usuca pe afara?
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Cu Bicoloru doar de la 100km/h in sus sa te dai ca il ajuta aerodinamica :D
De mine a inceput sa se fereasca lumea de la ultima isprava :( |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
1 Attachment(s)
Avionul are UNICHIP pe masina, iar dynotestul Avionu cu Unichip vs. Bluey facut de Ceky arata asa. Avionul are 2 harti pe Unichip comutabile in timp real d la un buton.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Cu Avionu trebe sa ma mai vad odata pe drum bun sa vedem ce si cum, oricum masinile sunt cam pe acolo. Poate si cu Bicoloru sa vedem diferenta si daca merita banutii :P
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Nu vei gasi 2 motoare la fel care dupa o resoftare sa aibe grafice identice. Avionu tu ce cod de motor ai?? La mine e BKD. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Apropo de Pitesti si Galati, daca e cineva care este interesat de un CHIP TUNING si este din orasele mentionate mai sus, sa ma contacteze si vedem ce putem face. Alte informatii pe PM sau mess:laurentiuz2002
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Codul e tot BKD...masina e din aprilie 2005 si are putin peste 80 000km. Unichipul l-am facut la 60 000km.Nu am avut probleme. Masinile (eu vs Bluey) trag cam la fel...daca e sa ma iau dupa grafic a mea ar tre sa mearga putin mai bine dupa 4000 dar cine ajunge acolo cu un diesel. Bicolorul cand ai timp vb si cu Bluey si ne intalnim(pot doar in timpul saptamanii). Curiozitatea mea cea mai mare e daca motorul asta poate fii dus mai departe.Cu Unichip nu am putut.Multa bafta
PS Mersii Florin ca ai postat graficele |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
cam pe cand ?
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Te anunt cand ajung acolo, dar cred ca saptamana viitoare
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
e bine e bine...
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
pierzatorul da un suc :) asa ca ia-ti bani de suc :))
|
| All times are GMT +2. The time now is 13:45. |
- Copyright 2026 4Tuning