![]() |
Re: Ce parere aveti despre smart?
Am trecut RAR cu jentile alea asa ca nu mai am nevoie de cele stoc.O singura intrebare mai am......este normal sa "fasaie" la accelerare....se aude ca si cum ar scapa aer pe undeva..... ?
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
Nu este normal.
Localizeaza "fasaitul". E posibil sa fie doar aspiratia care e in stanga in spatele usii. Daca vine din compartimentul motor este posibil sa ai vreo fisura intr-una din tevile de la intercooler sau vreun colier slab/desprins. Nu exclude nici intercoolerul fisurat. Eu am mai avut un fasait la Audi care provenea de la teava de EGR fisurata, se auzea ca un fasait de admisie fisurata. |
Re: Ce parere aveti despre smart?
Quote:
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
invit toti iubitorii acestei marci, posesori sau nu sa se alature proaspatului club SMART pe www.smart-club.ro momentan este disponibil doar forumul dar curand sper sa avem si un site al clubului.
|
am nevoie de ajutor!
Am inteles ca ai SMART. Am si eu unul for two din 2000 de 600. Am luat-o la mana a doua cu 105 mii de kilometri. Dupa o jumatate de an de mers cu ea, astazi am avut surpriza sa nu mai porneasca. Are curent, se aude pompa dar nu invarte motorul. Cred ca este de vina electromotorul si am incercat sa-l demontez si nu am putut. Nu prea stiu cum se demonteaza de pe masina, are mai multe suruburi unele torx si altele imbus torx. In afara de faptul ca nu stiu care trebuie desfacute nici nu am acces la ele. Poate stii precis cum pot sa fac pentru ca stau si ma uit si nu stiu incotro sa o iau. La sevice nu stiu nici cat mine despre aceasta masina. Sincer sunt disperata. Nici schimbul de ulei nu l-am putut face pentru ca la service nu aveau pompa, iar cu desfacutul baii de ulei nu prea am fost eu de acord. Imi este frica sa nu se rupa garnitura pentru ca alta nu am. Stiu ca mai nou se baga silicon rezistent la temperatura dar iar nu stiu cat de indicat este. Te rog ajuta-ma daca poti, daca stii, ca nu stiu ce sa fac.
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
Sunt si eu mai mult decat curios...cam cat consuma un smart pe motorina si daca e o masina fiabila,daca sunt scumpe piesele,reparatia,etc......vrea sa isi ia un prieten si habar nu are...ms frumos
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
2 Attachment(s)
pleaope de smart-uc :lol:
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
Cumpar Jante Samrt Roadster......de Preferinta Brabus......17'....multumesc Anticipat
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
stie cineva cum se pune o distributie de smart fortwo benzina la punct?
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
ajutatzi-ma pls ca am dat lantul de distributie jios de la smart si nu are semne,nu stiu cum sa-l mai pun
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
help-me!!!nu mai stiu sa pun distributia la punct la un smart benzinar din 99.daca ma poate ajuta cineva va rog!
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
mersi mult!!!
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
pe mine nu ma ajuta nimeni cu jantele?????????
|
Re: Ce parere aveti despre smart?
smartul este cu tractiune fata sau spate?
|
| All times are GMT +2. The time now is 10:40. |
- Copyright 2026 4Tuning